Консультуємо усіх!

Печать
PDF
ur conПринаймні хоч раз у житті, але кожному з нас доводиться стикатися з вирішенням тих чи інших юридичних питань. У середньостатистичного українця це трапляється досить часто. Зіштовхнувшись із проблемою, починаємо гарячково міркувати: «Куди піти? Де отримати фахову юридичну допомогу? Скільки це коштуватиме?».

Відповідь на це питання давно знайшли у Приірпінні, де за ініціативою голови громадської організації «Нові обличчя» Володимира Карплюка почала працювати мережа центрів з юридичного консультування громадян: в Ірпені, Ворзелі, Гостомелі, Коцюбинському.

Їх робота здійснюється на безоплатній основі! Що неабияк виручає людей, які зазвичай змушені «розкошелитися» на кругленьку суму, аби вирішити те чи інше проблемне питання.

Яна Городок одна з юристів консультаційного центру «Нових облич» в Ірпені пояснює, що до неї на прийом приходить багато людей, які вже були у кількох комерційних юристів, які відразу озвучують не підйомні для пересічного громадянина ціни: «За відповідь на якесь одне запитання просять, наприклад, 500 чи навіть 1000 грн. Люди розуміють, що це дуже висока ціна і йдуть сюди, тому що, з тим заробітком, що вони отримують – це значить віддати всю зарплатню за консультацію юриста». За порадами звертаються з усього регіону, віддалених селищ і навіть приїжджі здалеку! «Різні бувають історії. Буквально на тій консультації була жінка, громадянка Таджикистану, яка проживає з п'ятьма дітьми і чоловіком на орендованій квартирі і досі не має громадянства, хоч прожила на території України 30 років!», – пояснює юристка. – «Вона хотіла звернутися до Ірпінської міської ради, щоб її поставили в чергу на отримання квартири, але проблема ще в тому, що, маючи п'ятеро дітей і мешкаючи на орендованій квартирі, вона не ладнає з чоловіком. І тому просить не тільки юридичної допомоги, а й моральної, психологічної, соціального захисту. На жаль, місцеві органи опіки і піклування, соцзахисту не надають.

А взагалі, за статистикою кожен другий, хто пригодить на консультацію має якусь скаргу на місцеву владу. Найбільш розчаровані люди старшого віку. Останнім часом почастішали візити гостомельчан. Вони звертаються у різні філії «Нових облич», втім дуже багато і часто скаржаться на селищну раду.«За місяць приймаємо з півсотні і більше громадян», – розказує Яна. –«Деякі приходять не з одним конкретним питанням, а пишуть собі вдома перелік проблем, які воліли б обговорити. Буває, такі консультації затягуються на півтори години».Основні питання до юриста стосуються: пенсійного забезпечення, оскарження рішення суду, подачі апеляції чи касації, навіть до Європейського суду. В Ірпені часто звертаються з приватизацією земельних ділянок. Тому що було змінено відповідне законодавство і тепер виникають різні процедурні питання, багатьом незрозумілий і сам порядок приватизації. Які документи потрібно зібрати, в яку установу потрібно піти тощо.Не рідко звертаються і молоді люди, соціально незахищені. Наприклад, діти, які позбавлені батьківського піклування, які з дитбудинків, які хочуть отримали житло чи соцзахист. Найбільш шокуючим в роботі пані Я.Городок було звернення щодо захисту від збирачів кредитів – колекторів. Адже жінка, легковажно довірившись фірмочці, що видає «швидкі гроші», взяла кредит у кілька тисяч гривень.

Нині від неї вимагають вже 40 тисяч, навіть з погрозами позбавлення життя! Зрозуміло, що в подібних ситуаціях, юрист мусить діяти максимально професійно та толерантно, працюючи разом і в якості психолога. Яна Городок пояснює: «60% людей віком від 45-ти і вище, найбільше потребують психологічної допомоги, тому що вони приходять часто вже зі задавненими проблемами. Скажімо, як оскаржити рішення суду, тяганина по якому йде вже 10-15 років. Таких потрібно заспокоїти, говорити, що все буде нормально, що у вас все вийде, дати влучні поради».Як фаховий юрист, дівчина радить усім, яке б складне питання у них не було, приходити і звертатися до юридичних спеціалістів у приймальні «Нових облич» у вашому поселені. Тут гарантовано нададуть максимально можливу і якісну допомогу, ще й підтримають дружньою порадою!

Автор: Лікія ФАЙНІКОВА, Андрій СНІЖКО   Фото: Андрій СНІЖКО

Джерело: Пульсар Приірпіння
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Консультуємо усіх! - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.