улица Зарифа Алиевой  0

улица Зарифа Алиевой улица Зарифа Алиевой
город Ирпень
Киевская область
Украина 08200

        Вулиця академіка З.Алієвої

        У 1927 році вулицю Троїцька (названу так на честь християнської Трійці) перейменували на Пролетарську. І ось нова назва.
        Заріфа Азіз кизи Алієва народилася 28 квітня 1923 року в селі Шахтахти Шарурського району Нахічеванської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки у складі Азербайджану.
        Закінчила лікувально-профілактичний факультет Азербайджанського медінституту. Трудову діяльність розпочала в Азербайджанському науково-дослідному інституті офтальмології. В 1960 році захистила кандидатську дисертацію. В 1967-му очолила кафедру Азербайджанського державного інституту перепідготовки лікарів імені Азіза Алієва.
        З 1968 року вона розпочала безпосередньо займатися проблемами патології органів зору. В 1977 році З.Алієва захистила в Москві докторську дисертацію.
        В 1981-му Заріфа Алієва була відзначена премією імені академіка М.Авербаха Академії медичних наук СРСР.
        У 1983 вона очолила кафедру офтальмології Азербайджанського державного інституту перепідготовки лікарів. Того ж року Заріфа Алієва була обрана дійсним членом Академії наук Азербайджану.
        З.Алієва була членом Комітету захисту миру СРСР, заступником голови Комітету захисту миру Азербайджанської РСР, членом Товариства “Знання” Азербайджанської РСР, членом Президії офтальмологічного наукового товариства СРСР. Мала звання заслуженого наукового діяча Азербайджану.
        Заріфа Алієва була дружиною першого секретаря ЦК Компартії Азербайджану Гейдара Алієва. 15 квітня 1985 року Заріфа Азіз кизи Алієва померла в Москві. Вона не дожила до свого 62-річчя.
        В Ірпені Заріфа Алієва не була. Але азербайджанська громада Ірпеня з поваги до її заслуг зініціювала перейменування вулиці на її честь і встановила на цій вулиці пам’ятник Заріфі Алієвій. Пам’ятник встановлений на території парку.
        Ірпінці ще пам’ятають веселі розваги на паркових атракціонах.
        На цій же вулиці розташована відома в Ірпені та за межами міста поглибленим вивченням іноземних мов загальноосвітня школа №12.
        А на другому боці вулиці, трохи далі, юрист і публіцист П.Ф.Кропива збудував будинок з унікальним інтер’єром. На жаль, після смерті Петра Федоровича оздоблення будинку не зберегли. Тепер це звичайний будинок.
        Вулицю перериває багатоповерховий будинок. Якщо ви обминете його, то потрапите на вулицю… Пролетарська. Тут скрізь зберігаються старі таблички. На ній розташовані дитячо-юнацька спортивна школа, управління комунального господарства, школа раннього розвитку дитини “Джерельце”.
        Вулиця робить поворот до Громадянської. Власне, будинок на вулиці Тараса Шевченка перерізав Пролетарську на дві вулиці.

 

 


        Гурбанов Сейфаддин Али оглы (скульптор). Памятники: З.Алиевой (2004, Ирпень), И.Мечникову (2005, Харьков), С.Вургуну (2006, Киев), И.Бекетову (2007, Харьков).


Категория каталога: город Ирпень
КорректорRSS-новости

Системная информация: на генерацию сервером выделено: 7,836,304 бит | Времени: 0.19261407852173 мин. | Ошибок: 0

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Золотые страницы Ирпеня справочник GP - Улицы, топография - город Ирпень - улица Зарифа Алиевой - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
отдых в Карпатах
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Покупка новой квартиры от застройщика Ирпень гарантирует отсутствие проблем с предыдущими владельцами квартиры.