Одним потом виплеснуло відстійне болото проблем

Печать
PDF

altПроблема, з якою зіткнулися мешканці затопленого цокольного поверху на вулиці Рильського в Ірпені, виходить за межі одного будинку чи бодай вулиці.  Це питання нормальної життєдіяльності всього міста, під яке закладено "міну уповільненої дії" з комунальною "начинкою". 

Ірпінчани вже начувані про поламку каналізаційного колектора напередодні Великодня. Внаслідок цієї аварії каналізаційні води не відкачувалися, а відтак затопили "по дорозі" цокольний поверх житлового будинку по вулиці Рильського, 7-г, який знаходиться нижче рівня каналізації, через що фекальні води залили по коліна поверх, який офіційно вважається нежитловим, але насправді там живуть люди.


Зрозуміло, що після такого потопу там жити чи працювати стало неможливо – потрібен ремонт із дезінфекцією приміщень. Виникає логічне питання, за чий рахунок його робити? І тут разом із лайном у прямому сенсі випливає чимало чиновницько-угодовницького лайна у смислі переносному. На ділянках, виданих під індивідуальну житлову забудову, по факту зведено багатоповерхові багатоквартирні будинки. Їх узаконили, людям продали квартири, у тім числі й у горезвісному цокольному поверсі, видали документи на житло.

Проте, ЖЕК такі будинки на баланс не взяв. Унаслідок чого у цьому та подібних випадках виникає правове непорозуміння. Мережі водопостачання та каналізації до будинку вважаються власністю «Ірпіньводоканалу». У середині звичайних багатоквартирних будинків (тобто тих, що одразу проектувалися, будувалися й здавалися в експлуатацію, як багатоквартирні) труби водопостачання та відведення – від центрального під’єднання будинку і до входу у квартири – перебувають на балансі ЖЕКу (або ОСББ). А от у фактично багатоквартирних будинках, зведених на приватних ділянках під індивідуальне будівництво, питання приналежності та обслуговування частини загальнобудинкових мереж (від центрального під’єднання будинку до окремої квартири) зависає в повітрі.

Вирішенню цієї проблеми може й повинно зарадити створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). У згаданому будинку по вулиці Рильського воно начебто створене. Проте мешканка однієї з затоплених квартир Олена Леонова каже, що воно суто формальне, керівник ОСББ перебуває на своїй посаді на громадських засадах, майже не спілкується з мешканцями і не виконує своїх функцій. Зрозуміло, що це – окремий випадок, але все одно мешканці повинні навести лад у своєму будинку і всерйоз поставитися до роботи ОСББ. Власне, вони у цьому найбільше зацікавлені.

Олена Леонова розповідає, що якось мешканці її будинку скидалися грошима на ремонт даху. Вона також зробила свій внесок, хоча й живе у цокольному поверсі. Тепер сподівається, що на ремонт та ліквідацію наслідків підтоплення зголосяться допомогти мешканці всього будинку, а не тільки затопленого поверху. 

Символічно, що це затоплення викрило гнилість всієї системи прийому в експлуатацію будинків в Ірпені, яка триває багато років. У разі потопу чи іншої аварії з вини тієї чи іншої обслуговуючої організації виникає непевна ситуація, заручниками якої стають прості мешканці. Забудовники кажуть: «квартири продані, дозвільні документи владою підписані – тож які можуть бути до нас питання?» Звісно, виникають цілком обґрунтовані питання до влади та чиновників, які надавали подібні дозволи (знаємо, як це робиться) – що вони тепер говоритимуть простим людям? Хто і де повинен шукати тих посадовців, які підписували документи прийому фактично багатоквартирних будинків на землях цільового призначення "під індивідуальне житлове будівництво"? Відтак, залишивши у спадок жителям та майбутній владі цілий комплекс проблем. Попередні ірпінські можновладці діяли за принципом "після нас хоч потоп!". Причому, на жаль, і в переносному, і в прямому значенні цього вислову.

Олександр НАКАЗНЕНКО

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Одним потом виплеснуло відстійне болото проблем - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.