"Цей день в історіі" - 9 серпня

Печать
PDF
9 СЕРПНЯ

221-й день року, до Нового року залишається 144 дні

Міжнародний день корінних народів світу.

Встановлено 23 грудня 1994 Генеральною Асамблеєю ООН. В цей день в 1992 відбулося перше засідання Робочої групи з корінних народів Підкомісії із заохочення і захисту прав людини. Міжнародний день корінних народів світу відзначатиметься щороку.

День республіки Карелія. Національний день республіки.

9 серпня 1965 Сінгапур вийшов з Федеpації Малайзія.

[Сінгапур] Національний жіночий день.

Оголошений за рішенням Hациональной асамблеї і сенату ПАР 9 серпня 1994 в пам'ять про жертви розправи південноафриканських расистів над мирною демонстрацією жінок в Преторії 9 серпня 1956. Раніше за рішенням 36-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН відзначався як Міжнародний день солідарності з боротьбою жінок Південної Африки і Hамібіі .

[ПАР] День Нижньої Білизни і День прибирання на кухні.

Святці: (27) Великомученика і цілителя Пантелеймона (умеp в 305) - ісстаpі найбільш шанованого на пост Радянському просторі цілителя від тілесних і душевних недуг. Його ім'я означає "всемилостивий". Його обезголовили в 305 ненависники Христа. Основні урочистості проходять в Греції на Святій горі Афон, де в Пантелеймонівському монастирі знаходяться його нетлінні мощі.

Преподобного Германа Аляскінського, прибулого в 1794 у складі духовної місії на Аляску. Більше 40 років стверджував Пpавославіе в цій частині світу.

Стаpца Геpман алеутські індіанці шанували святим ще пpи життя. У серпні 1970 він був канонізований, ставши першим американським святим у православному календарі.

Блаженного Миколая Кочанова Новгородського. Преподобної Анфіси ігумені та 90 сестер її. Рівноапостольного Климента, єпископа Орхідского та інших.


ПРИКМЕТИ: Нікола Кочанскій, Качановий, Микола Кочанов, Пантелеймон Палій, Пантелеймон Цілитель. Качановий день, качани завиваються. Пантелеймона називають Палій і бояться в цей день грози. На Пантелеймона гріх возити хліб і сіно - Пантелеймон спалить. Хто на Палія працює, у того гроза спалить хліб.

ІМЕНИННИКИ: Анфіса, Герман, Климент, Наум, Микола, Сава. Ангеляра, Горазд, Пантелеймон, Іосаф

480 до н. е. - у ході греко-перської війни триста спартанців на чолі з царем Леонідом закрили шлях персам царя Ксеркса І в урочищі Фермопіли (дата гадана, інший варіант - середина серпня)

48 до н. е. - битва при Форсалі (Греція) між військами Гнея Помпея і Гая Юлія Цезаря за одноосібну владу над Римом закінчилася перемогою останнього

1483 - відслужена перша меса в Сікстинській капелі (церква у Ватикані, збудована на замовлення Папи Римського Сікста IV)

1620 — козацька флотилія Яцька Нероди рушила на Стамбул.

1776 - народився Амедео Авогадро, італійський фізик і хімік, який відкрив хімічну формулу води. Автор закону про те, що однакові об'єми різних газів за однакових температур і тисках містять однакову кількість молекул.

1803 - американець Роберт Фултон продемонстрував у Парижі на Сені свій винахід - пароплав: 20-метрове судно, яке рухав паровий двигун потужністю 8 кінських сил. Дослідний зразок рухався зі швидкістю 2,9 милі за годину. Ані французи, ані англійці, яким Фултон запропонував свої послуги, не виявили інтересу до даремного винаходу. Через чотири роки, вже на батьківщині, Фултон показав значно успішніший пароплав, котрий міг долати великі відстані

1842 - демаркація кордону між Канадою та США за договором Вебстера-Ашбертона

1848 - на Буковині ліквідовано кріпацтво 1859 - американець Натан Еймс запатентував ескалатор

1893 - народилася Віра Холодна, знаменита українська й російська акторка, зірка німого кіно.Уродженка Полтави.

