Львівська казка

Печать
PDF
 lviv  Львів постав у середині XIII століття як столиця могутньої східноєвропейської держави – Галицько-Волинського князівства. Завдяки своєму унікальному географічному розташуванню на перетині головних торгових шляхів між Заходом і Сходом, Львів у XV-XVII століттях стає провідним торговельним центром Східної Європи, найбільшим містом України. 
   Перебуваючи протягом півтисячоліття в європейському культурному просторі, Львів перетворюється на справжню архітектурну перлину, центр книговидання, ремесел і мистецтв. У XVIII-XX століттях у складі Австро-Угорської імперії Львів стає відомим як місто технічних інновацій, зокрема тут вперше у світі винайшли гас і гасову лампу. 
   На початку XX століття Львів став столицею третього у світі регіону за видобутком нафти після США і Росії. У 1939-1991 роках Львів перебував під владою тоталітарного Радянського Союзу. Із моменту здобуття Україною незалежності Львів набуває статусу культурної та духовної столиці української держави. У 2004 році Львів відіграв роль головного суспільного каталізатора демократичної Помаранчевої революції. Нещодавно, у 2006 році, місто відсвяткувало свій 750-літній ювіле
  Львів – важливий туристичний центр. Це місто величних пам’яток архітектури, розкішних храмів, старовинних площ, затишних вуличок, музеїв та галерей з унікальними мистецькими скарбами різних епох історії світової цивілізації. У Львові зберігають культурні надбання минулого та водночас намагаються відповідати вимогам сучасності.  
    Саме у Львові вперше відступили від шаблонних відзначень свят та започаткували новий формат культурних заходів – проведення різних за тематикою фестивалів. Старовинні вулиці, таємнича атмосфера минулих століть, які застигли в камені, але випромінюють невидимі, але дуже відчутні подихи, все це – Львів, який ще й є театральним, музичним, мистецьким містом, яке продукує безліч напрямків розвитку сучасної культури і мистецтва, цікавих розваг та забав, які об’єднуються у розмаїтті 50 фестивалів.
   Користувачі Facebook обрали Львів найкращим містом для життя в Україні. На сторінці Фокус.ua в соціальній мережі Facebook завершилося голосування в рамках шостого щорічного рейтингу міст України, який проводить журнал Фокус. Найкращим містом для життя в Україні інтернет-користувачі вибрали Львів.
   З 12 липня по 14 серпня 2012 кожен користувач Facebook на міг віддати свій голос за українське місто, яке вважає кращим для життя. Голосування проводилося на сторінці Фокуса в Facebook. Згідно з результатами опитування, місто-переможець отримає в подарунок від партнера проекту KIEV FASHION PARK сучасну скульптуру.
  Станом на 14 серпня 2012 перша десятка лідерів голосування виглядала так:

 - Львів - 3899 голосів
 - Київ - 1471 голосів
 - Одеса - 1146 голосів
 - Вінниця - 1017 голосів
 - Івано-Франківськ - 493 голоси
 - Тернопіль - 385 голоси
 - Луцьк - 313 голосів
 - Харків - 303 голоси
 - Кам'янець-Подільський - 285 голосів
 - Ужгород - 284 голоси
 
