улица Кочура  0

улица Кочура улица Кочура
город Ирпень
Киевская область
Украина 08200

       Творець “Ірпінського університету”

        Вулиця Г.Кочура — колишня вулиця Баумана, перейменована в 1997 році на честь українського поета, перекладача Григорія Порфировича Кочура, який проживав у Ірпені з 1962 р. по день смерті — 16 грудня 1994 р.
        Григорій Порфирович Кочур, лауреат премії ім.Т.Шевченка (посмертно), лауреат літературної премії ім. М.Рильського — один з найяскравіших талантів сучасного українського письменства. Життя його було тернисте. Усього пізнав він — і замовчування, і приниження, і тюрем, і концентраційного табору. Після табору Г.Кочур разом з дружиною повернувся в Україну, а 1962 р. оселився в скромному будиночку в Ірпені. Шістдесяті та початок сімдесятих років були дуже плідними у творчості поета. Він згуртував навколо себе найталановитіших і найкультурніших “шістдесятників”, був живим зв’язком між епохами. Г.Кочур став творцем неформальної перекладацької школи, так званого “Ірпінського університету” для літературної молоді 60-70 років, серед яких були В.Стус, І.Дзюба, Є.Сверстюк, Л.Костенко, І.Драч, Д.Павличко, Л.Череватенко та ін.
        Із закінченням хрущовської “відлиги” Г.Кочура виключають із Спілки письменників України, практично відлучивши від друку більш як на 15 років. Проти нього висунули звинувачення: поклоніння перед заходом, зв’язки з українською буржуазно-націоналістичною еміграцією та “негативний”, “націоналістичний” вплив на молодь.
        “Будиночок в Ірпені, де Григорій Порфирович наполегливо продовжує працювати над перекладами, наче нічого і не сталося, навідують найвідданіші друзі і шанувальники, ризикуючи потрапити до “чорного” списку, несуть свої твори… на кваліфіковану консультацію і присуд”, — так писав про цей період життя Г.Кочура письменник А.Хорунжий.
        В 1988 р. Григорія Порфировича було поновлено в Спілці письменників. Вісімдесяті стали для нього роками надзвичайно плідного творчого злету.
        До останніх днів свого життя Григорій Порфирович працював. Будь-хто міг завітати до нього чи зателефонувати і отримати пораду чи довідку. Він був відкритою, гостинною, доброзичливою і щирою людиною. Саме тому до нього постійно йшли люди, навіть не пов’язані з ним спільними інтересами.
        Нині на будинку, де він жив, встановлена меморіальна дошка. Зусиллями спадкоємців цей будинок розширено і добудовано. Тут створено меморіальний літературний музей-бібліотеку Григорія Кочура. Похований він в Ірпені.

 

 Категория каталога: город Ирпень
КорректорRSS-новости

Системная информация: на генерацию сервером выделено: 7,832,072 бит | Времени: 0.18399691581726 мин. | Ошибок: 0

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Золотые страницы Ирпеня справочник GP - Улицы, топография - город Ирпень - улица Кочура - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
отдых в Карпатах
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Покупка новой квартиры от застройщика Ирпень гарантирует отсутствие проблем с предыдущими владельцами квартиры.