У козаків тепер є помічники

Печать
PDF

altЗдавалося, що 7 травня у Ворзелі сонце стало ще яскравішим. Та це й не дивно: бо ж знову в ЦК «Уваровський дім» на Козацько-лицарський вишкіл завітали школярі. Цього разу – з ірпінської ЗОШ №5, бобрицкої школи Києво-Святошинський р-ну, ірпінської ЗОШ №1. Присвячений захід Дню Перемоги.

Свято зібрало декілька поколінь. Серед тих, хто прийшов привітати школярів – В.Хруль (ветеран ВВВ, учасник військових дій в Афганістані), О.Галдецький, О.Зінченко, Р.Грінченко, викладач Ірпінського економічного коледжу М.Поцілуйко, директор бобрицкої ЗОШ – В.Кушнір та ін.

Залучився до дійства й голова бобрицької сільради – О.Король. Та й як не бути поряд із таким ще зовсім юним за віком, але активним і талановитим осередком козацтва! До того ж приїхали разом із дітками їхні батьки, які також влилися в лави козацтва. От і вийшло: зібралася велика дружня козацька сім’я.

Велику увагу приділяє роботі з патріотичного виховання генерал-отаман українського козацтва, член національної Спілки краєзнавців України Юрій Мельничук.

Після привітання старшим поколінням – молодших, дуже патріотично та зворушливо виконав пісню під гітару, учень ірпінської ЗОШ №5 – Богдан Руслан. А бобрицькі козачата показали свої таланти у танцях, співах та художньому читанні.

alt

alt

З великою увагою слухали школярі розповідь О.Соколенка (краєзнавця, керівника Музею) про ворзельське підпілля. Адже частина учасників зустрічі була саме такого віку, як і підпільники.

Були й практичні заняття: конкурс «Рятівник» по наданню швидкої допомоги потерпілим. Проводила його керівник товариства Червоного Хреста Печерського району Лариса Харченко із своїми колегами, які отримали бойовий досвід на барикадах Майдану.

alt

У рамках програми проводився конкурс «Влучний стрілець», в якому взяли участь школярі старшого віку.

А який же козацький захід без куліша?! Та ще й такого смачного, який приготувала пані Ольга Панасюк – козацька берегиня. Вистачило всім!

alt

На завершення всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної програми «Сокіл» було урочисте посвячення в джури. Разом із дітьми отримали посвячення в козаки та берегині й дорослі, які урочисто промовляли клятву на вірність служити українському народу в ім`я становлення та процвітання нашої держави.

alt

Хто такий джура?

Джура в Україні у 16-18 ст. — зброєносець, помічник у козацької старшини. Зазвичай джурами були молоді хлопці. Разом із козаками джури ходили в походи, брали участь у боях. Це іранське слово, що означає «товариш».

 

 Текст і фото: Світлана ШИЛОВА

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - У козаків тепер є помічники - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.