   Всього в повний список голосування увійшло 100 українських міст, вибираючи з яких кращий, користувачі залишили в опитуванні 11 851 голос.
 Досягнення міста у культурному життя було високо оцінено і 8 квітня 2009 року Львів визнано культурною столицею України. На основі експертних досліджень Державної служби туризму і курортів та «Ради з питань туризму і курортів» Львову присвоєно статус культурної столиці України.
  Місто здавна відоме як осередок художньої творчості; літературного, музичного і театрального мистецтва. Культурне багатство Львова представляють його театри; концертні зали; творчі здобутки минулого зберігають близько 50 державних, громадських та приватних музеїв; в місті проводяться чисельні культурні імпрези та мистецькі заходи, функціонує більше 100 храмів різних конфесій та спостерігається велика зацікавленість Львовом з боку туристів. За останні два роки їх потік у місто збільшився на 40% і зараз становить понад 1 мільйон осіб щорічно.
   Серед іноземців, які найбільше відвідують Львів – туристи з Польщі, Німеччини, Австрії, Білорусі, США, Росії.
   Місто відоме як осередок художнього, літературного, музичного та театрального мистецтва. Сьогодні незаперечним свідченням культурного багатства міста є велика кількість театрів, концертних залів, творчих об'єднань, а також проведення тут численних мистецьких заходів. Храми, фрески, живопис, традиції, свята, фестивалі – це спадок минулого та витвір сучасного генія, який можна відчути лише у Львові.
   Завдяки насиченій культурній програмі, розвиненій інфраструктурі (наразі у Львові налічується більше 8000 місць лише в готелях; працюють більше 700 закладів харчування; є вільні WiFi зони в центрі міста; існує гарне сполучення з багатьма країнами світу завдяки авіарейсам (Lufthansa, Austrian Airlines, LOT, CarpatAir, low-cost-перевізник Wizzair). Львів має найбільший туристичний потенціал в Україні.
   Сприяє цьому і наявність кадрів для забезпечення попиту в культурній та туристичній сфері – 23 вищих навчальних заклади, серед яких 7 мають таке спрямування.
   На кожний міський фестиваль, згідно зі статистичними даними, приїжджають близько 10 тисяч туристів.
   Підтвердження великого потенціалу розвитку є дослідження міжнародної консалтингової компанії Monitor Group, що розробляє стратегію конкурентноздатності Львова. Згідно з цим дослідженням, туризм та IT-сектор є двома найбільш привабливими кластерами розвитку у Львові. 
   Для покращення розвитку інфраструктури у місті йде розробка нової міської транспортної стратегії на 20 років. Розробляє її німецька компанія PTV AG.
  Окрім того, згідно останніх даних (рейтингу відомої аудиторської компанії KPMG), Львів є одним із 30 найбільш привабливіших міст світу для розвитку ІТ-технологій. Портал Global Services , відомий в індустрії аутсорсингу як сайт найсвіжіших новин та останніх досліджень на тему ІТ та бізнес-послуг, в грудні 2011 р. опублікував статтю, яка відзначає Львів одним із найперспективніших міст для аутсорсингу.
   fDi Intelligence (структурний підрозділ Financial Times Ltd) вніс Львів у десятку кращих Європейських міст та регіонів майбутнього 2012/2013 рр. у наступних категоріях: "Найбільша економічна ефективність ведення бізнесу" та "Найкраща стратегія залучення прямих іноземних інвестицій" серед найбільших європейських міст. 
lviv
                                                            Туристу на замітку

Клімат
   Львівський клімат — помірно континентальний з м'якою зимою і теплим літом. Середня температура складає −4 °C у січні і +18 °C у червні. Найвища температура (+37 °C) зафіксована увересні 1921 року, найменша (−35,8 °C) — у лютому 1929-го; максимальна кількість опадів (1 422 мм) випала у 1893 році. Загалом, за останні 100—120 років температура повітря у Львовімає тенденцію до підвищення. Так, протягом цього періоду середньорічна температура підвищилася, принаймні, на 1 °C. Вологість повітря в середньому за рік складає 79%. Найчастіше дують західні вітри, найрідше — північно-східні.
   Львів характеризується найбільшою кількістю опадів та найнижчими літніми температурами серед всіх обласних центрів України, що спричинено чи не найменшою континентальністю місцевого клімату з-поміж великих міст України. В середньому за рік випадає 740 мм атмосферних опадів: найменше — в січні, найбільше — в липні. За рік у місті в середньому 174 дні з опадами.
   Для всіх пір року характерні різкі перепади атмосферного тиску, температур і вологості повітря. Зими м'які — морози нижче −20 °C спостерігаються вкрай рідко. Стійкий сніговий покрив встановлюється не кожної зими. Весна прохолодна та дощова, заморозки і снігопади можливі до початку травня. Літо прохолодне. Звичайні літні полуденні температури в межах +20-25 °C, спека вище +30 °C спостерігається рідко. Влітку частими є грозові зливи і різкі перепади температур при проходженні атмосферних фронтів. При цьому майже щороку спостерігаються ураганні вітри, які призводять до повалення дерев, обриву ліній електропередач, невеликих руйнувань. Осінь помірно тепла і суха.
   Мікроклімат центральної частини міста, яка знаходиться в улоговині, характеризується більш низькими мінімальними та більш високими максимальними температурами. Для підвищених околиць характерні сильні вітри.
 
