улица Белостоцких  0

улица Белостоцких улица Белостоцких
пгт Ворзель
Киевская область
Украина 08296

       Вулиця Білостоцьких

        Вулиця Білостоцьких (Ворзель) — колишня вулиця Мироцька, перейменована в 1967 р. на честь партизанок-розвідниць Марії Василівни Білостоцької та її дочки Ніни Опанасівни, які були закатовані фашистами у вересні 1943 року.
        Марія Василівна Білостоцька мешкала з двома дітьми, сином Степаном Опанасовичем (1913 р.н.) та дочкою Ніною Опанасівною (1924 р.н.) у невеличкому дерев’яному будиночку на околиці села Кичеєве, біля густого лісу. В роки Великої Вітчизняної війни ця сім’я виявила великий героїзм і мужність у боротьбі з фашистами.
        З початку війни будинок Білостоцьких став конспіративною явочною квартирою Київського міського підпільного комітету партії. Звідси відправлялись у загін підпільники, направлені підпільним міськкомом партії. Тут переховувалися поранені червоноармійці, які виходили з ворожого оточення. Їх проводжав глухими лісовими стежками Степан Опанасович.
        У Білостоцьких знайшов притулок капітан Червоної Армії Василь Федорович Малишкін, який згодом став організатором партизанського руху, а з весни 1943 р. був призначений першим секретарем підпільного Києво-Святошинського райкому КПРС.
        Марія Василівна Білостоцька та її діти, — Степан Опанасович і Ніна Опанасівна, — були розвідниками-зв’язковими партизанського загону. Зібрані ними розвідувальні дані через радіостанцію партизанського з’єднання передавались в Москву в штаб партизанського руху. Білостоцькі неодноразово, ризикуючи життям, попереджали партизанський загін про небезпеку, допомагали уникнути оточення загону фашистськими угрупуваннями. Останньою операцією, в якій брала участь Ніна Опанасівна, був замах на фашистського найманця —коменданта Ворзеля Борисова, в результаті якого Борисову, тяжко пораненому, вдалося втекти. Розлючений комендант після одужання назвав прізвища людей, які намагалися його вбити. Серед них була і Ніна Опанасівна Білостоцька.
        6 вересня 1943 року фашисти схопили Марію Василівну та її доньку. Степана Опанасовича про арешт його близьких попередили сусіди. Це врятувало йому життя. Декілька днів фашисти по-звірячому катували розвідниць, намагаючись дізнатися у них прізвища керівників та учасників підпілля, дізнатися про місцезнаходження партизанського загону та явочних квартир. Але відважні партизанки не сказали фашистам жодного слова. Після жорстоких тортур фашисти їх розстріляли. А через декілька днів спалили й їхню хату.
        На місці, де жила сім’я Білостоцьких, встановлено обеліск з написом: “На цьому місці був будинок, де проживали партизанки-розвідниці Білостоцькі Марія Василівна і Ніна Опанасівна. Загинули в 1943 р.”.

 

 Категория каталога: п.г.т. Ворзель
КорректорRSS-новости

Системная информация: на генерацию сервером выделено: 7,833,752 бит | Времени: 0.20479106903076 мин. | Ошибок: 0

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Золотые страницы Ирпеня справочник GP - Улицы, топография - п.г.т. Ворзель - улица Белостоцких - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
отдых в Карпатах
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Покупка новой квартиры от застройщика Ирпень гарантирует отсутствие проблем с предыдущими владельцами квартиры.