Річка Ірпінь – уже не річка?

Печать
PDF

altРік тому у травневому номері журналу «Пульсар Приірпіння» ми піднімали проблему варварського ставлення до річки Ірпінь, яке ставить її на межу повного знищення і перетворення на болото. Тоді якісь людиноподібні вандали зрізали металевий трос, який тримав шлюзи. За наші податки цю втрату було поновлено. Однак те, що зараз відбувається з нашою річкою, важко було передбачити навіть у страшному сні.

Усім зрозуміло, що окрасою і живлющою силою Приірпіння є річка Ірпінь. Нині вона у найгіршому стані за всі роки, відколи її пам’ятать жителі цього краю. Це стверджують і старожили, і краєзнавці, і фахівці. Дно навіть посередині русла вийшло на поверхню. Рибу знищено майже цілком, нерест взагалі не відбувся. Це сталося через чергове понищення шлюзу (важливі металеві деталі вкотре вкрали). Отже, рівень води у річці – «по коліно».

Про те, що в долину річки (її довжина 163 км) вивозять різноманітне сміття, – всі знають. На це дивитися – серце болить. Пластиковий жах, який не розкладається у ґрунті, захаращує всю прибережну зону. Люди – самі собі вороги. Дідуганчик, який випасав у заплаві кіз, сказав так: «Ми є свідками екологічного фашизму».

Жіночка, яка зустрілася дорогою, випасала кількох корівок неподалік від купи будівельного сміття. Вона розповіла: «Приїхав мордоворот на мікроавтобусі і прямо понад річкою почав викидати оце неподобство. Я запитала: «Що ж ви робите?», а він до мене кинувся з матюками і кулаками. Кричав так, ніби я заважала йому робити благородну справу».

Неймовірно засмучує, що землю спотворюють виливами паливно-мастильної багнюки і навіть бетонного розчину.

А ще заплаву знищують тим, що безконтрольно викопують центнери чорноземної землі, залишаючи у ґрунті глибокі рани.

На цьому тлі мають вигляд дитячих забавок регулярні підпали рослинного покриву, від чого гинуть кущі, дерева і перната живність. Цьогоріч я досі ще не бачив над річкою звичних чайок, стрижів, ластівок, не кажу вже про журавлів і лелек. Не видко бобрів і ондатр. Пустеля!

Але годі констатувати. Із людським фактором можна боротися тільки людським фактором. Але в Ірпені, виявляється, боротися з неподобством абсолютно нікому, бо, як розповів нам заступник міського голови Михайло Головкевич, «річка і заплава не підпорядковані місту, отже, бюджетних коштів для наведення порядку немає. Більше того: всю заплаву давно розпродали «крутеликам» і банкам».

Річку поки що не продали, та оскільки на місці господаря немає, а вищим інстанціям «по барабану», водна артерія загинається в пекельних обіймах української казуїстики і банальної дурості. До речі, а хто конкретно опікується «русловим шлюзом №6»? А це такі «сім няньок»: «Держводагенство України», «Київводресурси», «Ірпінське міжрайонне управління водного господарства», «Києво-Святошинська експлуатаційна дільниця». А балансову приналежність шлюз має таку: Ірпінське МУВГ, адреса: 21 км Житомирського шосе, с.Стоянка.

Правда, геніально: шлюз ламають в Ірпені, а розбиратися треба їхати у Стоянку?

Якщо зателефонувати за телефоном 044-406-02-76, можна почути кволу відмовку у двох варіантах: «У нас щодо цього питання немає заяв від населення» і «Ми про це знаємо, але можливостей у нас немає».

Споруда ніяк не охороняється, жодним чином не відокремлена від зазіхань злочинців, які щороку вирізають метал і здають за копійки. За великі гроші механічно-електричне начиння щороку відновлюється під травневі свята. Цікаво, що дешевше: поставити якийсь, принаймні електронний, захист-сигналізацію (про охоронця годі мріяти), чи щороку викидати гроші на мародерів?

Екологічно, отже, економічно потерпає весь Ірпінській регіон.

Та, певно, у безголових голова не болить, - тобто у керівництва нагорі і внизу.

Проте не хочеться залишати проблему напризволяще. З одного боку, річка і заплава конче потребують нагляду екологічної міліції, котру можна утримувати просто за рахунок штрафів, і це поступово відучить від вандалізму і варварства безродних Іванів; з іншого боку – місцеві жителі мають схаменутися – годі гидити у рідній садибі!

Ой, як не хочеться, щоб цей матеріал знову залишився гласом волаючого в пустелі…

Володимир КОСКІН

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Річка Ірпінь – уже не річка? - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.