У Ворзелі зібралися музейні працівники з усієї України

Печать
PDF

У Ворзелі відбулася VIIІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Український технічний музей: історія, досвід, перспективи»

Наступного тижня після Всесвітнього дня музеїв (щорічно відзначається 18 травня), з 26 по 28 травня в Музеї історії та культури «Уваровський дім» відбулась VIІI Всеукраїнська науково-практична конференція «Український технічний музей: історія, досвід, перспективи».

Конференція була організована Асоціацією працівників музеїв технічного профілю, Центром пам’яткознавства НАНУ і УТОПІК, Академією інженерних наук України, Ворзельським музеєм історії та культури «Уваровський дім» та Ворзельською селищною радою.

В мальовничому зеленому куточку Київщини – курортному селищі Ворзель, зібралися близько 50-ти представників майже тридцяти музейних, наукових та пам’яткоохоронних установ України. Музеєзнавці обговорили актуальні питання музейної справи. Географія учасників достатньо широка – Київ, Миколаїв, Львів, Конотоп, Харків, Севастополь, Сімферополь, Полтава, Черкаси, Житомир, Чернігів, Переяслав, Запоріжжя.

Тематика конференції була досить різнобічною.

Пленарне засідання відкрила змістовна доповідь відповідального секретаря Національної спілки краєзнавців України, старшого наукового співробітника Інституту історії України НАН України канд. істор. наук Р. В. Маньковської про новітні моделі інтерпретації культурної спадщини у музейній справі. Надзвичайно цікавими та пізнавальними були доповіді про витоки музейної справи у м. Конотопі (директор Конотопського музею авіації Ганзя М. М.), про Паризький музей каналізації (засновник музею каналізації Києва Кобзар В. В.), про відображення історії панцерного кораблебудування у музеях Миколаєва (докт. істор. наук Рижева Н. О.), про проект створення віртуального музею (Запоріжжя, Рильський Ю. М.), про архівні матеріали музею Національного університету «Львівської політехніки» (директор музею НУ «Львівська політехніка» Кос А. І.) та ін. Наприкінці засідання свою книжку поезій кожному з присутніх подарував старійшина музейної справи, засновник музею Київського метрополітену М. Т. Куриленко

Упродовж наступного дня було заслухано доповіді про музей історії Нацiонального технiчного унiверситету «Харкiвський Полiтехнiчний інститут» (Бистріченко А. В.), про музей історії трамвая та тролейбуса (Стельмах І. Ф., Крим), про діяльність Полтавського музею авіації та космонавтики (канд. істор. наук Пістоленко І. О.), про особливості зберігання монументальних глиняних скульптур (Ликова О. Г.), про українські раритети в музеї Парола, Фінляндія (Ромадін С. В.), про старовинні цінні видання, що належать Київському національному політехнічному музею (Кушнір В. К.), про діяльність музею-діорами «Битва за Дніпро в районі Переяслава» (Бойко Н. А.) та багато ін. Загалом доповіді були присвячені створенню окремих експозицій музеїв, видатним особистостям країни й світу, цікавими для всіх були також доповіді з питань методології музейної справи.

Учасники конференції ухвалили Резолюцію, у якій, зокрема, наголошується на важливості звернення до органів місцевого самоврядування з проханням звернути більше уваги влади всіх рівнів на стан музейної справи, надання підтримки та сприяння діяльності місцевих музеїв і збереження колекцій підприємств та установ, що ліквідуються, з передачею їх фондів до діючих музеїв. Було також висловлено ряд конкретних пропозицій, таких як щодо необхідності створення музею метрополітенів України, про присвоєння імені Лідії Лівінської, творця та багаторічного керівника Музею транспорту КП «Київпастранс», цьому музею тощо.

Програма конференції була досить насиченою. На закінчення учасники переглянули документально-публіцистичний фільм про Ворзель (реж. С.В. Соколенко), а також побували на екскурсіях Музею історії та культури «Уваровський дім», - по залах музею та на пішохідній екскурсії по визначних місцях Ворзеля. Можна без перебільшення сказати, що досвідчені музеєзнавці та керівники музеїв – учасники конференції були вражені розмахом та якістю музейної справи у Ворзелі. Про це красномовно свідчать записи фахівців-музейників, залишені ними у книзі відгуків музею: «Представники Асоціації музеїв з великим задоволенням ознайомилися з експозицією і роботою музею славного містечка Ворзель. Щиро бажаємо багато цікавих знахідок і відкриттів. Ви робите святу справу – зберігаєте, відновлюєте Пам’ять нації. З повагою, колеги: А.В. Бистріченко музей НТУ «ХПІ», Харків; В. Баталіна, Музей-галерея прикладної кераміки та живописної творчості, Запоріжжя; І. В. Нікітіна, Національний музей героїчної оборони та звільнення Севастополя; Ю. М. Рильський, музей історії ОАО «Дніпроспецсталь», Запоріжжя; М. М. Ганзя, Музей авіації, Конотоп та ін.»

Побували знавці музейної справи також і на цікавій екскурсії у нещодавно відкритому приватному Ворзельському музеї музичної культури (засновник О. І. Куц).

Насамкінець зазначимо, що проведення всеукраїнської конференції з питань музеєзнавства саме у Ворзелі переконливо свідчить про визнання музеєзнавцями України значних досягнень і здобутків Ворзельського музею історії та культури «Уваровський дім».

Сподіваємось, що затишне селище і молоді ворзельські музеї надовго залишаться в пам’яті учасників конференції, будуть приємним спогадом про цікаву і плідну конференцію.

На фото:
1 – серед учасників конференції - старійшина музейної справи, засновник музею Київського метрополітену Куриленко М. Т.
2 – виступає директор Конотопського музею авіації Ганзя М. М.
3 – виступає директор музею НУ «Львівська політехніка» Кос А. І.
4 – виступає голова асоціації працівників музеїв технічного профілю, докт. філос. наук. Л. О. Гріффен

Л. О. Гріффен, голова асоціації працівників музеїв технічного профілю, докт. філос. наук. Олександр Соколенко, краєзнавець

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - У Ворзелі зібралися музейні працівники з усієї України - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.