Юні художники Приірпіння відвідали батьківщину Тараса Шевченка

Печать
PDF
taras-shevchenkoВ Ірпені пройшов конкурс патріотичного малюнку серед діток, які займаються в художній студії "Зерно". Стартував він на день народження Великого Кобзаря, і тривав майже три тижні. За цей час багато чудових та змістовних картин створили юні таланти. У якості винагороди діти-художники отримали пізнавальну мандрівку на батьківщину Тараса Шевченка - Черкащину. Ініціаторами і організаторами конкурсу та екскурсії виступили Святослав Куценко і Сергій Мудрак.

Для юних художників цей маршрут обрали неспроста, адже Черкащина – це дуже мальовничий край. Край, де народився Великий геній нації. Край, котрий він змальовував у своїй поетичній творчості яскравим пензлем митця. Діти з захопленням розглядали описувані у віршах левади й верби, крутояри та пагорби, поміж котрих живим сріблом зблискують тихоплинні річки.

З особливим трепетом вони познайомилися з історією батьківщини Тараса Григоровича, зокрема, селом Моринці, де він народився. До речі, в хаті такого собі українського Робін Гуда, якого прозвали Копієм (прізвище Колесник). За переказами Копій грабував багатих, а здобиччю ділився з бідними, за що й відбував покарання в засланні. Через це в його порожній хаті оселилася родина Шевченків, де й народився Тарас. Та коли Копій втік із заслання, то почав продовжувати свій нечистий промисел, вимагаючи від батьків Шевченка сплати за проживання в його хаті та користування землею. Тоді родина змушена була знову повернутися до села Кирилівки, звідки був родом батько Тараса.

Діти побували в цьому селі, а також у Будищах і Вільшаній. У цих мальовничих селах, є своя славна історія та могутній духовний потенціал, що живиться з невичерпної криниці Великого Кобзаря. У Моринцях Тарас вперше подав голос, у Кирилівці (нині Шевченкове), пройшли дитячі роки, а в Будищах, в маєтку Енгельгардта, він козачкував. До речі, Енгельгардту належало багато маєтків, в яких нараховувалося близько 160 тисяч десятин землі й понад 50 тисяч кріпаків. У селі Вільшане, котре згадується в поемі «Гайдамаки», Тарас Григорович вчився малювати, також там 8 років проживав відомий художник Іван Сошенко, який викупив його з кріпацтва.

Під час мандрівки до витоків, де народився Кобзар, діти отримали чимало незабутніх вражень, й захоплено ділилися ними, а в багатьох з них народилися ідеї нових картин.

Святослав Куценко і Сергій Мудрак продовжують реалізовувати ряд соціальних проектів в нашому Приірпінні.
IMG 0718

IMG 0719
IMG 0730
IMG 0739
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Юні художники Приірпіння відвідали батьківщину Тараса Шевченка - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.