Як можна протистояти "димовій завісі"?

Печать
PDF
16Щороку навесні Приірпіння занурюється у димову завісу. Палять сухостій у заплавах, городах, ярках і балках. Палять торішнє листя та різні відходи на присадибних ділянках. Отаке ядуче прибирання. Чимало громадян упевнені, що завдати шкоди навколишньому середовищу звичайний дим не може. Втім, це абсолютно не так!
 
У результаті листопаду на землю опускається “природна хімічна лабораторія”, і лише від нас залежить подальша її доля в навколишньому середовищі. При спалюванні листя в повітря піднімається концентрована токсична суміш. Тож додатково до викидів від автотранспорту ми отримуємо цілу низку отруйних речовин, які викликають серцево-легеневі захворювання і загострюють хвороби в астматиків, сердечників та алергіків.
 
Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням законодавства. Розмір штрафу для пересічних громадяни від 340 до 1360 грн. Для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн. Альтернативою спаленню є компостування або вивезення листя.

Та, на превеликий жаль, для багатьох людей екологічний закон свого ж краю - «до лампочки». Палять нещадно. Переважна більшість порушників – приватні особи. Грішать вогненною утилізацією і на територіях підприємств. Найсумніше, що «димовуху» влаштовують навіть біля шкіл, піддаючи школярів, викладачів, перехожих і жителів прилеглих будинків «газовій атаці» («гідний» приклад для підростаючого покоління!)
 
Скажімо, у п’ятницю 21 березня на території ірпінської школи №12 та ДЮСШ усе оповив ядучий дим. До редакції почали телефонувати збентежені мешканці: «Рятуйте, окурюють!» На звернення нашого кореспондента директорка навчального закладу відреагувала вибаченням і пообіцяла це неподобство припинити. Щоправда, вкрай невдоволений завгосп буркнув: «Та ідіть ви… Палив і палитиму!» У понеділок 24 березня біля тієї ж школи купи так само диміли, маючи три точки загоряння. Вулиця і прилеглі садиби й далі огортало димом.
 
Довелося звернутися до начальника освітян - Олександра Маляренка. Він зазначив, що нічого не знає про існування закону, який забороняє забруднювати довколишнє середовище спалюванням листя. Далі зауважив: «Сміття, зокрема листя з території шкіл, вивозиться комунальним підприємством відповідно до графіку. Додаткових чи окремих бюджетних коштів для вирішення цієї проблеми директори шкіл не мають. Якщо дозволяє територія, то прямо на місці відбувається захоронення листя. Ми вже багато років не спалюємо листя на територіях шкіл».
 
Однак листя у цей час горіло… На прохання вплинути (принаймні телефонним дзвінком) на директорку школи №12, щоб припинити задимлення кварталу, пан Маляренко відразу погодився, також зазначив, що він особисто проти спалювання листя. Спілкування з ним відбулося близько першої години дня. Проте і ввечері ситуація з місця не зрушила. Не змінилася вона й наступного дня вранці – купи листя спокійно догорали, продовжуючи отруювати довкілля.
 
Редакція звернулася до начальника дільничних інспекторів Ірпеня – старшого лейтенанта Сергія Поповича. На  запитання «Як боротися зі спалювачами листя та сміття, якщо вони не реагують на прохання припинити гробити здоров’я людей» він відповів так: «Телефонувати за номером 102. Виїжджає група і складає адмінпротокол. Важливо не бути байдужим. Адже канцерогенний дим без перебільшення є вбивчим».

Джерело: www.irpin.com.ua
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Як можна протистояти "димовій завісі"? - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.