Гроші
   Національною валютою України є гривня(грн. UAH). Паперові купюри мають номінали: 1, 2, 5, 10, 50, 100, 200 і 500 гривень. Також існують старіші зразки купюр, усіх номіналів крім 500, які ходять в обігу паралельно з новими. У гривні є 100 копійок з монетами по 1, 2, 5, 10, 25, 50 копійок і 1 гривня.
   У Вас не виникне проблем знайти обмінник валют, але курси обміну кращі у вуличних кіосках в центрі міста. Згідно з новим законом Вам потрібно показувати паспорт, або посвідчення особи (для іноземців). Щоб обміняти дорожній чек, шукайте великі солідні з вигляду банки. По Львову є багато банкоматів і багато готелів, ресторанів і магазинів тепер приймають Visa і MasterCard - American Express не дуже популярні.
   У банку Ви зможете здійснити обмін валют з євро на гривню і навпаки. Також іноземні гості можуть відкрити рахунок в іноземній валюті, а також здійснювати грошові перекази. Обмін валют також можливий у обмінних офісах в готелях та численних обмінних конторках.
 
Години роботи:
Банки зазвичай працюють з 10.00 до 18.00, але банківські операції проводяться лише до 16.00.
 
Дороги
   Завжди майте при собі своє посвідчення водія і тех. паспорт авто, щоб сповна насолоджуватись їздою на українських дорогах. Офіційні обмеження швидкості в містах – 60 км/год., за містом – 90 км/год., на дорогах з роздільним рухом – 110 км/год, на автострадах – 130 км/год. 
 
Години роботи
   Більшість магазинів та супермаркетів працюють з 9:00 до 20:00, без обідньої перерви у будні та вихідні дні. Також по місту є достатня кількість цілодобових продуктових магазинів, на околицях міста працюють цілодобові супермаркети. У більшості з них можна розрахуватися кредитними картками.
 
Алкоголь
   У Львові споживати слабоалкогольні напої можна з 18 років, міцні алкогольні напої – з 21 року. На вулиці і в громадських місцях заборонено вживати алкогольні напої, інакше Ви ризикуєте мати проблеми з міліцією.  Купити алкоголь і тютюн в магазинах можна лише з 10:00 до 22:00 в інші години лише в закладах харчування.
 
Wi-Fi і Інтернет
  Зловити Wi-Fi у Львові не складе великої проблеми. Зараз більшість кафе, ресторанів і готелів по місту пропонують безкоштовний Wi-Fi.
  Якщо у Вас не має можливості скористатись Wi-Fi, але потрібен Інтернет.  Можна піти в інтернет кафе, де можна посидіти в інтернеті, пограти в ігри, чи подивитись фільми. В центральній частині міста можна скористатись послугами мережі інтернет кафе «Чорна медея» вул. Дорошенка, 50, проїзд Крива Липа, 9
 
Пошта
Головна Пошта. Вул. Словацького,1 79000
тел.  (032) 261-02-07
Години роботи:
Пон. - п’ят.    08:00-20:00 
Суб.: 08:00-16:00  Нед.:09:00-15:00
Перелік всіх поштових відділень можна знайти на сайті УкрПошти.
 
Корисні телефонні номери при надзвичайних ситуаціях

Служби екстреного виклику
 
101- Пожежна допомога
102 – Міліція
103 – Швидка медична допомога
104 - аварійна служба газової мережі
 
Довідкові послуги
 
109 – Довідкова служба
1589 – Довідка міста
173 – Замовлення міжміських розмов
1567 – Довідка аптек
121 – Служба точного часу
122 – Служба погоди
1558 - цілодобово - Телефон довіри "Ставропігіон"
261-36-01 - Управління захисту прав споживачів
 
Транспортні служби
 
1505, 226-20-68 - Залізничний вокзал, довідка
226-10-06 – Приміський залізничний вокзал
229-81-12 - Аеропорт
272-75-58 – Каси авіаквитків (Україна, СНД)
272-78-18 - Каси авіаквитків (міжнародне сполучення)
263-24-97, 263-24-73, 294-98-17(довідка) - Автовокзал (міжнародні та міжобласні напрямки)
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Львівська казка - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика