В ЄС ВИСТУПИЛИ ПРОТИ ПЕРЕНЕСЕННЯ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ В УКРАЇНІ

Печать
PDF
foto 26 05 2014 14 36 20Венеціанська комісія не рекомендує українській владі переносити місцеві вибори і чекає завершення конституційної реформи в Україні до кінця 2015 року. Обидві незручні для офіційного Києва теми несподівано підняв голова комісії Джанні Букіккіо, виступаючи на конгресі регіональних влад в Страсбурзі.

Перенесення місцевих виборів до моменту завершення адміністративно-територіальної реформи та зміни Конституції в частині децентралізації зараз активно обговорюється в керівництві президентської партії. Щоправда, за інформацією від джерела в Блоці Порошенко, єдиної точки зору з цього питання немає: в той час як частина політиків з команди президента пропонує відтягнути вибори (побоюючись програшу через розчарування населення у владі), інша вважає, що їх потрібно провести в покладений термін (жовтень нинішнього року), так як рейтинг БПП (або «Солідарності») потім стане ще менше. Прихильники перенесення пропонують вирішити це питання перекладом всіх місцевих рад на стовідсоткову мажоритарку, але є сумніви, що такий проект набере в парламенті 226 голосів.
 
Поки ці дебати тривають, в них вніс свою лепту Букіккіо. «Відкладати місцеві вибори було б не найкращим рішенням, - заявив він учора. - Продовження мандату нинішніх місцевих влад в Україні може викликати безліч питань, враховуючи той факт, що останні вибори під час президентства Януковича були розкритиковані спостерігачами».

Також голова Венеціанської комісії висловив стурбованість тим, що в Україні застопорилася робота зі зміни Конституції: «Я стурбований тим, що конституційна реформа виглядає дуже повільною, зокрема, у зв'язку з нагальною необхідністю вирішити конституційні аспекти децентралізації». За його словами, створена президентом конституційна комісія «ще не розпочала свою роботу». Тим часом, пояснив Букіккіо, Україна взяла на себе в Мінську зобов'язання до кінця року «здійснити конституційну реформу, яка вводить децентралізацію, включаючи вказівку на специфіку окремих районів Донецької та Луганської областей». «Тому Україна не має вибору, окрім як проводити реформи в цьому році», - резюмував він і додав, що чекає внесення конституційних змін в парламент і голосування в першому читанні ще до літніх канікул.

Однак, як повідомило джерело в Адміністрації президента, на даний момент процес Конституційної реформи не рухається, і планів на найближчий час немає.
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - В ЄС ВИСТУПИЛИ ПРОТИ ПЕРЕНЕСЕННЯ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ В УКРАЇНІ - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика