Концерт вокальної музики в «Уваровському домі»

Печать
PDF

Вже не рідкістю стали академічні камерні концерти, що проходять у Ворзелі в ЦК «Уваровський дім». Ці концерти вже мають свою аудиторію, яка налічує 30-40 слухачів і раз від разу збільшується. Приємно відзначити, що близько 20 осіб – це мешканці селища, постійні відвідувачі заходів «Уваровського дому». До цього списку долучаються бучанці та ірпінчани, навіть приїжджають з Києва.

Концерт вокальної музики, що відбувся 17 березня був присвячений пам’яті Великого Кобзаря. На цей захід спеціально з м. Переяслава-Хмельницького приїхав голова товариства шанувальників кобзарства «Кобь» Валерій Мормель, щоб виступити на тему «Невідомий Шевченко: аристократ духу». Його промова була недовгою та лаконічною, але зразу стало зрозуміло, що цій людині є що розказати. Валерій Мормель займається глибоким вивченням як творчості Т. Шевченка, так і його постаттю взагалі. З цього приводу ним було організовано товариство шанувальників кобзарства «Кобь». З його слів, Шевченко, як митець, зовсім невідомий людям і саме такого Шевченка, «аристократа духу», він намагається відкрити українцям. Пан Валерій подарував Ворзельському музею історії та культури «Уваровський дім» репринтне видання Кобзаря Т. Шевченка 1840 р., перевидане у 2005 р. в м. Переяслав-Хмельницькому товариством «Кобь». Аудиторія із зацікавленістю сприйняла вступну частину заходу. Від імені адміністрації ЦК «Уваровський дім» художній керівник Ірина Каленчук подякувала гостю за змістовну розповідь і висловила побажання щодо зустрічі з ним ще раз.

Захід було продовжено виступом вихованців вокального відділення Київської дитячої музичної школи №23, клас педагога Тетяни Стефанишин та концертмейстера Лариси Сущинської. Сама Тетяна була і ведучою концерту. Заворожуючи аудиторію своєю імпозантністю, вона з любов’ю перенесла слухачів до західноєвропейської музики ХVІІ–ХІХ ст. Концертну залу заполонила вокальна музика Г. Генделя, Й. Баха, Д. Скарлатті, Фр. Чілеа, Дж. Пуччіні, Дж. Верді. Всі твори виконувалися мовою оригіналу – італійською та латинською. Кульмінацією блоку італійської музики, на мою думку, стало виконання фрагментів кантати Дж. Перголезі «Stabat mater» (частини №2, 8, 12) дівочим ансамблем «Ангельорус». Цей духовний твір було виконано на високому професійному рівні. Важко було навіть погодитися з тим, що на сцені стояли діти, учні музичної школи, а не студенти консерваторії. Подальший хід концерту, в якому також звучала російська (С. Рахманінов) та українська музика (українські народні пісні в обр. Б. Лятошинського на сл. Т. Шевченка), тільки переконав слухачів у тому, що перед ними виступають справжні професіонали. Якісно продумана поетична лірика, яка звучала у виконанні Т. Стефанишин між вокальними номерами, костюми учасниць ансамблю – усе це додало концерту особливої піднесеної, дійсно аристократичної атмосфери. Сама Тетяна Стефанишин вже не вперше на сцені «Уваровського дому». Цього разу вона висловила подяку адміністрації центру культури за те, що слухацька аудиторія набагато збільшилася. «Вражені тим, наскільки ваша аудиторія розуміється на мистецтві взагалі. Після концерту у всіх нас, включаючи концертмейстера, залишилися дуже приємні відчуття, а також бажання зростати й творити, і знову ділитися набутим з вами», - сказала Тетяна Стефанишин.

Сьогодні нечасто можна побачити молодь, яка любить і навчається академічної вокальної музики. А знайти професійного викладача в цьому напрямку – справжня проблема. У випадку з нашими гостями, – ансамблем «Ангельорус», – то і молодь, і викладачі, можна сказати, знайшли одне одного. Через декілька днів після виступу у Ворзелі ансамбль їде до Естонії, щоб взяти участь у Міжнародному конкурсі академічного вокалу. Тож побажаємо їм успіхів, найкращих вражень від поїздки і перемог у прекрасному, що зветься мистецтво!

Ірина Каленчук,

художній керівник ЦК «Уваровський дім»

На фото:

1 – дівочий вокальний ансамбль «Ангельоус»
2- «Ангельорус» під час виконання українського блоку
3- голова товариства шанувальників кобзарства «Кобь» Валерій Мормель
4 – слухацька аудиторія заходу
5 – художній керівник ансамблю «Ангельорус» та ведуча концертної програми Тетяна Стефанишин, концертмейстер Лариса Сущинська

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Концерт вокальної музики в «Уваровському домі» - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.