Сисоєнко: Одужання поранених на 80% залежить від вдалої реабілітації

Печать
PDF
112-300x300В Україні потрібно створювати адекватні умови для реабілітації поранених бійців, використовуючи вже наявну мережу медичних установ з вiдповiдними вiддiленнями. На цьому наполягає депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч", заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

За її словами, успішне відновлення пораненого бійця на 80% залежить саме від ефективності процесу реабілітації, а від лікування – лише 20%. Тому, на переконання Ірини Сисоєнко, санаторні заклади та профільні установи травматології й ортопедії, яких на території України є чимало, мають відкрити двері і надавати максимальну допомогу в посттравматичній та постопераційній реабілітації бійців АТО.

«Відновлювальний етап поранених має стати предметом посиленої уваги, при чому на державному рівні. Профільні комітети й міністерства повинні об’єднати зусилля і розробити для цього реальний механізм втілення. Ми глибоко вдячні волонтерам, які допомагають відправляти поранених на реабілітацію за кордон, але Україна мусить знайти можливість устаткувати медичні заклади й робити це самостійно», – зазначила депутат.

Ірина Сисоєнко звертає увагу, що реабілітувати хворого в іншій країні часто неможливо через його нетранспортабельність. Крім того, постає питання подальшого медичного супроводу пацієнта уже після повернення в Україну.

«Реабілітація вдома – більш ефективна, а устаткувавши медичні заклади тренажерами, апаратами відновлювальної терапії тощо – ми зможемо допомогти більшій кількості поранених. Наприклад, вартість обладнання для відновлення м’язів, яке потрібне одному із київських центрів, становить близько 60 тис. умовних одиниць – це практично еквівалент того, щоб відправити одного пораненого за кордон. Сума не мала, але ж скористатися апаратом зможуть не один, а кілька хворих. І таких прикладів по Україні багато.

Тому важливо одержувати гуманітарну допомогу не ту, яку дають, а цiльову. Саме тi апарати, яких бракує. Тодi ми справді зможемо бути ефективними i комплексно вирішувати питання реабiлiтацiї», – стверджує депутат.

Ірина Сисоєнко переконана, що проведення всіх етапів реабілітації поранених, особливо з травмами опорно-рухового апарату, у рідній країні матиме вищий терапевтичний, соціальний та фінансовий ефект.

Як відомо, депутати фракції "Об’єднання "Самопоміч" Роман Семенуха, Ірина Сисоєнко та Ярослав Маркевич відвідали військовий шпиталь у Харкові та низку медичних закладів, що спеціалізуються на ортопедії, травматології та відновлювальній терапії з метою забезпечення депутатського контролю за наданням медичної допомоги учасникам АТО.

Джерело: "Об'єднання "Самопоміч"
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Сисоєнко: Одужання поранених на 80% залежить від вдалої реабілітації - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика