Українські котельні можуть скоротити споживання газу на 10% завдяки теплоутилізаторам - Ірпінь не пасе задніх !

Печать
PDF
Українські котельні можуть скоротити споживання газу на 10% завдяки теплоутилізаторам, - Ірпінь не пасе задніх !

Багато котлоагрегатів ще й досі мають досить високі температури відхідних газів і тут є поле для діяльності з енергозбереження та дій, пов’язаних з покращенням впливу на довкілля.

Протягом тривалого часу вважалося, що оптимальними є параметри втрат 16-18% тепла з відхідними газами при температурі викидів з котла на рівні 140-160 С. Але цей процес піддається змінам, котрі дозволяють за рахунок глибокої утилізації теплоти відхідних газів, отримувати явне тепло в розмірах 7-8% і приховану теплоту (біля 10%) пароутворення водяних парів, котрі знаходяться в димових газах.

Глибока утилізація теплоти проводиться в конденсаційних контактних або поверхневих теплообмінниках.

В Україні більш широке застосування знаходять поверхневі апарати. Широке впровадження такої технології дозволить скорочувати до 10% витрат природного газу і суттєво покращити екологічну обстановку біля котельні.

Вчені проводять роботу в цьому напрямку і нижче приведено дані з дисертації, розробленої Навродською Р.О. в КПІ.

Нею розроблена узагальнена методика розрахунку поверхонь теплоутилізаторів, запропоновано різні способи запобігання корозії газовідвідного тракту.


1


В результаті досліджень розроблено типоряд теплоутилізаторів для газових котлів потужністю від 0,25 до 3,15 МВт.

Теплоутилізатори зменшують споживання газу на 3-8% при виробництві тепла і на 5-12% при роботі на гаряче водопостачання.
Термін окупності теплоутилізаторів 0,5-3 роки і залежить від потужності котла та його річного фонду роботи.

Початково такі теплоутилізатори встановлено в котельнях Ірпінського індустріального технікуму (Київська обл.), Київського хлібокомбінату №2, Білоцерківського хлібокомбінату (Київська обл.), Київського заводу “Фармак”. В Чернівцях організовано серійне виробництво теплоутилізаторів. Впровадження такого обладнання дає річне заощадження приблизно 42 тис. ГДж теплової енергії (1.3 млн. м3 газу на рік). Зменшується кількість викидів в атмосферу шкідливих оксиду азоту на 50% і диоксиду вуглецю на 30%.


2


ecotown.com.ua
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Українські котельні можуть скоротити споживання газу на 10% завдяки теплоутилізаторам - Ірпінь не пасе задніх ! - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика