Всі діти мають право на щастя

Печать
PDF
Всі діти мають право на щастя

Здорова дитина – це найбільше щастя для батьків. Але з кожним роком в Україні збільшується кількість дітей, які мають вади від народження або з інших причин втрачають своє здоров’я і стають інвалідами. Якщо здорова дитина хворіє, то перед батьками окрім хвилювань за стан дитини постає ще чимала низка проблем, добре, що це тимчасово – дитина одужує і все стає на свої місця (дитячий садочок, школа і т.д.), життя продовжується, плани на майбутнє будуються... А як же ті діти, які не можуть без сторонньої допомоги зробити жодного кроку? Про життя інвалідів і про ставлення до них у нашому суспільстві знають тільки самі інваліди та ті, хто допомагає їм долати моральні та фізичні перепони. Такі діти в основному дуже замкнуті, адже їм доводиться днями сидіти вдома (не всі заклади можуть прийняти таких дітей окрім спеціальних) поки батьки намагаються заробити хоч якусь копійку, бо проблеми зі здоров’ям потребують суттєвих затрат. Проблема не завжди вирішується і тоді, коли з дитиною постійно хтось поруч (в основному така турбота не стимулює подальший розвиток дітей-інвалідів).

На сьогодні в Ірпені не має закладу, в якому діти з особливими потребами змогли б отримати медико-педагогічну реабілітацію, допомогу у розвитку своїх здібностей та соціальних навичок для повноцінного і незалежного життя в суспільстві. Слід зазначити, що станом на серпень 2011 року кількість дітей-інвалідів у місті Ірпені становила 256 дітей у тому числі 15 дітей, які перебувають у будинку дитини ім. М.М. Городецького (смт Ворзель).

Проблема дитячої інвалідності нашого регіону не може залишатися поза увагою громади та влади.

Тому звертаюсь до виконавчого комітету Ірпінської міської ради з пропозицією щодо створення в місті Ірпені „Центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів”.

Рішення про створення „Центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів”, а також його розміщення може розглядати Ірпінська міська рада.

Влада і громада Ірпеня повинна й забовязана надати можливість дітям-інвалідам з фізичними та інтелектуальними порушеннями розвитку розвинути свої здібності і соціальні навички для найбільш повної інтеграції в життя суспільства за допомогою передових методів лікування, навчання, фізичної, психологічно-соціальної реабілітації, і діти-інваліди мають на це право.

Громада має відстоювати права інвалідів і лобіювати їх інтереси в виконавчих та законодавчих органах влади.

На мою думку сьогодні в Україні, на превеликій жаль, за життя й здоров’я своїх дітей борються тільки їх батьки. Першим кроком для вирішення порушеного питання вважаю необхідність об’єднання батьків для спільних дій з метою розроблення спеціального проекту для консолідації уваги до проблем дітей-інвалідів, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На Київщині існує досвід функціонування подібного закладу у м. Біла Церква. Так, заступник голови Київської обласної громадської організації «Європейська Київщина» Тамара Буренко (на цей час є членом Центру законодавчих ініціатив при Київській облдержадміністрації) відвідала Білоцерківський дитячий оздоровчий центр „Шанс”. Директор оздоровчого центру Володимир Крижанівський охоче поділився досвідом щодо створення і функціонування свого закладу та ознайомив з роботою педагогічного і медичного відділень.

Сподіваюсь, що влада врахує побажання й пропозиції стосовно створення зазначеного Центру.

Костянтин Гарбар, голова Київської обласної громадської організації «Європейська Київщина», м. Ірпінь

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Всі діти мають право на щастя - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.