улица Фрунзе  0

улица Фрунзе улица Фрунзе
город Ирпень
Киевская область
Украина 08200

       Нещаслива доля Щасливої вулиці

       
Чому вулиця Щаслива? Так її колись назвали. А чому нещаслива? Бо назву вже поміняли двічі, і, мабуть, не востаннє. В 1927 році Щасливій вулиці присвоїли ім’я Сталіна. А після викриття так званого культу особи Сталіна вона була перейменована на честь іншого видатного діяча Комуністичної партії Фрунзе.
        Михайло Фрунзе відзначився, командуючи червоними арміями, в боях проти білогвардійців, завоював землі Середньої Азії та Крим і керував більшовицьким упокоренням України. Це не та особа, чиє ім’я слід вшановувати в назві вулиці українського міста. Найкраще було б повернути першу назву. Здається, в жодному населеному пункті немає Щасливої вулиці.
        Як свідчить один з документів 1913 року, що зберігаються в Київському обласному архіві, вулиця Щаслива тоді протягом двох верст була вкрита з усіх боків дрібними лісовими кущами. Нині це звичайна ірпінська вулиця з нерівним асфальтом. Дуби, сосни та акації місцями прикривають її зверху зеленим шатром.
        Пройшовши вулицею ви не виявите тут деякі номери будинків. Але ці будинки є. Поверніть на вулицю Українська і, не дійшовши до Північної, поверніть ще раз. Ви побачите невеликий тупик. Він колись упирався в стадіон за Центральним будинком культури. А тепер перед стадіоном теж збудовані будинки. В цьому тупику розташовані садиби відразу трьох вулиць — Українська, Північна і Фрунзе. Причому на одному боці тупика стоять підряд будинки всіх трьох вулиць.
        Колись ділянки для забудови надавали більші. Ірпінь зростав. Земельні ділянки розпочали ділити. До 1941 року їх розмір для індивідуального будівництва становив 0,5 га, з 1945 по 1960 — 0,15 га, з 1961 по 1979 — 0,06 га, а з 1980 — від 0,03 га до 0,06 га.
        Відстань між вулицями Фрунзе і Північна досить велика. От будинки вулиці Фрунзе в одному місці розташувалися в три ряди та ще й перемішалися з будинками Української і Північної вулиць.
        Будівництво тут триває, зміцнюючи плутанину.
А.ЗБОРОВСЬКИЙ, краєзнавець


Категория каталога: город Ирпень
КорректорRSS-новости

Системная информация: на генерацию сервером выделено: 7,828,456 бит | Времени: 0.18438577651978 мин. | Ошибок: 0

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Золотые страницы Ирпеня справочник GP - Улицы, топография - город Ирпень - улица Фрунзе - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
отдых в Карпатах
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Покупка новой квартиры от застройщика Ирпень гарантирует отсутствие проблем с предыдущими владельцами квартиры.