Боротьба з тарифним геноцидом в новобудовах

Печать
PDF
novobudВже неодноразово у центрі журналістських розслідувань провідних українських телеканалів та місцевих видань Приірпіння опинялася проблема дискримінації мешканців регіону за ознакою місця проживання. Мова йде про людей, що придбали квартири на цокольних поверхах сучасних багатоповерхівок, і наразі опинилися заручниками своїх же осель.

Незважаючи на Конституцію України та діюче законодавство, цих людей позбавляють права на реєстрацію за місцем проживання, відтак на голосування і низку інших громадянських прав! Та найбільшою проблемою для них є вкрай завищені тарифи на електроенергію, встановлені як для власників офісів чи промислових, нежитлових приміщень. Заробляючи 3-5 тисяч гривень, вони змушені щонайменше половину цих грошей віддати лише за електроенергію, яка у цоколях є єдиним джерелом світла, тепла й інших комунальних вигод.
 
Вже тривалий час ГО«Об'єднання власників квартир Ірпеня» (ГО «ОВКІ») на чолі з Максимом Плешком протистоять дискримінації з боку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), яка не бажає юридично узгодити ці питання. Не краща й позиція місцевих урядників. За словами постраждалих, керівництво РЕС, що обслуговує регіон, просто посміхається в обличчя людям, приймаючи їх заяви, а потім відповідаючи відписками або й зовсім мовчанням. Схожа позиція і в міських посадовців, які годують людей «завтраками»…

Саме тому марні поневіряння громадян змусили їх вирушити до найвищих державних інституцій – Президента України. Так 21 жовтня о 10:00 біля 50 невдоволених (це лише представники кварталів з новобудов Ірпеня та Бучі та окремих сімей, яких загалом налічується біля 700!) прийшли в приймальню Президента шукати управу на Комісію, що здійснює регулювання у сфері електроенергетики.

Реакція на вервечку людей, що лише півтори години подавали заяви до приймальні, та присутність усіх провідних ЗМІ країни, що провели брифінг з М.Плешком, не забарилася: у терміновому порядку «на килим» до приймальні Президента викликали заступника голови Київської обласної державної адміністрації Володимира Максименка, та мерів означених міст: Анатолія Федорука і Володимира Скаржинського. В останнього, вочевидь, виявилися більш важливі справи, оскільки на зустріч він не з’явився, відправивши замість себе керівника відділу архітектури та містобудування Ірпінської міської ради Михайла Копача.

Під час тривалих переговорів було узгоджено позиції сторін. Київська обласна державна адміністрація(КОДА), фактично, стала на бік громади. Вирішено підготувати та направити лист за підписом губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка до керівництва НКРЕ та Міністерств юстиції України з пропозицією порозумітися і владнати проблему.

«Прийняли нас дуже гарно. З одного боку, це проста декларація, оскільки лист голови КОДА має рекомендаційний характер, слід розуміти, що він не може наказувати у цих питаннях. Але з іншого боку, це потрібна допомога. Принаймні, це наш реальний успіх! Будемо доводити справу до кінця», - прокоментував пан М.Плешко.

У цей час мешканці цокольних поверхів з Приірпіння розгорнули протестний мітинг біля входу до офісу НКРЕ. Відзначимо, що керівництво держустанови не забажало зустрічатися з мітингуючими, хоча й дозволила ініціативній групі увійти всередину. Заступник голови ГО«ОВКІ» Юрій Максимчук з чотирма колегами пішли на цю зустріч, аби безпосередньо з керівником комісії Сергієм Тітенком розбіратися у причинах подібного несправедливого ставлення до них, ігнорування їх елементарних вимог. Нарада затягнулася на 4 години.

«Наші вимоги не були задоволені, але на завтра (22 жовтня) домовлено зібрати погоджувальну комісію з представників ГО«ОВКІ», НКРЕ, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ПАТ "Київенерго". Керівництво НКРЕ засвідчило готовність вирішити дане питання, але на цьому етапі вони не бачать юридичних підстав для задоволення вимог громадян Приірпіння. Через те ми завтра викликаємо нашого юриста, який має документи з висновками юридичної експертизи цього питання. В такий спосіб будемо намагатися розв’язати конфлікт. Особисто моя думка полягає в тому, що ми вже своєю акцією та громадянською позицією зрушили справу з мертвої точки, а отже вона має всі шанси мати позитивне вирішення. До того ж важливе значення мали телефонні дзвінки до НКРЕ та регіональних чиновників з Адміністрації Президента, в яких їх поінформували про особистий контроль даного питань тією ж Адміністрацією. Наразі нам вдалося дуже чітко, організовано і в рамках закону провести свої акції, тож і до нас поставилися серйозно, з усією повагою», - повідомив Ю.Максимчук.

Ми продовжуємо спостерігати за розгортанням ситуації довкола проблеми цокольних поверхів та реальними кроками місцевої влади, яка в чергове пообіцяла посприяти її вирішенню. Детальніше про перебіг подій читайте у спеціальному репортажі наступного випуску журналу «Пульсар Приірпіння», газети «Про Ірпінь».

Джерело: pulsar-irpin.com.ua
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Боротьба з тарифним геноцидом в новобудовах - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.