Ворзель вшанував своїх героїв

Печать
PDF

Ворзель вшанував своїх героївДо 68-ї річниці визволення Києва та Ворзеля
від фашистських окупантів
До 70-ї річниці від початку діяльності
Ворзельського підпілля

68 років тому в ніч з 5 на 6 листопада 1943 року члени бойової групи Ворзельського підпілля, більшість якої складали юні патріоти – підлітки 14–15 років , визволили наше рідне селище Ворзель від гітлерівських загарбників. А 6 листопада 1943 року близько полудня до Ворзеля без бою увійшли воїни 121-ї дивізії 60-ї армії Червоної армії. Цього ж дня було звільнено і столицю України місто Київ.

Трьома важливими заходами відзначили ворзельці день визволення Києва та Ворзеля.

6 листопада, безпосередньо у день визволення Ворзеля  у музеї історії та культури «Уваровський дім» мешканці селища зібралися для перегляду нового документально-публіцистичного фільму «Останній герой» (реж. Соколенко С.В.) про діяльність Ворзельського підпілля, організованого знімальною групою фільму. Нагадаємо, що вже в перший день окупації, 23 серпня 1941 року, чотирнадцятирічний Віктор Нацевич разом зі своїм другом Петром Целуйком підірвали у трьох місцях залізничну колію в районі Ворзеля. Потім Віктор зібрав своїх однолітків та розпочав активну боротьбу з ворогом в його тилу. За період існування Ворзельського підпілля з 1941 по 6 листопада 1943 року було пущено під укіс не один потяг, підірвано декілька складів з боєприпасами та знищено багато німців. А перед штурмом української столиці радянськими військами дванадцять озброєних підлітків при підтримці десяти дорослих місцевих жителів уночі напали на гарнізон власівців у кількості понад 150 вояків (!), розквартированих у Ворзелі, і повністю їх знищили, сімох з них захопили у полон і переправили через лінію фронту.

У залі не було небайдужих до цієї теми, усі присутні прийшли сюди, щоб від усього серця вшанувати пам’ять про визволителів нашого селища від фашистських окупантів.

Після закінчення перегляду від імені всіх учасників заходу були покладені квіти до пам’ятника загиблим солдатам та біля обеліску на місці будинку Білостоцьких, спаленого фашистами у 1943 році.

7 листопада у клубі санаторію «Україна» відбулася ще одна зустріч з творчою групою та учасниками фільму «Останній герой». Після перегляду фільму  присутні познайомилися з історією діяльності Ворзельського підпілля (О.Г. Соколенко), слухали спогади очевидців подій 1943 року О.Б. Білостоцької (онучка М.В. Білостоцької, страченої фашистами у 1943 році), В.В. Васильєвої (яка у 8-річному віці допомагала своїй мамі, підпільниці Маховій М.О.),  а також І.Д. Риндіна – єдиного з ворзельських ветеранів, який брав участь у форсуванні Дніпра та звільненні Києва та області. Це була тепла, унікальна бесіда з безпосередніми учасниками фільму та свідками тих жахливих подій 1941–1943 рр. Особливо приємно було бачити у залі дітей – зала ДК санаторію «Україна» була майже повністю заповнена учнями Ворзельської та Михайлівсько-Рубежівської шкіл. Гадаємо, що для них гарним уроком став також і приклад сучасного патріотичного ставлення до своєї Батьківщини людини, без меценатської допомоги якої не можливо було б зняти цей фільм, – Алевтини Володимирівни Ковальчук, секретаря Ворзельської селищної ради. Її благодійний вчинок було відзначено Почесною грамотою Всеукраїнського союзу учасників війни.

Організатори цієї зустрічі висловлюють також щиру подяку керівництву санаторія «Україна» та особисто заступнику головного лікаря з питань культури І.Г. Кожем’яці за чуйність та надану можливість провести цей патріотичний захід.

Соколенко О.Г.,
зберігач фондів музею історії та культури «Уваровський дім»

Ворзель вшанував своїх героїв

На урочистому заході 8 листопада зала ЦК «Уваровський дім» була переповнена

8 листопада відбувся урочистий захід у актовій залі ЦК «Уваровський дім». Вільних місць не було. Ведуча заходу, художній керівник ЦК «Уваровський дім» Каленчук І.О., у вступному слові привітала всіх присутніх із 68-ю річницею визволення Києва та Ворзеля від німецько-фашистських загарбників та 70-річчям Ворзельського підпілля. Особливими вітаннями та квітами були відзначені присутні на заході ветерани, що проживають у нашому селищі. Прийти змогли, на жаль, всього троє: підполковник, учасник бойових дій зі звільнення Києва та Київської області, почесний громадянин Ворзеля Риндін Іван Дмитрович; учасниця бойових дій І Українського фронту Тимошенко Клавдія Федорівна; підпільник, партизан-зв’язковий Хруль Василь Саватійович.

