В Ірпені урочисто відкрили алею Героїв АТО

Печать
PDF
PA17022717 жовтня в Ірпені урочисто відкрили алею Героїв антитерористичної операції. Нову алею освятив Патріарх Київський і всія Руси-України Філарет.

Відкриття алеї присвятили Дню Захисника України, яке цього року вперше відзначалося 14 жовтня. Її будівництво розпочалося влітку за ініціативою міського голови Ірпеня Володимира Карплюка.

Центральний об’єкт алеї – дерево незламності українського духу. Воно посічене кулями, розколоте снарядом, але міцно тримає листочки. На деяких листочках написані імена загиблих героїв – як символ того, що душі не вмирають і завжди знаходяться поруч із живими на землі. На гілках серед листочків – маленькі дзвіночки, їх дзвін символізує голоси померлих душ. Відкриває алею колона пам’яті, на горі якої розташований ангел із сурмою.
Від вітру він повертається у різні боки і на весь світ прославляє українських патріотів. На металевому паркані вздовж усієї алеї розміщені стенди з портретами загиблих учасників АТО, котрі жили в Ірпені. На сьогоднішній день їх дванадцять: Ігор Горбенко, Олександр Давидчук, Микола Личак, Олександр Гуменюк, Сергій Шкарівський, Владислав Стрюков, Олександр Старов, В’ячеслав Кірічек, Ільгар Багіров, Олександр Єрощенко, Максим Ридзанич, Володимир Ринкун.
 
Освячуючи алею Героїв, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України архієрей Філарет назвав події на сході випробуванням для України: чи достойна вона бути державою, чи знову повернеться у рабство. «Ми отримали державу як ману з неба: без революції, без війни, в один день. А тепер нам треба довести, що ми достойні мати свою незалежну державу. І в гімні ми недаремно співаємо, що душу й тіло ми положим за нашу свободу. Ці герої, які віддали своє життя, доводять правдивість слів нашого гімну. І тому ми повинні бути вдячні їм за те, що вони віддали своє життя за нашу українську державу», – наголосив Патріарх Філарет.

Тему вдячності підтримав і міський голова Ірпеня Володимир Карплюк. Він подякував територіальній громаді за те, що виховала таких героїв і закликав не обмежувати вдячність загиблим лише алеєю: «Я переконаний що не тільки ця алея Слави, а й щоденна поведінка кожного з нас має свідчити про те, що ми пам’ятаємо подвиг земляків. Кожен наш вчинок повинен свідчити, що ми любимо цю державу і що герої віддали своє життя не даремно».

Заступник голови Київської облдержадміністрації Дмитро Христюк запропонував поширювати досвід Ірпеня по всій державі: «Такі алеї повинні бути у кожному куточку Київської області і в кожному куточку України. Щоби кожному з нас, кожному, хто розбудовує мирну Україну, вони нагадували про подвиг наших захисників, які віддають за Батьківщину найдорожче – своє життя».

Всього близько півтисячі ірпінців пройшли або проходять службу в зоні АТО. Цього дня біля дерева незламного українського духу тридцять з них отримали з рук Патріарха Філарета медалі Української Православної Церкви «За жертовність і любов до України».
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - В Ірпені урочисто відкрили алею Героїв АТО - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
Цены самые конкурентные во всем Закарпатье.
Настройка и установка спутниковых антенн в Ирпене и Буче.
Показать все дома новостройки Ирпень.