улица Шевченко  0

улица Шевченко улица Шевченко
город Ирпень
Киевская область
Украина 08200
Від вокзалу до кінотеатру

Серед ірпінських старожилів побутувала легенда, що якось в Ірпені внаслідок дрібної поломки зупинився царський поїзд. З нього вийшов імператор Микола II. Він пройшовся приблизно до цього місця, де стояв пам’ятник Леніну, і повернувся назад. Можливо, відчув, що тут стоятиме монумент людині, за наказом якої вб’ють і царя, і його дружину, і п’ятьох їхніх дітей (чотирьох доньок і сина), і образився.
Скажете, що такого не могло бути? Звичайно, не могло. Так само, як і Леніну навіть у найстрашнішому кошмарі не могло приснитися, що пам’ятник йому бовванітиме під синьо-жовтим прапором незалежної України, проти якої він так боровся. Дивне поєднання. Подивишся, і виникає сумнів, чи ми справді живемо в незалежній країні?
— Це наша історія! — заявляють прихильники збереження пам’ятників Леніну.
Звичайно, це так. Але пам’ятники, та ще й перед резиденцією влади встановлюють тим діячам, які заслужили всенародну шану, зокрема, борцям за незалежність. Але аж ніяк не тим, хто її ліквідовував.
А щодо історії, то модель пам’ятника В.І.Леніну в Ірпені роботи київського скульптора С.С.Андрійченка експонується в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї. Свого часу міськвиконком придбав її для нього за наполяганням автора цих рядків. Музей — це саме той заклад, де в речових пам’ятках повинні зберігатись як позитив, так і негатив нашої історії.
Ірпінь завжди був населеним пунктом з високим рівнем культури. Ще в 1912 році ірпінець Фрідріх-Іван Іванович Нев’яровський побудував неподалік від залізничного вокзалу кінематограф (так тоді називали кінотеатр) із залом для глядачів на 91 місце. Судячи зі старого плану, нинішня адреса цього будинку — вул. Т.Шевченка,3. Пізніше в ньому була Ірпінська рада, потім — дитяча музична школа. Нині цей будинок знесли. А на другому кінці вулиці, був костьол, який зруйнували в 1930-х роках.
Головну вулицю Ірпеня розпочинає скверик з братською могилою воїнів, які визволяли Ірпінь від німецько-фашистських окупантів. Старожили згадували, що серед загиблих було багато чоловіків у цивільному одязі. Це були хлопці з Чернігівщини. Їх кинули в бій, не обмундирувавши і не навчивши, як треба воювати. Не усі імена загиблих відомі. Згадували, що було знайдено пляшку із списком полеглих. Але її чомусь закопали в цю ж могилу.
Вулиця упирається в кінотеатр, збудований у середині 1960-х років.
У квітні 1975-го Ірпінський міськвиконком і міськком Компартії України переїхали в нинішнє приміщення. 30 квітня 1981-го в Ірпені урочисто відкривається пам’ятник Леніну.
У другій половині 1970-1980-х формується головна вулиця Ірпеня. Низку будинків тут споруджують військові будівельники.
10 листопада 1982 року на першому поверсі нового дев’ятиповерхового будинку розташовується бібліотека.
6 листопада 1986-го завершено спорудження першого в Ірпені 14-поверхового будинку (вул.Т.Шевченка,5). Його заселяли люди, евакуйовані з району, що постраждав унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
В 1990 році завершує будівництво дев’ятиповерхівки мехколона-80. Сюди переїздить музей. У нинішні приміщення переводять книгарню і музичну школу.
Головна вулиця Ірпеня кілька разів змінювала назву. 1 лютого 1923-го Ірпінська рада постановила перейменувати Вишневську вулицю на Леніна. А хто нині скаже, що ж то був за Вишневський?
Навесні 1993 року голова Ірпінської організації Руху поет Сергій Бабайкін зібрав рухівців, козаків і членів Української республіканської партії. Ми зібрали підписи жителів вулиці Леніна за перейменування її на Тараса Шевченка. Оскільки більшість людей підтримала цю ідею, то її було перейменовано.
У березні 2000 року було встановлено пам’ятник Великому Кобзареві.


Категория каталога: город Ирпень
Теги: Ленина
КорректорRSS-новости

Системная информация: на генерацию сервером выделено: 7,841,080 бит | Времени: 0.2140519618988 мин. | Ошибок: 0

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Золотые страницы Ирпеня справочник GP - Улицы, топография - город Ирпень - улица Шевченко - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
отдых в Карпатах
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Покупка новой квартиры от застройщика Ирпень гарантирует отсутствие проблем с предыдущими владельцами квартиры.