ЧИ ГОТОВЕ МІСТО ДО СЕЗОНУ?

Печать
PDF
ВА-цветПро готовність м.Ірпеня до нового комунального, освітнього, політичного сезону говоримо з Володимиром Карплюком – лідером громадської організації та партії «Нові обличчя», управлінцем із багаторічним стажем, колишнім заступником міського голови Бучі.

- Одна з наболілих проблем нашого міста – це нескінчені черги до дитячих садочків. Розпочався новий навчальний рік, а сотні сімей ірпінського регіону так і не змогли прилаштувати своїх малят у садки. Останніми місяцями ще додалася проблема з дітьми переселенців. Як це вирішувати?

- Ситуація із влаштуванням дітей в освітні заклади нашого регіону справді дуже непроста. Проте я хотів би звернути увагу, що ця проблема виникла не сьогодні і не вчора, а ще за радянських часів. Тобто, це не «набутий синдром» за рік-два інтенсивної забудови краю. Хоча саме через це маємо суттєве загострення ситуації.

Це засвідчує і статистика: кількість бажаючих записатися до дитячих садочків Ірпеня і прилеглих селищ скоро досягне 4000 тис. осіб. Дуже тривожні показники, враховуючи, що обсяги спорудження і продажу нового житла у місті суттєво не зменшуються, тож закономірно можна очікувати на появу нових молодих сімей із дітьми. Головна причина такої соціальної кризи – несумлінне ставлення влади до розвитку міста. Відбулася його масова і безконтрольна забудова без пропорційного спорудження об’єктів соціальної інфраструктури: дитсадків, шкіл, лікарень, спортмайданчиків, центрів освіти та дозвілля тощо.

Давайте подивимося на досвід сусідньої Бучі. За останні 5 років тут було побудовано приблизно у 10-15 разів менше житла, ніж в Ірпені. Натомість за той самий період відкрито 2 комунальних дитячих садочки! В Ірпені за цей час насилу збудували один, і той – приватний. Тому вирішення цієї проблеми – виключно у компетенції міста Ірпеня і його майбутнього міського голови. Прийдешня влада мусить зосередити кошти і ресурси громади, залучити необхідні зовнішні інвестиції для вирішення цих пріоритетних завдань. Здійснити це абсолютно реально, скажімо, використовуючи економічні та географічні особливості розташування Ірпеня у пристоличній зоні. Я і мої колеги з команди «Нових облич» маємо низку подібних ідей з розвитку міста і готові їх реалізовувати за першої ж можливості. Якщо ми самі не візьмемося за облаштування свого міста – ніхто нам не допоможе. Також наголошую, що у найближчі 5-7 років чекати на державну чи обласну допомогу – марно! Держава сама потребує нашої допомоги.

- Ну, а як щодо дітей вимушено переміщених осіб? Адже є постанова прем’єр-міністра України, яка зазначає, що такі діти мають отримати пріоритет у соціальному обслуговуванні.

- Вважаю, що всі діти мають рівні права: чи то вони жили в Ірпені тривалий час, чи лише приїхали недавно. Діти не повинні страждати через те, що дорослі не здатні подбати про них! Згадана Вами постанова А.Яценюка – рекомендаційного характеру і має бути застосована до всіх регіонів країни в цілому. Адже ми знаємо, що є такі населені пункти, де дитячі садочки залишаються напівпорожніми. Таких місць лише в сотні кілометрів від Києва – безліч. Але розуміємо, що Ірпінь і сусідні поселення мають дуже зручне розташування, яке вабить десятки і сотні родин переселенців. Роблячи такий вибір, передовсім вони самі мають усвідомлювати свої майбутні соціальні незручності. Хоч і місто не повинне стояти осторонь їхніх проблем і допомагати їх вирішувати. Мусимо досягти того, щоб у нас почали діяти прозорі і дієві будівельні правила. Тоді 100 забудовників, які працюють у місті, змушені будуть робити щось для вирішення його проблем, виконання обов’язкового соціального навантаження, а не лише наповнення своїх кишень швидкими грішми.

- Чергова проблема, яка впаде на голову майбутньому меру Ірпеня – забезпечення учасників АТО земельними ділянками. Наскільки реалістичними, на Вашу думку, є такі обіцянки, особливо враховуючи земельну ситуацію в Ірпені?

