Ірина Сисоєнко: Україна поки не готова до автономізації закладів охорони здоров’я

Печать
PDF
РПР4В Комітеті ВР України з питань охорони здоров’я за підтримки ГО «Реанімаційний проект реформ» відбувся круглий стіл: “Автономізація закладів охорони здоров’я” в ході якого народні депутати України, представники медичної спільноти та громадські активісти обговорили питання впровадження медичної реформи, зокрема надання лікарням автономії.

Думки щодо цього питання у учасників круглого столу розділилися. Так, громадські активісти наголосили на тому, що надання автономії закладам надалі призведе до конкуренції між ними, і для пацієнта це буде означати максимальну можливість обирати альтернативу. В той же час заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегинець заявив, що автономія закладу не є панацеєю та має впроваджуватися поетапно.

В свою чергу народні депутати дотримуються думки, що автономізація закладів охорони здоров’я повинна стати основою медичної реформи в Україні. Однак є питання щодо її реалізації.

Заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров'я, народний депутат фракції “Об'єднання “Самопоміч” Ірина Сисоєнко підкреслила, що важливою складовою автономізації є договірні відносини: «Запровадження договірних відносин створює рівні можливості для держаних, комунальних та приватних закладів охорони здоров’я на укладання договорів на надання гарантованого обсягу медичної допомоги, що фінансується з державного бюджету України. В основі повинен бути пацієнт, як платник податків, який очікує як на підвищення якості надання медичних послуг, так і на економне використання коштів. «Необхідність визначення гарантованого державою обсягу медичної допомоги» більше ніж 10 років декларується як пріоритетне завдання. Ми не маємо права робити це завдання декларативним, його потрібно терміново і першочергово виконати».
РПР3
Також народний депутат зауважила, що автономізація закладів охорони здоров’я потребує комплексної роботи: і внесення змін до законодавства України, підготовку актів Кабміну та МОЗу, навчання та підготовка управлінського складу, проведення роз’яснювальної роботи з пацієнтами.

“Потенціал вітчизняної медицини чималий. Сьогодні він використовується лише частково. Вже сьогодні у нас є заклади, які надають високоякісні медичні послуги за ціною нижчою, ніж в європейських країнах. Це стає нашою конкурентною перевагою. Зміна понять «конкуренція», «якість та ефективність медичних послуг», «договір», «постачальник» в системі охорони здоров’я може стати соціальним та економічним локомотивом ля України”, - зазначила Ірина Сисоєнко.

Підтримка та розуміння реформ, що пропонуються пацієнтами та професійною спільнотою не менш важливі ніж якісні законодавчі та нормативно-правові акти.
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Ірина Сисоєнко: Україна поки не готова до автономізації закладів охорони здоров’я - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика