ПОЛЮВАННЯ НА ДОБРО

Печать
PDF

altЦього року Приірпіння нарешті набуло справжньої світової слави. І сталося це не через чисельні політичні чи корупційні скандали, а завдяки безпрецедентній благодійній акції, до якої долучилися жителі нашого краю в рамках ініціативи «Родина Майдан». Як відомо, одну з ключових ролей в цьому процесі відіграє Фонд громади Приірпіння. На його долю випало чи не найскладніше – здійснювати фінансові операції по збору і розподілу благодійних пожертв на допомогу сім’ям Героїв Небесної Сотні.

Рахувати  і ділити чужі гроші завжди було справою невдячною, а сьогодні, схоже, ця робота стала ще й небезпечною для здоров’я та репутації. Попри регулярні публікації в газетах, інтерв’ю на телебаченні, звіти в Інтернеті, ажіотаж навколо благодійних грошей не вщухає. Тож ми вирішили ще раз зустрітися з директором Фонду громади Приірпіння Анастасією Попсуй. 

 

-  Пані Анастасіє, нагадайте, будь ласка, як сталося, що благодійні пожертви з усієї України почали акумулюватися на рахунку Фонду громади Приірпіння?

-  21 лютого, після кривавих революційних подій у Києві, представники декількох благодійних і громадських організацій, які на той час активно  допомагали Майдану, зібралися разом і вирішили скоординувати власні дії та розпочати організований збір коштів для допомоги сім’ям загиблих Героїв Небесної Сотні. Для збору пожертв вирішили обрати благодійний рахунок Фонду громади Приірпіння, тому що на той час він вже був відкритий і найточніше задовольняв усі необхідні вимоги. По-перше, був чистим. По-друге, Фонд завжди вів і веде прозору діяльність. І третє – у нас працює досвідчена професійна команда.

 

- Скільки всього коштів зібрано на сьогоднішній день? 

- За період реалізації ініціативи “Родина Майдан» завдяки телемарафону на «5 каналі» та додатковому широкому залученню бізнес-організацій зібрано понад 53 млн. грн.

 

- І яка доля цих мільйонів?

- Уже витрачено більше 10 млн. на допомогу родинам загиблих та важко пораненим на Майдані. Станом на 29 травня виплачено допомогу 58 сім’ям загальною сумою 5 665 307 грн., а також – майже 900 000 грн. податку. Перша виплата була зроблена 21 квітня. Завершити перераховування коштів усім родинам плануємо до кінця червня.

На лікування п’яти важко поранених в Ізраїлі та двох важко поранених в Австрії витрачено 4 440 000 грн. та 315 000 дол.  

Ще один напрямок роботи – довгостроковий. Громадська експертна рада ухвалила рішення, згідно з яким 20% зібраних коштів через відповідні депозитні та страхові програми спрямовуються на потреби дітей, аби вони могли скористатися основною частиною коштів по досягненню повноліття.  “Родина Майдан” уже провела відповідні тендери, в яких взяли участь 5 банків і 11 страхових компаній. Для реалізації довгострокових програм підтримки обрано три банки («Ощадбанк», «Приватбанк», «Кредобанк») та чотири страхові компанії («МетЛайф», «Aegon Life Ukraine», «ТАС» і «PZU Украина Страхування Життя»).

 

- Яким чином контролюється використання благодійних коштів? 

- Ми перераховуємо кошти лише після отримання всіх необхідних документів відповідно до незалежного рішення громадської експертної ради, до складу якої входять відомі громадські діячі, представники профільних міністерств, родин постраждалих на Майдані, медіа. Щодня Фонд громади Приірпіння та «Родина Майдан» звітують перед усією Україною про зібрані кошти та надану допомогу, оприлюднюючи аудиторський висновок міжнародної аудиторської компанії «Ernst & Young» і скановані версії договорів платіжних доручень та рахунків в Інтернеті, проводячи прямі он-лайн трансляції засідань рад, зустрічі з журналістами, звіти членів ініціативи. Посилено фінансовий моніторинг рахунків Фонду з боку «Кредобанку». Жодна копійка зі спеціальних рахунків Фонду не використовується поза призначенням.

