Пейнтбол – що це: розвага чи метод виховання молоді?

Печать
PDF

Останнім часом в Україні набула популярності розважально-спортивна гра пейнтбол. Пейнтбол (від англійського Paintball – кулька з фарбою) – це гра, це відпочинок, це незвичайна військово-спортивна пригода. Пейнтбол дозволить кожному учасникові проявити особисті якості, випробувати гострі відчуття, відчути себе справжнім героєм, не зважаючи на вік і відсутність спеціальної фізичної підготовки. Дуже часто після корпоративного пейнтболу вирішуються самі собою внутрішньоорганізаційні конфлікти, а командний дух стає  по-справжньому міцним. Так про це говорять і так про це пишуть. Цікаво, а як насправді?

Спочатку кілька роздумів щодо стану виховної роботи серед молоді. На жаль, наша молодь обмежена в тому, щоб культурно і з користю для себе проводити дозвілля (неправильно проводити – тут немає меж). Поки що нашим дітям нема де збиратися, крім майданчика біля Уваровського дому та лісу, що навколо нього. Дуже добре було б мати у Ворзелі  затишне кафе, де б не продавалися спиртні напої, а можна було б з’їсти недорого шматок смачної піци і погрітися за чашкою гарячого чаю чи кави. А якби ще мати власний молодіжний клуб, школу мистецтв, спортивно-оздоровчий комплекс (за розумними цінами), де б підлітки могли збиратися і проводити своє дозвілля плідно, навчаючись корисному для себе і для людей!  Дуже сподіваємося, що все це можна побачити не тільки десь, а і у Ворзелі також. Головне, що б були люди, які не байдужі до проблем сьогоднішньої молоді. А от чи багато є таких людей, які б віддавали свій особистий час нашим підліткам і робили це безкоштовно? Не думаю, що знайдеться багато. Можливо, дехто і образиться, запитуючи: а школа? А вчителі? Низько схиляючись перед нашими вчителями, які віддали своє життя служінню підростаючому поколінню, слід сказати, що для них і робота, і особисте життя навіки переплилися один з одним. І все ж таки, повертаючись до проблематики нинішньої молоді, постає питання про волонтерство, чи волонтерів – людей, котрі  добровільно здійснюють благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність, що має суспільно корисний характер. Їх ще називають альтруїстами, доброчинцями, добровольцями тощо. Роль волонтерства у соціальній сфері визнана на державному рівні, що знаходить своє підтвердження в окремих законодавчих документах, зокрема у законах України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про соціальні послуги», в яких добровільна праця волонтерів визнається як необхідна та суспільно корисна. Чи багато таких людей є у нас в Україні? Виявляється, що є. І навіть у нашому Ворзелі.

Дякуючи волонтерській підтримці 22 жовтня у Ворзелі відбулася пейнтбольна спортивно-розважальна гра для учнівської молоді, яку провели студентський рух «КЕМПУС» (м. Київ, голова Леснік С.) та молодіжно-громадська організація «Перший крок» (смт. Ворзель, голова Коваленко О. М.)  за підтримки  та меценатської допомоги секретаря Ворзельської селищної ради Ковальчук Алевтини Володимирівни.

проведення інструктажу по техниці безпеки

проведення інструктажу по техниці безпеки

Учні 8–11 класів та випускники 2009–2010 рр. (понад 80 дітей!) разом зі своїми наставниками (Коваленко О.М., Ковальчук А.В., інструктори «КЕМПУСу») зібралися поблизу Кичеєвського поля о 10.30. Потім всі дружно пішли до лісового масиву, що знаходиться біля Варшавського шосе, де і відбулася сама гра.

Після знайомства із організаторами та учасниками заходу, інструкторами «КЕМПУСу» був проведений інструктаж. Діти поділилися на 8 команд, провели жеребкування, одяглися у спеціальний одяг і перші 2 команди приступили до «бою». Решта була глядачами. Потім черга інших, потім знову «бій». Загалом було розіграно 3 сценарія бою. За кількістю набраних балів було обрано 2 найкращих команди переможців, яким додатково було надано ігрові патрони. Переможцем стала команда «Еверласт».

Упродовж цілого дня з 11.00 до 18.00 діти мали змогу грати у пейнтбол. Скільки вражень, емоцій, переживань! Коли ми запитували у дітей про їхні враження, то через переповнення емоціями, деякі могли сказати лише «Супер!», «Клас!», «У-у-ух!» Цим було сказано все. Відчуття справжньої військової обстановки, підвищеного адреналіну, відповідальності один за одного і за всю команду, прагнення бути кращим, спритним, уважним, обережним, вміння обирати правильну стратегію та вчитися військовій тактиці та дисципліні, а головне – відчуття єдності і міцного командного духу, доброзичливості й комунікабельності – все це було невід’ємною складовою всього заходу. А ще додати чудовий, сонячний осінній день, свіже повітря і смачні бутерброди з солодкими напоями! Цей день для молоді (і не тільки) став незабутнім. Слова подяки організатори заходу отримали не тільки від дітей та їхніх батьків, а й від наших шановних вчителів. Маємо надію, що такі заходи для  молоді у нашому селищі будуть проводитися якнайбільше і якнайчастіше. Тож, до нових зустрічей та до нових яскравих, здорових, позитивних вражень!


Каленчук І.О.,
художній керівник ЦК «Уваровський дім»

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Пейнтбол – що це: розвага чи метод виховання молоді? - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.