Курс гривны

НБУ на 13.12.2017

GBP
100
GBP
3630,90 3,781
RUB
10
RUB
4,62 0,038
EUR
100
EUR
3197,66 -3,271
USD
100
USD
2717,71 4,139
Источник: НБУ

Стела - "Візитівка"

Печать
PDF

Стела - "Візитівка"Якщо театр розпочинається з гардероба, то населений пункт - із в'їздного знаку. Для села достатньо стандартної таблички з назвою. Міста часто встановлюють собі своєрідну візитівку у вигляді архітектурно-декоративної споруди.

Ірпінь представляється такою стелою подорожнім, які мандрують трасою з Києва на Бучу або повертають із цього шляху в наше місто. Автор знаку - архітектор В.Є.Гуменюк. Біографічна довідка. Валерій Євгенович Гуменюк народився 24 серпня 1956 року у селі Красносілля Гощанського району на Рівненщині. Закінчивши середню школу, працював помічником художника у художній майстерні Гощанського побут-комбінату. Два роки, як і належало у ті часи, відслужив у Радянській армії. У 1983 році закінчив архітектурний факультет Київського інженерно-будівельного інституту і розпочав працювати у відділі головного архітектора міста Ірпінь. У 1984-1989 роках перебував на посаді головного художника міста. Потім працював у Київському художньому ремонтно-будівельному комбінаті, товаристві "Олесь ЛТД". З 2002 - приватний підприємець, займається архітектурним проектуванням різних об'єктів. У 2004 році вступив у Спілку дизайнерів України. В.Є.Гуменюк - автор гербів і прапорів Ірпеня, Гостомеля, Ворзеля. Проект герба Ірпеня, створений В.Гуменюком, був затверджений на конкурсній основі в 1986 році. Після цього за проектом Валерія Євгеновича встановили стелу на в'їзді в Ірпінь. Цікаво знати, що герб і літери назви нашого міста виготовили у виправно-трудовому закладі у Баланівці. Бетонні роботи виконали працівники комбінату "Прогрес".

Але тоді ще існував Радянський Союз. Від керівництва держави надходили вказівки на поступове витіснення української мови. Мовляв, а раптом приїде хтось з-поза меж України, побачить напис "Ірпінь" і не второпає куди він потрапив. Тому назву було виконано російською: "Ирпень".

Використання на офіційному (і не тільки) рівні мови некорінного населення є свідченням колоніальної залежності даної країни. Хоча формально Україна поряд із Росією і іншими "братніми" республіками вважалася рівноправною у складі Радянського Союзу. Така невідповідність особливо почала кидатися в очі після проголошення Україною незалежності. Герб міста незалежної держави теж потребував певних змін, які й зробив автор Валерій Гуменюк. Герб Ірпеня із внесеними змінами було затверджено в 1999 році.

Урешті-решт дві літери стели замінили українськими. Літери механічно розсунули, але відстань між ними різна. Композиція порушена. Зникла назва нашого міста, встановлена вертикально для тих, хто наближається до Ірпеня з Бучі.

Герб зняли краном і відвезли у виправно-трудовий заклад у Баланівці для переробки. Валерій Євгенович вручив начальнику в'язниці спеціальний шаблон, за яким мали переробити герб. Але в установі ЮА 45/85 тільки зафарбували червоно-блакитне тло герба блакитним кольором і прибрали серп із молотом. Однак у новому варіанті герба змінено форму щита, шрифт, а соснова гілка перетинає хвилясту лінію річки.

- Цей перетин символізує залізничний міст, за яким започаткувалося наше місто, - роз'яснює В.Гуменюк.

У міськвиконкомі планують оздобити стелами-"візитівками" й інші в'їзди в Ірпінь.

Валерій Гуменюк схвалює цей задум, але зазначає, що передусім слід довести до ладу першу стелу. Проект він уже підготував. Зокрема, Валерій Євгенович пропонує створити за стелою зелене тло, посадити дерева (ялинка, туя, ялівець, піхта), кущі і пофарбувати бетонний паркан у зелений колір.
Місто Ірпінь потребує гідних "візитівок".

Джерело: ІРПІНСЬКИЙ ВІСНИК

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Стела - "Візитівка" - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
На отдых в Закарпатье весной привлекает его удивительная природа.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Я хочу купить квартиру в Ирпене, недорого от застройщика.