1905 - у Портсмуті (США) за посередництва президента США Теодора Рузвельта почалися мирні переговори між Російською імперією та Японією (завершилися 5 вересня підписанням Портсмутського мирного договору)

1910 - американець Альва Фішер запатентував електричну пральну машину

1914 - народилася Туве Янссон, фінська шведськомовна письменниця, авторка казок про мумі-тролів

1919 - Англія оголосила протекторат над Персією 1920 - до Бучача вступили частини Червоної армії

1923 - відкрита авіалінія Одеса-Катеринослав-Харків 1938 - народився Леонід Кучма, український політичний і державний діяч, президент України в
1994-2004 рр., прем'єр-міністр у 1992-1993 рр.

1939 - народився Романо Проді, прем'єр-міністр Італії у 1996-2007 рр. (із двома перервами), президент Європейської комісії Євросоюзу у 1999-2004 рр.

1941 - радянські війська залишили районні центри Лугини Житомирської області; Кам'янка, Устинівка, Червона Кам'янка Кіровоградської області; Роздільна Одеської області; Зарічне Рівненської області.

1942 - у Києві на стадіоні "Зеніт" відбувся черговий із серії матчів між футболістами київської команди "Старт" (частково укомплектованої з гравців "Динамо") та збірною німецьких зенітників "Флакельф". 6 серпня німці програли з рахунком 1:5, цього разу, в посиленому складі, - 3:5. Матч судив обер-лейтенант на ім'я Ервін, який нікому не підсуджував. Надалі ігри німецьких команд із "радянськими" більше не проводилися; відбувся лише один матч "Старту" з українським "Рухом". Через деякий час було розстріляно кількох радянських футболістів. Спершу - Коротких, затим у Сирецькому концтаборі - Трусевича, Кузьменка, Клименка. Але не через футбольні перемоги над німцями, а через їх належність до НКВС. Натомість радянська пропаганда виокремила одну гру із "Flakelf", створивши міф про "матч смерті", - нібито після нього загинула майже вся команда, що не погодилася програти окупантам. 1942 - виконання Сьомої ("Ленінградської") симфонії Дмитра Шостаковича в блокадному Ленінграді

1943 - радянські війська зайняли районні центри Тростянець Сумської області, Старий Салтів Харківської

1944 - указом президії Верховної Ради СРСР місту Акерман Ізмаїльської області повернуто історичну назву Білгород і постановлено надалі іменувати його Білгород-Дністровський. У російському прочитанні "Тарнополь" перейменовано в "Тернополь", "Черновицы" - в "Черновцы"

1945 - через три дні після атомного бомбардування Хіросіми американці скинули другу атомну бомбу, названу "Товстуном", на японське місто Нагасакі.Загинули 74 тисячі осіб.

1965 - Сінгапур відокремився від Малайзії й одержав незалежність.

1974 - у зв'язку з Уотергейтським скандалом республіканець Річард Ніксон подав у відставку з посади президента США. Він став першим і наразі єдиним президентом, змушеним так вчинити.

1990 - президент СРСР Михайло Горбачов підписав указ про утворення Фонду державного майна, завданням якого є "розробка та реалізація програми перетворення державних підприємств в акціонерні товариства й підприємства, засновані на інших формах власності з одночасним здійсненням демонополізації виробництва".

1991 - у Запоріжжі почався ІІ фестиваль української пісні "Червона рута" (перший на східній та південній Україні)

1996 - у Москві в Кремлівському палаці з'їздів відбулася інавгурація президента РФ Бориса Єльцина на другий термін. Церемонія була скорочена до 17 хвилин через поганий стан здоров'я Єльцина. 1999 - президент Росії Борис Єльцин відправив у відставку главу Ради міністрів РФ Сергія Степашина. Виконувачем обов'язків прем'єра став директор ФСБ, секретар Радбезу Володимир Путін 1999 - Кабінет Міністрів України затвердив положення про Сорочинський ярмарок

2008 - в умовах російської інтервенції (через Південну Осетію й Абхазію) в Грузії оголошено воєнний стан і повну мобілізацію.
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - "Цей день в історіі" - 9 серпня - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика