Вибори в Гостомелі

Печать
PDF
GostomelУ неділю 3 листопада в приміщенні Будинку культури (вул Радгоспна) пройшли позачергові вибори депутата Гостомельської селищної ради від округу №20 (вул. Червоноармійська і Калініна).  На засіданні ДВК напередодні затвердили остаточні списки виборців, за якими на дільницю виділено 350 бюлетенів. 
 
Члени комісії прийняли рішення не надавати мобільну скриньку за печаткою для голосування на дому жителів з обмеженою свободою пересування. Як пояснила голова ДВК, виїзне голосування здійснюється у випадку, коли є заяви виборців, довідки про стан здоров’я і судові постанови. «...Прошу звернути увагу, що в уточненому списку жодної помітки про те, що людина не може самостійно рухатися, у нас немає. Комісія дотримується букви закону. Треба завчасно подавати медичну довідку...» Таким чином, принаймні четверо гостомельчан не голосували.
 
Представники окремих кандидатів, що живуть за межами округу, не з’явились на засідання ДВК. Рішення комісії викликало з їх боку бурхливий протест. Через дискусію між наглядачами і членами ДВК дільниця розпочала роботу на 5 хвилин пізніше.

Олена Жежера, очевидно, не довіряючи пильності свого представника, була на дільниці присутня особисто і запросила пресу. Кандидатку супроводжувала подруга, депутат Коцюбинської селищної ради, дописувач сайту «Українська правда» Ірина Федорів. Журналісти постійно фотографували членів ДВК так, що гостомельчанам, які хотіли проголосувати, було складно протиснутись через скупчення репортерів до столів з бюлетенями. 

За десять хвилин після відкриття, на дільницю прийшла жінка з дитиною. Вона повернула до крайнього столу (вул. Калініна, 125Б – Червоноармійська, 219 – 295) і замість запрошення пред’явила листівку з передвиборчою агітацією якогось громадського об’єднання. Як з’ясувалось, жінка мешкає за межами округу №20, а хотіла проголосувати, бо думала, що вибори загальні – по селищу вцілому.

Бюлетені розділили між трьома столами у кількості 120 + 110 + 120 і повторно перерахували. 

Назар Смольський, кореспондент, запрошений О. Жежерою, перешкоджав підрахунку, відволікаючи увагу працівників. На прохання голови комісії не розмовляти поблизу від столу журналіст відповів: «...Я – репортер і стоятиму, де захочу! Можу прямо у вас на столі поставити камеру!..» Чоловік відмовився назвати своє ім’я, коли голова ДВК сказала, що йому виноситься перше зауваження. Після третього – порушників порядку просять залишити дільницю. Таке попередження за півгодини отримала і О. Жежера. 

Пік активності виборців спостерігався у першій половині дня: станом на 12 годину використано 112 бюлетенів. Дільниця завершила роботу о восьмій; до пів-на-дванадцяту тривав підрахунок голосів. 

За результатами підрахунку у виборах перемогла Надія Дудник (Прилипко) – за неї проголосувало 127 гостомельчан. На другому місці з великим розривом – Анатолій Гусачов, що набрав 30 голосів. Олену Жежеру підтримало 27 жителів селища; Олександра Друка – 22; Наталію Германчук – 20; Івана Зорю – тільки 2 виборці. 

Загалом, розподіл голосів близький до опитування, проведеного напередодні. Перемога Надії Дудник закономірна: кандидатку добре знають виборці, вона живе в межах округу.

Передвиборча кампанія О. Жежери, побудована на інсинуаціях і образах інших кандидатів, стала помітним явищем в Інтернет-просторі. 

Наглядачі з боку усіх шести кандидатів були присутні під час підрахунку і визнали процедуру проведення виборів правильною, а результати голосування – справедливими.

Члени ДВК зауважують, що, незважаючи на одиничні факти порушення порядку кандидатами (О. Жежерою) і репортерами, вибори по округу №20 пройшли на належному рівні, були відкритими і демократичними.

Автор: Марина Доброгорська
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Вибори в Гостомелі - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.