улица Надсона  0

улица Надсона улица Надсона
город Ирпень
Киевская область
Украина 08200

       А хто такий Надсонов?

        На околиці лісового Ірпеня пролягла тиха вулиця Надсонова. Тут розташований дитячий санаторій “Ластівка” і дитячий санаторно-оздоровчий центр “Дружний” київського заводу “Радар”. Ці та їм подібні заклади посприяли поширенню слави курортного Ірпеня. Є й провулок Надсонова.
        А ви знаєте, хто такий Надсонов? Такого прізвища ви не знайдете в енциклопедіях. Нема його серед відомих революційних, комуністичних і культурних діячів, а також героїв війни. Невідомо, щоб жив у Ірпені видатний земляк Надсонов. То хто ж він? А, може, не було ніякого Надсонова? А як же вулицю назвали?
        Жив у другій половині ХІХ століття талановитий російський поет єврейського походження Семен Надсон. У 1870-72 роках він навчався в гімназії в Києві.
        Провидіння щедро наділило його поетичним талантом і нещасливою долею. Він розпочав писати вірші в 9-річному віці, друкувати їх — у 15-річному. Семен Надсон рано втратив батьків. Далі було безрадісне існування в сім’ї родичів, смерть коханої дівчини, навчання у військовому училищі, хоча юнак не бажав офіцерської кар’єри.
        Перша збірка поезії Надсона була відзначена Пушкінською премією Академії наук у розмірі 500 карбованців. Його віршами зачитувались. Але внаслідок тяжкого життя поет захворів на сухоти і помер у 1887 році, коли йому ще не виповнилося й 25 років.
        Поезія Надсона пройнята громадянськими мотивами, сповнена ненависті до тиранії і деспотизму, прагнення до свободи і щастя. Деяким віршам притаманні настрої песимізму, почуття приреченості і трагічної безвиході.
        У віршах “Прощай, туманна столице!”, “Пишу вам з глушини українських полів” тощо Надсон оспівав українську природу.
        Окремі твори Надсона переклали Іван Франко, Михайло Старицький, Леся Українка, Павло Грабовський та інші.
        Семен Надсон помер ще до заснування Ірпеня. Але ж Ірпінь заселяли культурні люди. Певно, були серед них і шанувальники творчості юного поета, які й назвали вулицю на його честь. А в радянські часи, коли пропаганда просторікувала про дружбу народів, чимало людей додавало до свого прізвища закінчення ~ов чи ~в. Дружба дружбою, але негласно вимагалося бути схожими на “старшого брата” — російського. Зверніть увагу на російські прізвища. Серед них багато перелицьованих і українських, і інших національностей. Напевне комусь видалося підозрілим неслов’янське прізвище російського поета. А щоб не завдавати собі зайвої мороки з перейменуванням вулиці, просто при виготовленні табличок додали закінчення ~ов. Так і з’явилася вулиця нікому невідомого Надсонова.

* * *
"За что?" - с безмолвною тоскою
Меня спросил твой кроткий взор,
Когда внезапно над тобою
Постыдный грянул клеветою,
Врагов суровый приговор.
За то, что жизни их оковы
С себя ты сбросила, кляня;
За то, за что не любят совы
Сиянья радостного дня,
За то, что ты с душою чистой
Живешь меж мертвых и слепцов,
За то, что ты цветок душистый
В венке искусственных цветов!..

 

 Категория каталога: город Ирпень
КорректорRSS-новости

Системная информация: на генерацию сервером выделено: 7,836,608 бит | Времени: 0.27376198768616 мин. | Ошибок: 0

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Золотые страницы Ирпеня справочник GP - Улицы, топография - город Ирпень - улица Надсона - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
отдых в Карпатах
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Покупка новой квартиры от застройщика Ирпень гарантирует отсутствие проблем с предыдущими владельцами квартиры.