Водохреща в Ірпені

Печать
PDF
DSC 16281--Історично так сталося, що зимовий цикл свят завершує велике свято - Водохреща, яке є одним з головних у християнстві.

Воно було і залишається одним з найулюбленіших в нашій країні. Здавна відомо, що Іван Хреститель охрестив народ в Йордані, чим закликав всіх до покаяння й очищення душі від гріхів.

Ісус у віці 30 років, будучи безгрішним, перший прийняв хрещення, освятивши при цьому собою річку Йордан. На честь цієї події свято і було названо Хрещенням, а в народі його називають Йорданом (Ордань). Цей же день примітний святом Богоявлення. Існує повір'я, що свята вода очищає і зцілює.
Тому люди стають в чергу, щоб запастися святою водою на цілий рік. Якщо бути присутнім на ритуалі освітлення води, то можна здобути зцілення своїх недуг. За хрещенською водою можна прийти і після свята або набрати її зі звичайного джерела, бо, за переказами, в водохресну ніч навіть проста вода має цілющу силу… В день Хрещення віруючі бажають викупатися в ополонці — щоб вилікуватися від недуг.

Традиція купання на Хрещення є у всіх християнських країнах. Священики та віряни йдуть до заздалегідь прорубаної ополонки, яка у них асоціюються з річкою Йордан. Після того, як отець освятить воду в ополонці, триразово занурюючи хрест, запалюючи вогонь і читаючи молитву, бажаючі занурюються у воду з головою три рази, хрестячись і вимовляючи молитву.

Сенс обряду в тому, що віруючі готові піти за Христом, приймаючи хрещення і християнську віру. Він виключно добровільний, оскільки немає жодного обов'язку занурюватися в холодну воду. Прийняття причастя в водохресний день вже буде доказом любові до Господа. Перекази говорять, що, коли Ісус прийняв хрещення, з небес в образі голуба зійшов до нього Святий Дух. Тому свято за звичаєм закінчується випусканням голубів. У народі цей день традиційно широко святкується і є заключним в ряду новорічних свят. Навіть не глибоко віруючі люди вважають корисним для здоров'я занурення в крижану воду під час зимової холоднечі, після чого відчувають великий прилив позитиву, хороших емоцій, говорять про здоров'я на весь рік.
До речі, є повір'я, що в студеній хрещенській воді неможливо застудитися. Тому купаються навіть діти.

Вже стало доброю традицією відзначати це свято і в нашому Ірпінському регіоні. Як у минулі роки, любителі зимового купання могли спокутувати гріхи у водоймах Ворзеля, Бучі, Гостомеля, Горенки і звісно нашого рідного міста Ірпеня.

Так сталося, що більшість любителів зимового купання обирають свої найулюбленіші міста для зимового купання саме у день Водохрещі.
Слід сказати, що сьогодні, як ніколи багатолюдно було людей на нашому чудовому озері у районі СМУ.

Кого тільки можна було не зустріти там сьогодні: і військові і студенти і батьки з малими дітьми, але найбільш приємно було бачити знайомих людей нашого міста, яких знаеш роками. Дух людей рідного міста у цей день "очищення" загартовує та єднає.

А особливо приємно, коли виконуєш занурення у крижану воду з шанованими людьми нашого регіону.

На фото: Анатолій Зборовський та Андрій Кравченко під час акту "очищення" крижаною водою.
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Водохреща в Ірпені - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.