Як будемо голосувати?

Печать
PDF

vibori25 травня в Україні пройдуть позачергові вибори Президента України. Україна не приймає жодних ініціатив щодо перенесення виборів президента, запланованих на 25 травня. Президентські вибори відбудуться в означений термін і будуть визнані юридично правочинними. Станом на 5 травня ЦВК вже зареєструвала 543 спостерігача від міжнародних організацій та окремих держав. 

Що варто знати простим виборцям напередодні важливого для країни рішення? Про це – із перших вуст – від начальника відділу ведення Державного реєстру виборців у м. Ірпінь Олени Миколаївни Стадухіної.

Перш за все, невеличке уточнення – хоча вибори й позачергові, але Президента громадяни України вибирають не на один рік (себто не до 2015 р., коли вибори мали відбутися за планом, якби главою держави був досі В.Янукович), а на 5 років, як на повноцінних виборах. Президента обирають за двотуровою мажоритарною системою. Це означає, що для перемоги у першому турі кандидат має набрати абсолютну більшість голосів (50 % + 1 голос), а у другому турі – відносну більшість голосів.

Для того, щоб мати можливість проголосувати, на виборчі дільниці громадяни України мають прийти з документами. Так, паспорт громадянина України, військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби) та тимчасове посвідчення громадянина України є підставою для отримання бюлетенів, і вони можуть бути використані на звичайних і спеціальних виборчих дільницях.

Щоб проголосувати на спеціальній виборчій дільниці, утвореній в установі виконання покарань або у слідчому ізоляторі, виборець повинен мати довідку цієї установи, у якій мають бути такі дані: прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, громадянство, фотографія, підпис керівника та печатка установи.

Люди, які на момент виборів перебувають за кордоном або ж на полярній станції України чи на судні, що знаходиться у плаванні під державним прапором України, можуть отримати бюлетень, пред’явивши паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний або ж службовий паспорт.

Громадяни, які визнані судом недієздатними, права голосу не мають.

- Як виборцю не втратити можливість проголосувати 25 травня?

- Однією з обов’язкових умов, за яких виборець зможе реалізувати своє право голосу під час виборів Президента України 25 травня, є його наявність у списку виборців на тій дільниці, куди він прийде проголосувати. Тож, аби в день голосування не трапилося неприємних несподіванок, кожному потрібно завчасно перевіряти свої дані у списках виборців. Якщо під час перевірки виявите якісь проблеми із включенням до списку, то їх потрібно завчасно вирішити.

- Як і де можна перевірити свої дані у списку виборців?

- Перше: до 8 травня включно дільничним виборчим комісіям мають передати попередні списки виборців. Тож Ви можете прийти на свою виборчу дільницю та попросити надати список виборців для ознайомлення. При цьому Ви маєте право перевірити не лише дані про себе, а й про своїх рідних, знайомих чи сусідів.

Друге. Цього року запроваджено он-лайн сервіс, завдяки якому громадяни можуть легко перевірити свої дані у списках виборців. Це «Особистий кабінет виборця», розміщений на офіційному сайті Державного реєстру виборців.

Якщо Ви маєте доступ до мережі Інтернет, то, зайшовши за відповідним посиланням, потрібно:

1) зайти в опцію «Особистий кабінет виборця»;

2) пройти реєстрацію, вказавши необхідні дані;

3) після реєстрації увійти у свій Особистий кабінет виборця;

4) заповнити форму запиту та подати його на перевірку відомостей про себе. Орієнтовно наступного дня на вказану Вами при реєстрації електронну пошту надійде повідомлення про те, чи є Ви в Державному реєстрі виборців і, якщо так, то буде зазначена адреса Вашої виборчої дільниці.

Третє. До 19 травня включно Ви можете звернутися до найближчого відділу ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) за місцем перебування чи проживання і перевірити, чи є Ви у списку виборців та яка в реєстрі для Вас вказана виборча адреса.

Варто нагадати, що до 12 травня включно кожному виборцю мають надійти іменні запрошення на вибори. Якщо ж Вам їх не принесуть, то радимо скористатися одним із вказаних вище способів перевірки своїх даних у списку виборців.

- Що робити, якщо у списку виборців на дільниці Ваших даних немає або вони з помилками?

- Якщо виявилося, що Вас немає у списку виборців на дільниці, хоча місце проживання офіційно зареєстроване за відповідною адресою або є описки у зазначенні імені чи інші технічні помилки, то для виправлення недоліків чи включення до списку треба звернутися з письмовою заявою до відповідної ДВК або місцевого відділу ведення Держреєстру виборців.

До заяви, зазвичай, варто долучити копії сторінок свого паспорта 1, 2 та з відміткою про реєстрацію проживання.

Крайній строк звернення – 19 травня 2014 року включно!

- Що робити, якщо місце проживання ніде офіційно не зареєстроване?

- У такому разі, ймовірно, і в реєстрі виборців про Вас немає інформації. Допоможе лише суд. Останнім днем, коли можна звернутися до суду з позовом про уточнення списку виборців, щоб проголосувати 25 травня, є четвер, 22 травня.

У разі отримання позитивного рішення суду, його потрібно невідкладно віднести до відділу ведення Держреєстру виборців до 22 травня включно. Якщо уточнені списки виборців відділ ДРВ уже передав на виборчі дільниці, тоді рішення суду треба нести безпосередньо у ДВК.

- Що робити, якщо в день голосування виборець перебуватиме в іншому місці, аніж зареєстроване місце проживання?

- Для вирішення цієї проблеми потрібно звернутися з паспортом або іншим документом, який посвідчує особу і громадянство України, до відділу ведення ДРВ не пізніше 19 травня включно.

Там треба подати заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси та документи, які підтверджують, де Ви у день голосування фактично перебуватимете. Бланк такої заяви нададуть у відділі ДРВ.

Підтверджуючими документами можуть бути:

· довідка з місця роботи, проходження практики чи навчання;

· посвідчення спостерігача, члена дільничної виборчої комісії або витяг із рішення про утворення дільничної виборчої комісії, її склад;

· квитки на автобус, потяг чи літак (їх копія);

· інші документи, що підтверджують місце перебування в день голосування.

Підтверджуючі документи можуть не додавати до заяви громадяни, у паспорті яких стоїть відмітка про реєстрацію місця проживання в Автономній Республіці Крим чи у м.Севастополь.

Важливо! У день голосування 25 травня жодні зміни, окрім виправлення неточностей і технічних описок, до списку виборців виборча комісія не матиме права вносити, у т.ч. за рішенням суду.

Володимир КОСКІН

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Як будемо голосувати? - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.