улица Стельмаха  0

улица Стельмаха улица Стельмаха
город Ирпень
Киевская область
Украина 08200

       Вулиця, на якій розташований “Парнас”

        Коли виникав Ірпінь, у лісі біля залізниці прорубували просіки для майбутніх вулиць. Їх називали просто — Перша лінія, Друга лінія і так далі. Ці назви зберігалися й тоді, коли просіки ставали вулицями. Частково вони збереглися до нашого часу, як пам’ять про виникнення Ірпеня.
        На Першій лінії, на високому пагорбі над річкою Ірпінь, збудував собі дачу київський громадський діяч і підприємець І.Чоколов. З середини 1930-х на базі цієї дачі діє Будинок творчості письменників “Ірпінь”. З тих пір можна називати, мабуть, більшість членів Спілки письменників України та й багатьох майстрів слова з інших республік колишнього СРСР. Усі вони відпочивали й творили тут, в Ірпені. У міському історико-краєзнавчому музеї експонується чимало книжок з дарчими автографами письменників. Літератори дякують Ірпеню, де їм так гарно працювалося. Та вони тут не тільки працювали. Рибалки та мисливці втішалися на річці та в лісі. Поети оспівали наше місто у віршах. А почитайте письменницькі спогади про Ірпінь. Скільки разів у Будинку творчості митці розігрували один одного. Гостювали тут і зарубіжні письменники. Не випадково Ірпінь набув заслуженої слави українського Парнасу.
        Але найкраще мати власну дачу в Ірпені, щоб можна було приїхати сюди, коли заманеться. Наприклад, Михайло Стельмах мав дачу на вулиці Жовтнева. Враховуючи значення письменника-академіка в літературі, Першу лінію перейменували на його честь. Про це повідомляє меморіальна дошка при вході на територію Будинку творчості. А через дорогу височать корпуси меблевої фабрики. І хто додумався спорудити промислове підприємство поряд з Будинком творчості письменників? Нині таблички на огорожі сповіщають мовою сусідньої держави, що фабрика — це приватна власність.
        Очевидно, успіхи промислового розвитку Ірпеня спонукали письменників будувати собі дачі в Кончі-Заспі та інших неіндустріалізованих місцях.
        Але й Будинок творчості письменників ще діє і бореться за виживання, як і письменники, і українська література.
        Вулиця Михайла Стельмаха виводить на пляж.

 

 Категория каталога: город Ирпень
КорректорRSS-новости

Системная информация: на генерацию сервером выделено: 7,829,832 бит | Времени: 0.20769119262695 мин. | Ошибок: 0

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Золотые страницы Ирпеня справочник GP - Улицы, топография - город Ирпень - улица Стельмаха - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
отдых в Карпатах
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Покупка новой квартиры от застройщика Ирпень гарантирует отсутствие проблем с предыдущими владельцами квартиры.