улица Рыльского  0

улица Рыльского улица Рыльского
город Ирпень
Киевская область
Украина 08200

       Вулиця М.Рильського

        Вулиця М.Рильського— колишня вулиця Гутенберга, перейменована в 1982 р. на честь Максима Тадейовича Рильського — видатного українського письменника, лауреата Ленінської премії, двічі лауреата Державної премії СРСР, академіка.
        Ім’я Максима Рильського тісно пов’язане з нашим містом. Багато років проживав він тут разом з родиною по вул.Центральна, 17, недалеко від залізничного вокзалу. Вперше М.Рильський познайомився з нашим містом, коли наприкінці 20-х років разом з родиною жив ціле літо в Ірпені на квартирі. А в середині 30-х М.Рильський не раз приїздив до Ірпінського будинку творчості письменників. Тому, коли в 1938 році у подружжя Рильських виникло бажання придбати власний будинок в дачній місцевості, вибір, звичайно, впав на Ірпінь, в якому вони не раз бували.
        Максим Тадейович Рильський доклав чимало зусиль, щоб облаштувати земельну ділянку. У вільні години поет залюбки порався в садку, рибалив на річці Ірпінь. У години ранкової тиші у човні він обмірковував свої знамениті “Рибальські сонети”, які присвятив К.Паустовському. Влітку на дачі у Рильських завжди було багато гостей з Будинку творчості письменників та з Києва. Щасливе життя поета в Ірпені перервала війна. Перебуваючи з родиною в евакуації спочатку в Уфі, а потім у Москві, М.Рильський нічого не знав про долю ірпінського будиночку. Лише в жовтні 1943 року Максим Тадейович дізнався, що він уцілів, але там в роки окупації була розміщена місцева поліція. Цей факт болісно вразив Максима Рильського.
        Весною 1944-го поет з родиною знову повернувся до Ірпеня. А влітку 1947 року тут народився його перший онук, якого на честь діда назвали Максимом.
        У будинку М.Рильського знову почали збиратися гості з міста. Досить часто бували у нього подружжя Сосюр, Остап Вишня з дружиною, Ю.Яновський, О.Копиленко, Ю.Смолич з дружиною, Ю.Мокрієв, К.Паустовський, Андрій Малишко. Бував М.Рильський у майстерні відомого українського художника-пейзажиста М.О.Донцова в Ірпені по вул. Тургенівська, 18.
        Весною 1951 р., закінчивши спорудження будинку в Голосієві, родина М.Рильського виїхала з Ірпеня. Але до кінця свого життя Максим Тадейович згадував його і сумував за ним. У творах, написаних в Ірпені (“Молодий садок”, “Ніч колихала”, “Димом котиться весна”, “Медитації”, “В моїм будиночку, в зеленім Ірпені”, “Рибальські сонети”, “Народам радянської землі” та ін.), відчувається особливе ставлення поета до нашого міста.

 

 Категория каталога: город Ирпень
КорректорRSS-новости

Системная информация: на генерацию сервером выделено: 7,832,360 бит | Времени: 0.18695592880249 мин. | Ошибок: 0

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Золотые страницы Ирпеня справочник GP - Улицы, топография - город Ирпень - улица Рыльского - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
отдых в Карпатах
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Покупка новой квартиры от застройщика Ирпень гарантирует отсутствие проблем с предыдущими владельцами квартиры.