РЕЙДЕРСЬКЕ ЗАХОПЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

Печать
PDF

rada22 березня 2013 р., не дивлячись на сильну негоду, яка розгулялася на Київщині, ризикуючи не добратися благополучно додому, в актовій залі Ірпінської міської ради зібралося близько півтори сотні бажаючих безоплатно працювати на місто упродовж двох років, тобто – потрапити у члени Громадської ради при міському виконавчому комітеті. Відтепер у місті після резонансного обрання другого першого заступника мера – ще й відразу дві Громадські ради. Щоправда, одна з них – нелегітимна.

Про те, що не все гаразд у громадсько-політичній площині в Ірпені – ЗМІ уже давно не мовчать. Не став виключенням і процес формування нової Громадської ради, підготовчий етап якого з проведення установчих зборів «розпочався із неправомірного втручання міськвиконкому у формування ініціативної групи, більшість якої у подальшому порушила основний критерій Положення про Громадську раду».

Однак чим далі – тим більш передбачено (за уже перевіреним сценарієм багатьох інших подібних громадських рад) розгортаються події.

Чого прагнула громада Ірпеня?

Як тільки розпочалося засідання установчих зборів по формуванню Громадської ради, представники громадських організацій Ірпеня висунули вимогу дотримуватися дійсного Положення про громадську раду при виконавчому комітеті Ірпінської міської ради про членство у раді і діяти на законних підставах. «Відповідно до діючого Положення про Громадську раду (ІІІ. п.3.1.) до її складу можуть бути обрані представники лише легалізованих у м. Ірпені громадських організацій, об’єднань і товариств», - заявив Володимир Карплюк. «То ж просимо усіх присутніх, чиї організації не легалізовані у Приірпінні – покинути залу», - доповнили інші учасники засідання.

Однак це питання та Звернення від громадськості Приірпіння до присутніх, озвучене О.В.Редичем, головуючим – Олександром Коваленком були проігноровані, після чого на дві з половиною години була заблокована робота установчих зборів.

«Із 139 зареєстрованих громадських організацій – 94 – не ірпінські!», - заявила головний редактор журналу «Візитка Приірпіння» Алла Багірова. – «Це можна прирівняти до того, що я сиджу вдома і до мене приходять гості і хочуть тут правити бал. Що я їм кажу? Шановні, йдіть додому! У мене є можливість управляти у своєму домі самостійно».

«Наша організація («Разом за життя») уже 20 років працює на теренах Ірпеня. І ми наведемо порядок у себе без втручання інших міст. Кагарлик нехай править у себе… Приділяти багато часу роботі в Ірпені людина, яка живе у Білій Церкві або Кагарлику, не може. Коли і що вона тут зробить? Давайте працювати чесно. І таких виборів, які були у Києві – мера Черновецького, в Ірпені, вибачте, але не буде! Ми – Громадська рада при Ірпінській міськраді, - не при Кагарлицькій!», - виступила Тетяна Дубенчак.

Однак утаємничених активістів Ірпеня, яких, на слова В.Карплюка, не було видно тоді, коли потрібно було відстоювати від роздачі ірпінські землі, а коли прийшов час ділити папаху – зібрався щільними рядами повен зал, - ніскільки не хвилювало відношення «відрядивших» їх організацій до громадського життя Ірпеня. Головне, що усі вони – ірпінці в декількох поколіннях і хочуть, щоб у місті було краще жити. Тому заради свого улюбленого міста були готові з благословення О.Коваленка і Ю.Кульчицької (що для кращого керування ситуацією навіть піднялася на сцену), і непорушно сидіти, скільки треба, і голосувати, як єдине ціле.

Як це робиться?

Те, яким чином сьогодні приходять до Громадських рад, по суті, нівелює саме значення цього консультативно-дорадчого органу. Призначення таких рад – забезпечити «участь громадян в управлінні державними справами», здійснювати «громадський контроль за діяльністю органів виконавчої влади», сприяти врахуванню «громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень виконавчого комітету» тощо (із Положення про Громадську раду при виконавчому комітеті Ірпінської міської ради).

Для того, щоб формування Громадської ради відбувалося за бажаним сценарієм, потрібно заручитися підтримкою більшості. Якщо реально працюючих активістів від громади і без того видно, і неважко здогадатися про їхню кількість, то опонентам потрібно у будь-який спосіб привести удвічі більшу групу вболівальників і тоді усі рішення прийматимуться саме так, як потрібно тим, хто керує усім цим дійством.  

Саме для цього і знадобилося звертатися по допомогу до будь-яких громадських інститутів із Білої Церкви, Переяслав-Хмельницького, Борисполя, Богуслава, Вишневого, Городянки, Крюківщини, села Горохове, які готові терміново узяти ірпінців – переважно - з особливо загостреними релігійними почуттями, під своє крило і надати їм довідки про делегування до громадської ради Ірпеня. Усі «ці «іноземці» складають 46% списку. 38% – релігійні організації (лише одна – православна). При чому купа організацій зареєстрована у 2012 році». (www.imounr.org.ua/?p=19199#more-19199).

Свою місію вони справно виконали – майже одноголосно проголосували за усі пропозиції, які висував новообраний однієї із громадський рад Ірпеня голова Олександр Коваленко, після чого новий секретар цієї ж ради – Петро Глієвий попросив у гостей вибачення і запропонував все ж проголосувати за ті 47 організацій із 139 зареєстрованих, які мають відношення до Ірпеня.

Що в результаті?

Отже, на сьогодні маємо дві Громадські ради. Головою однієї обрано Олександра Редича і вона налічує 33 члени, а другої – Олександра Коваленка із 47 членами. То ж влада тепер має вибір, - яку з них визнавати легітимною: представники якої уже не перший рік працюють на розвиток міста (і працюватимуть, не зважаючи на присутність у будь-яких радах), і не бояться мати власну позицію щодо дій і рішень влади, чи інше утворення зі слухняної пастви новомодних навколорелігійних «громадських» рухів.

Джерело: pulsar-irpin.com.ua

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Комментарии  

 
# Олег D 31.03.2013 17:25
Ну Ирпенская власть просто оху...ла!!! Зачем такое творить?! Что эта громадська рада решает? Это же просто собрание людей без полномочий! Они решили пример с Киева взять и выслужиться перед своими смотрящими с партии регионов, а заодно не пустить месных хоть как-то обговаривать и пробовать решать проблемы города.
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - РЕЙДЕРСЬКЕ ЗАХОПЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.