Українська мова зникає...

Печать
PDF
Українська мова зникає...Країною йде стихійна деукраїнізація, вважають журналісти. Російською мовою рекламується навіть англомовний табір на Західній України.

В Україні розпочалася стихійна деукраїнізація. Українська мова зникає з ефіру та рекламних білбордів.

Так, у вересні телеканал News One, радіостанції "Європа плюс" та "Наше радіо" добилися від Нацради з ТБ і радіо зменшення відсотка мовлення українською з 100% до 75% - причому "Наше радіо" зверталося з таким проханням ще в липні, але отримало дозвіл лише з другого разу. Їхній приклад наслідували "Авторадіо" і "Ретро ФМ", пише газета "Сегодня".

"Наша мережа зміщена у бік російськомовних регіонів. Аудиторія - дорослі люди, виховані за часів Радянського Союзу, російськомовні. Їхні очікування стосуються появи російськомовних програм", - пояснили свою позицію в "Авторадіо".

Російська мова також стала повертатися на білборди та вітрини магазинів. "У цьому немає нічого незаконного, але потрібно, щоб разом з російським текстом був український переклад", - зауважив голова Асоціації зовнішньої реклами Артем Біденко.

"Місяць тому я був свідком ситуації, коли рекламщики відмовлялися розміщувати російськомовні білборди і розмістили їх тільки після того, як на них повісили наклейки з українським перекладом", - розповів він.

Але якщо мова реклами регламентується законом, то на категорію вивісок або "службової інформації" дія законів не поширюється, - і вони з'являються переважно російською. Російською друкують меню кафе і ресторанів, оголошення на кшталт "Ми відкрилися" або "У нас розпродаж".

Також нещодавно було скасовано обов'язковий український дубляж західних фільмів. Водночас Кабмін видав постанову, що зобов'язує робити дубляж виключно в Україні, однак, в Одесі та Криму, наприклад, фільми йдуть російською. "Так, ми порушуємо постанову, показуємо фільми, дубльовані в Росії. Але якщо постанова йде проти законів країни і ринку, то проблема в ньому, а не в нас. У законі про кіно немає норми, яка зобов'язує робити дубляж тільки в Україні. Тому постанова Кабміну Азарова незаконна", - розповів один з дистриб'юторів.

Причини стихійної деукраїнізації в різних політсилах пояснюють по-різному.

"Всі телекомпанії, радіостанції і багато фірм належать олігархам. А у нас історично склалося, що - за невеликим винятком - бізнес є російськомовним. І власники просто нав'язують ту мову, яка їм зручніша. Тобто фактично умови диктує не споживач, а виробник", - вважає нардеп-бютівець Володимир Яворівський.

У його опонента з фракції Партії Регіонів Вадима Колесніченко інша думка: "Продавець продає те, що затребуване. Є закони бізнесу, і ніколи підприємець не буде продавати те, що не користується попитом. Бізнесмени ніколи не диктували мову, у нас цим тільки держава займається. І тим більше безглуздо говорити, що бізнесмен нав'язує свою мову - виходить, якщо рідна мова у бізнесмена англійська, він буде вимагати передач англійською?! Та такий бізнес швидко прогорить!"

 

Источник: ТСН.ua

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Комментарии  

 
+1 # Bastardariys 20.12.2010 12:49
краще нам англійську нав'язували - більше користі було! а взагалі, чим більше мов знає людина, тим вона розумніша. А зведення все до російської показує, що це роблять люди обмежені, жлоби і плебеї)
Цитировать
 
 
+1 # Administrator 23.11.2010 20:21
Цитирую Chernuha:
Спрос рождает предложение.

Патріоти не при владі :cry:
Цитировать
 
 
-2 # Chernuha 22.11.2010 15:25
Спрос рождает предложение.
Цитировать
 
 
+3 # Recap 18.11.2010 23:43
Не спи, моя рідна земля!
Прокинься, моя Україно!
Відкрий свої очі у світлі далеких зірок!
Це дивляться з темних небес
Загиблі поети й герої -
Всі ті, що поклали життя за майбутнє твоє.
Цитировать
 
 
# Zhuk 18.11.2010 22:45
Прийде час і ці падлюки підуть з влади і нарешті заговоримо ми українською а не суржиками і кацапською. 8)
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Українська мова зникає... - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.