- Справді ветерани війн та учасники бойових дій, тепер от і учасники АТО, за законом мають бути забезпечені земельними ділянками. І влада країни не раз підтверджувала готовність виконати ці зобов’язання перед військовослужбовцями. Проте жодних гарантій щодо забезпечення цих людей землею саме в Ірпені чи в його околицях даним законом не передбачено! Тож, вочевидь, коли ця тема підіймається, то мова йде про земельний фонд країни загалом і розподіл уже його ресурсів між учасниками АТО. І потім – давайте говорити щиро: у жодному з населених пунктів Приірпіння вільного земельного ресурсу, як такого, фактично немає. Для прикладу, в Ірпені протягом останніх десяти років було зроблено все, аби необдумано і безбожно роздати земельні запаси. Тому, якщо у Приірпінні хтось раптом почне вас переконувати у зворотному чи обіцяти наділити безкоштовною землею вчителів, лікарів, пенсіонерів чи учасників АТО (я прогнозую, що напередодні політичного сезону і виборів таке матиме місце), не вірте йому! Це звичайний популізм і брехня! З іншого боку, зручне розташування Приірпіння, економічні переваги краю, наявні тут землі під промислові потреби – особливо у Гостомелі, спонукають робити все, аби залучати сюди нові підприємства та бізнес-компанії. Адже чим більше їх буде тут зареєстровано, тим більше надходжень та податків отримає місцевий бюджет.

- Наш регіон, як і вся країна, готуються до опалювального сезону. Напередодні цього як в офіційних колах міських урядників, так і серед простих громадян почала поширюватися інформація про неможливість забезпечення населення опаленням…

- В енергетичній галузі ситуація критична! Але насправді, щоб коментувати її професійно, потрібно знати, які запаси блакитного палива має країна, область та наш регіон у відповідних газосховищах. Інформація про це залишається закритою. Так само ми не знаємо достеменно, як буде забезпечуватися газом Україна надалі: чи то поновиться співпраця з Росією, чи буде купуватися газ у Європи за реверсними потоками; буде цей газ спрямований, у першу чергу, на потреби населення чи – на потреби великих підприємств. Слово – за Президентом і урядом України. На жаль, це питання не знаходиться у площині місцевого самоврядування. Разом із тим думаю, що ми точно отримаємо певну кількість газу для забезпечення мінімальних потреб населення цієї зими. Катастрофи не буде, і панікувати з цього приводу не варто!

- Регіон не може провести зараз власні оперативні заходи із впровадження загальної політики енергозбереження та економії палива?

- Швидко зробити це, на жаль, неможливо. Адже ці процедури дуже тривалі і громіздкі та передбачають заміну котлів, обладнання котелень, удосконалення тепломереж. Та й коштують вони дуже великих грошей! Набагато більших, ніж може собі уявити пересічний громадянин. Можемо хіба що ставити собі за мету у найближчій перспективі досягти введення ощадливих енергетичних технологій, використовувати альтернативні джерела енергії. Скажімо, Бучі за кілька років послідовної роботи і належного фінансування вдалося реалізувати політику енергоефективності у деяких районах, як от у Яблунці та інших. У таких випадках акцент робиться на переобладнання шкіл, садочків, закладів медицини, щоб уберегти об’єкти соціальної сфери від будь-яких потрясінь.

- Але ж Ви розумієте, що якщо взимку буде холодно чи холодніше, ніж зазвичай, у цьому будуть звинувачувати передовсім нового міського голову?

- Я це чудово розумію! На жаль, так було завжди, тож нічого нового ми не відкриємо. У нас мер винуватий, що люди вчасно не отримують пенсію, що сонце сходить надто рано і сідає надто пізно, і ще багато в чому… Я бачу тільки один вихід: чесно працювати для громади і людей, постійно говорити з ними, пояснювати, де закінчуються компетенції органів місцевого самоврядування, і думати, що саме можна зробити разом для подолання спільних проблем у нашому домі.

Спілкувався: Андрій Сніжко, фото: Володимир Шилов
Джерело: Пульсар Приірпіння
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - ЧИ ГОТОВЕ МІСТО ДО СЕЗОНУ? - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.