Острів Реюньйон

Печать
PDF

1Острів Реюньйон - це частина заморської французької території. Знаходиться острів у Індійському океані, поруч із знаменитим островом Мадагаскар. Вся поверхня його вкрита вулканічними породами, але це не заважає тропічним та субтропічним рослинам. Колись, можливо, цей острів був вкритий діючими вулканами, але зараз будь-яка активність відсутня. Лише видніються затухші кратери, які поросли зеленню. Велика кількість каскадів із озер, водоспадів, мальовничі пляжі та пальмові рощі - все це робить прибережну частину острова придатною для відпочинку і життя.

 Французи, які багато століть тому хазяйнували на цьому острові, були настільки вражені його природньою красою та багатством, що вирішили приєднати його до себе не як колонію, а як частину Франції. 

3

Аби це зробити вони провели референдум серед місцевих жителів, які повністю його підтримали. Натомість - всі жителі Реюньйону отримали французьке громадянство.

4

У 1642 році француз Жак Проні заслав на Санта Аполлонію 12 заколотників з Мадагаскару та оголосив її володінням Франції за ухвалою Людовика XIII.

5

У 1649 році його перейменували на острів Бурбон, на честь французької королівської династії. Під час Французької революції 1793 року його перейменували на острів Реюньйон, ознаменувавши цим об'єднання паризької національної гвардії з революціонерами Марселя. 1801 року острів перейменували на честь Наполеона Бонапарта - Île Bonaparte. Англійці,що окупували острів 1810 року, вживали стару назву - Бурбон. Повернений Франціі за ухвалою Віденського конгресу, острів лишився з цим іменем аж до остаточного повалення Бурбонів 1848 року, відколи він знову почав зватися Реюньйон.

6

На початку 60-х років XVII століття Франція тут заснувала колонію. На острові стали насаджувати кавові й цукрові плантації, де працювали раби, привезені кораблями зі Східної Африки. Після того як 1848 року скасували рабство, уряд Франції спроваджував сюди найманих працівників, здебільшого з Індії та Південно-Східної Азії. «Різнобарвне» населення сучасного острова походить значною мірою від цих людей. З XIX сторіччя виробництво кави поволі занепало, і звідси стали експортували головно цукрову тростину. Острів став заморським департаментом Франції в 1946, заморською областю в 1972.

7

Реюньйон, який сягає 65 кілометрів завдовжки і 50 кілометрів завширшки, є найбільшим з груп Маскаренських островів (до них належить Маврикій, Реюньйон та Родригес). Його площа 2512 км²; столиця Сен-Дені; рельєф: покритий лісами, гора Пітон-де-Неж (3069 м). Тут також знаходиться один із найбільших, надзвичайно активних щитових вулканів — Пітон-де-ла-Фурнез(англ.)укр. (2632 м). У середині острова розташовані три вкриті зеленню кальдери, які ще називають цирками, утворені внаслідок руйнування величезного давнього вулкана. Тепер у цих місцях живуть люди. У його підпорядкуванні знаходяться п'ять незаселених островів, що заперечується Мадагаскаром.

9

На Реюньойні живе 785 200 чоловік. Це нащадки африканців, індійців, китайців, французів та вихідців з Південно-Східної Азії. Приблизно 90 відсотків мешканців острова католики. Хоча офіційною мовою вважається французька, між собою люди спілкуються реюньйонською креольською мовою.

Серед місцевих письменників відомий Борис Гамалія (українець за батьком).

10

Реюньйон розташований вище південного тропіка, тому має тропічний та вологий клімат. Кількість опадів і температура можуть різнитися залежно від місцевості. Часто бувають циклони.

20

8

Розташування острова Реюньйон:

21

 

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Острів Реюньйон - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика