День Української писемності та мови в «Уваровському домі»

Печать
PDF

День Української писемності та мови був встановлений 9 листопада 1997р. Указом Президента України Л. Кучмою на вшанування пам’яті Великого Нестора-Літописця і з того часу відзначається .

Мова - це душа мільйонів українців, загартована історією і відточена творчістю найталановитіших письменників. Довгий час нас намагалися привчити , що українська мова для «кухонного спілкування», але всупереч утискам і гонінням українське слово сьогодні набуває все більшої сили і в Україні, і в світі.

9 листопада у ЦК «Уваровський дім» о 13.00 відбулася літературно-пісенна композиція до Дня Української писемності та мови за участі вокального гурту «Жайворонок» під керівництвом Валентини Команчук (м. Київ). Основна аудиторія - учні 8 і 9 класу ЗОШ №5. В. Команчук прочитала поезії В. Сосюри, М. Рильського, Т.Шевченка, Л. Українки ,О. Олеся, Д. Павличка, Н. Данілевської, П. Глазового, Л. Костенко та інш. А пісні на слова українських авторів, що лунали акапельно на  3 голоси  у виконанні В.  Команчук, Г.  Левченко та А. Бондаренко звучали високо-професіонально та  вразили своєю теплотою, ліричністю і душевністю.

Гурт «Жайворонок» у Ворзелі не вперше: 31 січня вони приїздили до «Уваровського дому»  з літературно-пісенною програмою, присвяченою П.Тичині. Репертуар гурту насичений українською поезією і прозою, українськими народними піснями у дивних обробках, які практично ніхто не виконує. Валентина Команчук каже: «Я спеціально підбираю репертуар такий, щоби він ніс в собі національне забарвлення і в той же  час мав свою індивідуальність».

Згадаємо слова великої поетеси Ліни Костенко: «Жодна нація не вмирає від інфаркту. Спочатку їй відбирає мову». Тому хочеться побажати всім співвітчизникам нести і стверджувати українське слово, щоб цей нетлінний дар завжди служив єднанням між минулими і майбутніми поколіннями, звеличуючи Україну і українців. І нехай слова великого українського поета Максима Рильського оживуть в серці кожного українця.

«Як парость виноградної лози,

Плекайте мову.

Пильно й ненастанно

Політь бур’ян.

Чистіша від сльози

Вона хай буде.

Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам.

Хоч і живе своїм живим життям.»

Каленчук І.О.
Художній керівник ЦК «Уваровський дім»

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - День Української писемності та мови в «Уваровському домі» - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.