Ворзель вшанував своїх героїв

Під час зустрічі з творчою групою фільму «Останній герой» в клубі сан. «Україна»: виступають очевидці подій 1943 року, зліва: Риндін І.Д., Білостоцька О.Б., Васильєва В.В.

Після слів вдячності й подяки ветеранам було оголошено хвилину мовчання священної пам’яті тим, хто мужньо й безстрашно віддав своє життя за визволення рідної Батьківщини, в пам’ять всім ветеранам, хто не дожив до сьогоднішнього дня. Право покласти квіти до пам’ятника Загиблим воїнам надали секретарю  Ворзельської селищної ради Ковальчук А. В. та депутату селищної ради Лисенку І. І.

Заступник Ворзельського селищного голови Соколова Н. В. у своїй промові подякувала за великий подвиг захисникам і визволителям нашої держави, а особливо ветеранам, що були присутні у цій залі. Також нагадала, що історію Ворзельського підпілля, яка до сьогоднішнього часу була невідомою, можна порівняти з історією Молодою Гвардії, про яку, до речі, знають всі.

Депутат Ворзельської селищної ради Смолянчук О. І. привітав присутніх ветеранів від імені депутатської групи «Відродження Ворзеля» і селищної ради грошовими преміями, квітами, календарями й прапорцями з логотипом «Відродження Ворзеля».

Потім виступали наші ветерани – Риндін І. Д та Хруль В. С. Слухаючи їх, присутні переповнювалися глибокою вдячністю й повагою до цих людей, адже у їхніх спогадах про минуле відчувається, що ті страшні часи й досі оживають в їхніх серцях.

Після виступів ветеранів віршами привітали учні ЗОШ №5 смт. Ворзель, а учень 5 класу Владислав Богдан здивував всіх присутніх своїм бардівським талантом.

Ворзельський жіночий фольклорний ансамбль «Перевесло» під керівництвом В. Зеленюка і концертмейстера Д. Лавриненка також виступив зі своїм творчим доробком. У їх виконанні прозвучали пісні військової та патріотичної тематики.

Після концертної частини виступив зберігач фондів Ворзельського музею історії та культури «Уваровський дім» Соколенко О.Г., автор книги «Ворзельське підпілля. Маловідомі сторінки війни» та низки книжок з історії Приірпіння – Ворзель, Буча, Гостомель, Ми­хайлівка-Рубежівка.  У своїй промові він розповів про історію написання книги. Насамкінець, звернувшись до влади, запропонував започаткувати в майбутньому свято Дня визволення Ворзеля, встановити у селищі пам’ятник Ворзельським підпільникам,  та, можливо, назвати на їхню честь вулиці Ворзеля. Думається, що ця слушна пропозиція буде підтримана.

Завершився захід переглядом фільму «Останній герой». Перед початком перегляду автор фільму реж. Соколенко С.В. урочисто вручила секретарю Ворзельської селищної ради Ковальчук А. В. почесну грамоту від Всеукраїнського союзу учасників війни за участь та меценатську допомогу у створенні фільму про Ворзельське підпілля та з нагоди 68-ої річниці визволення Києва та Київської області. Також Соколенко С. В. наголосила, що тільки завдяки підтримці й допомозі Ковальчук А. В. цей фільм було знято.

Того ж дня депутатами Ворзельської селищної ради по домівках ветеранів селища було розвезено харчові пайки. Особлива подяка депутатам Хрокало В. А., Юрченко Є. Г., Ковальчук А. В., Ковальчук В. В., Лагідній Л. В., Вербельчуку В. П. за активну участь й допомогу в цій акції.

Наступного дня в селищній раді лунали телефонні дзвінки зі словами вдячності й подяки від ветеранів. Люди просто дякували за те, що про них не забули і їх пам’ятають. Але все, що було зроблено в пам’ять і пошану нашим ветеранам, нічого не варто в порівнянні з мирним небом, затишною домівкою і спокоєм та злагодою на рідній землі.

Ворзель вшанував своїх героїв

На урочистому заході 8 листопада, у ценрті: голова ворзельської ради ветеранів Заруба М.Х., ветерани Великої Вітчизняної війни Риндін І.Д. (зліва) та Тимошенко К.Ф.

Низький уклін вам, шановні ветерани!


Каленчук І.О.,
художній керівник ЦК «Уваровський дім»

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Ворзель вшанував своїх героїв - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.