улица Грибоедова  0

улица Грибоедова улица Грибоедова
город Ирпень
Киевская область
Украина 08200

       Класик тут не жив

        Вулиця Грибоєдова в Ірпені від залізничного вокзалу на базар ідуть повз міськвиконком або прямують по вул. Центральна і повертають на Грибоєдова. Класик російської літератури О.С.Грибоєдов у нашому місті не бував. Тоді Ірпеня ще не було. Але Київ він відвідав.
        Там, де нині крамниця “Люкас”, на розі Грибоєдова і Центральної, був розташований у 1920-30-х роках каніфольний завод. На ньому 50-60 робітників виготовляли каніфоль і нашатирний спирт. Цей завод згорів.
        Через дорогу було озерце. Нині тут височить п’ятиповерховий будинок. Там, де нині ЗОШ №12, колись теж була школа. Але вона згоріла.
        На розі Грибоєдова і Пролетарської (нині Алієвої) була розташована книгарня. Неподалік — приміщення адміністрації Ірпінського парку культури і відпочинку імені Ленінського комсомолу. Ці будівлі знесли, коли розпочали будівництво школи № 12.
        Навпроти, через дорогу, споруджено багатоповерховий будинок. Раніше на цьому місці був розташований невеликий будиночок. Саме він був приміщенням Ірпінської міської думи. Ірпінь уперше отримав статус міста в 1917 році. Але був ним лише до 8 лютого 1921-го. А потім знову став селищем. І був ним аж до 30 грудня 1956 року, коли вдруге отримав статус міста. Отже, можна сказати, що Ірпінь — двічі місто.
        Через дорогу — базар. Але не будемо заходити туди. Підемо далі.
        На розі Грибоєдова і Романівського проспекту (нині вулиця ІІІ-го Інтернаціоналу) була розташована кірха (лютеранська церква). Адже в Ірпені жило чимало німців лютеранського віросповідання.
        Про кірху, звичайно, вже мало хто знає. Але багато людей пам’ятають, що на цьому місці був ресторан. 15 грудня 1986 року тут було завершено будівництво другого в Ірпені 14-поверхового будинку. Його заселяли люди, евакуйовані з району, що постраждав унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
        У цьому ж будинку відкрилося кафе “Мрія” — їдальня і кав’ярня. Спочатку алкогольних напоїв тут не продавали. Адже ще діяла горбачовська антиалкогольна постанова. Але згодом тут відкрилася пивничка. Потім уже торгували й міцнішими напоями. Почали з’являтися специфічні відвідувачі, лякаючи матусь з малими дітками. А нині тут нічний клуб “Заір”.
        От ми й закінчили нашу прогулянку вулицею Грибоєдова.

 

 Категория каталога: город Ирпень
КорректорRSS-новости

Системная информация: на генерацию сервером выделено: 7,831,352 бит | Времени: 0.22212314605713 мин. | Ошибок: 0

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Золотые страницы Ирпеня справочник GP - Улицы, топография - город Ирпень - улица Грибоедова - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
отдых в Карпатах
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Покупка новой квартиры от застройщика Ирпень гарантирует отсутствие проблем с предыдущими владельцами квартиры.