улица 74-ой Стрелецкой Дивизии  0

улица 74-ой Стрелецкой Дивизии улица 74-ой Стрелецкой Дивизии
город Ирпень
Киевская область
Украина 08200

       Вулиця 74-ї стрілецької дивізії

        Вулиця 74-ї стрілецької дивізії — колишня вулиця 4-а лінія, перейменована в 1983 р. на честь воїнів 74-ї стрілецької дивізії, яка 5-7 листопада 1943 року звільнила Ірпінь, Бучу, Гостомель, Мостище, Яблуньку і Романівку від фашистських загарбників. 74-а Червонопрапорна Києво-Дунайська ордена Богдана Хмельницького стрілецька дивізія була сформована в грудні 1941 р. у місті Кінель Куйбишевської області (Росія) із 134-ї стрілецької бригади. До складу дивізії входили три стрілецькі полки (78, 190, 360), 6-й артилерійський полк, автобатальйон, медсанбат та інші підрозділи. Спочатку дивізія вела оборонні бої в районі міста Мценськ (Росія). А після Сталінградської битви, з січня 1943 р., перейшла в наступ. На початку вересня почалося визволення Лівобережної України від фашистських окупантів. Дивізія брала участь у форсуванні річки Десна і звільненні міста Чернігів. У жовтні 1943 р. 74 дивізія у складі 1-го Українського фронту під командуванням генерала армії М.Ф.Ватутіна вела жорстокі бої за Київ. За визволення Києва дивізії було присвоєно ім’я — Київська. У Бучі зберігся будинок, де знаходився штаб генерала М.Ф.Ватутіна, тут встановлена меморіальна дошка.
        5 листопада 1943 р. частини 74 стрілецької дивізії, звільнивши населений пункт Мостище, розпочали форсування річки Ірпінь. У дію були введені всі три стрілецькі полки. Протягом ночі 6 листопада точився виснажливий бій з фашистами. Зламавши стійкий опір супротивника, 109-й стрілецький полк звільнив Гостомель. 7 листопада солдати 360-го та 78-го полків розпочали бій з фашистами у Бучі та Ірпені. Ризикуючи життям, розвідників дивізії зустрічала жителька Ірпеня Надія Зайцева, сестра капітана В.П.Зайцева, який героїчно загинув на фронті в 1944 р. Вона показала нашим воїнам розміщення опорних пунктів ворога, чим забезпечила швидше звільнення селища від окупантів. При цьому Надія Петрівна була поранена.
        У боях за Ірпінь та селища загинуло 415 воїнів, серед них — Герої Радянського Союзу — льотчик-винищувач Володимир Кузьмич Кулешов і танкіст Семен Васильович Папуло. Загиблі були поховані місцевими жителями у двох братських могилах — на розі вулиць Центральна і Шевченка, та на розі вулиць Героїв і 7-а лінія. Ім’ям капітана В.К.Кулешова названо вулицю в Мостищі, де він загинув у повітряному бою.
        Надалі 74 стрілецька дивізія брала участь у звільненні міст Київщини: Фастів, Васильків, Біла Церква. За успішні бої за Білу Церкву дивізію було нагороджено орденом Червоного Прапора. Воїни 74-ї стрілецької Червонопрапорної дивізії показували приклади воїнської зрілості, мужності, героїзму та патріотизму і в Корсунь-Шевченківській битві, і при форсуванні Південного Бугу, Дністра і Дунаю, і в боях у Румунії, Австрійських Альпах та Угорщині. За форсування Дунаю дивізії було присвоєно ім’я Дунайська.
        74 Червонопрапорна Києво-Дунайська ордена Богдана Хмельницького стрілецька дивізія пройшла з боями понад 3000 кілометрів від міста Мценськ Орловської області (Росія) до столиці Австрії — Відня.

 

 Категория каталога: город Ирпень
КорректорRSS-новости

Системная информация: на генерацию сервером выделено: 7,836,440 бит | Времени: 0.22516298294067 мин. | Ошибок: 0

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Золотые страницы Ирпеня справочник GP - Улицы, топография - город Ирпень - улица 74-ой Стрелецкой Дивизии - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
отдых в Карпатах
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Покупка новой квартиры от застройщика Ирпень гарантирует отсутствие проблем с предыдущими владельцами квартиры.