 

- Але життя засвідчує, що навіть повна прозорість не вберігає від «доброзичливців», коли мова йде про такі великі гроші?

- На жаль. Не зважаючи на повну публічність і підзвітність нашої програми допомоги, починаючи з березня активно поширюється неправдива інформація про діяльність Фонду громади Приірпіння. Розповсюджують її люди, які представляються керівниками «Наглядового комітету з використання пожертв для родин «Небесної сотні»: Алла Ландар, Микола Криворот, Любов Стасів та Сергій Тріскач. Важко судити про мотиви цих  осіб, але точно це не є бажанням допомогти - ні нам, ні родинам загиблих.  Відсутність конструктивних пропозицій з їхнього боку, постійний адміністративний та інформаційний тиск заважають працювати, створюють негативний фон гуманній справі. Ми терпляче ставилися до цієї групи осіб, мужньо ходили на ініційовані ними зустрічі з правоохоронцями. Але 29 травня наш Фонд отримав черговий удар. Тепер уже – від народних депутатів Ємця, Бригинця та Ар’єва. В соціальних мережах поширене їхнє звернення до Міністра внутрішніх справ України та в.о. Генерального прокурора України з інформацією про те, що з рахунку «Фонду громади Приірпіння» ніби-то зникли зібрані благодійні кошти, і висловлюються підозри про їх розкрадання і нецільове використання. Прикро, що ніхто зі згаданих депутатів не звернувся до нас за роз’ясненнями, а, скориставшись своїм публічним становищем, вони просто дискредитували Фонд в очах громадськості, не маючи на це жодних підстав.

 

- Чи плануєте ви реагувати на дані звинувачення і яким чином?

- Не хотілося б витрачати час і сили на з’ясування обставин і причин згаданих інформаційних атак, але ми вимушені реагувати, оскільки мова йде не лише про недовіру до мене особисто чи нашої команди. Ми змушені констатувати, що поширення неперевіреної інформації, особливо з вуст народних обранців, наділених суспільною повагою, не лише шкодить зусиллям окремих конкретних людей, але й знижує довіру до десятків тисяч волонтерів, котрі працюють по всій країні, допомагаючи Україні в цей скрутний час. Особливо шкідлива ця дискредитація зараз, коли через трагічні події на Сході громадянське суспільство змушене знову мобілізувати всі свої сили, виконуючи подекуди і функції держави. Ми підготували і вже розіслали листи на ім’я керівників держави та відповідних відомств із проханням допомогти врегулювати ситуацію, що склалася навколо нашого Фонду, і вже найближчим часом чекаємо відповіді.

Загалом же, хотілося подякувати українській владі за увагу до розподілу благодійної допомоги родинам Небесної Сотні. Але сподіваємося, що ця увага не обмежиться перевірками, а й утілиться у підтримку Верховною Радою законопроекту, який дозволить сім’ям Героїв отримати зібрані для них кошти без сплати 17% податку з фізичних осіб – це та реальна допомога, якої ми не можемо добитися  уже три місяці.

Для тих же, хто справді цікавиться ходом реалізації ініціативи “Родина Майдан”, хочу ще раз нагадати, що поточну інформацію про нашу роботу завжди можна знайти у відкритих джерелах в Інтернеті. Ми відкриті для спілкування і співпраці. 

Сьогодні дуже багато пишеться і говориться про особливість історичного періоду, в якому нам випало жити: змінюється країна, суспільство, свідомість. Але, на жаль, не так швидко, як про те мріялося на Майдані. Добру, як і раніше, потрібно показувати зуби, аби захиститися від непорядності і недалекоглядності. Хочеться вірити, що добру, народженому Майданом, кусатися не доведеться… 

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - ПОЛЮВАННЯ НА ДОБРО - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.