Біля Ірпеня побудують українську "Силіконову долину"

Печать
PDF

sul dolБудівництво першого в Україні інноваційного парку Bionic Hill стартує вже цієї осені.

На території військового містечка біля смт. Коцюбинське у Святошинському районі знесли 14 ангарів, і незабаром буде готовий детальний проект технопарку, який охрестили «силіконовою долиною». Першу чергу обіцяють запустити до 2015 року і обіцяють роботу 35 тисячам айтішників.

Технопарк починають будувати в незвичайному місці - на території військового об'єкту на кордоні Святошино та смт. Коцюбинського, де раніше розташовувалося понад 80 ангарів для зберігання боєприпасів. Але запевняють: вже вивезли небезпечні об'єкти.

«14 військових складів ми демонтували і зараз ведемо підготовку до початку будівництва інноваційного парку, - розповів нам директор із зовнішніх зв'язків Bionic Hill Дмитро Звєрєв. - Незначна частина залишків бетонних ангарів, у яких ще в 2000-х роках зберігалися артилерійські боєприпаси, перероблена у вторинний щебінь. На ділянці залишилося 68 армійських складів, вони будуть ліквідовані на наступних стадіях розвитку проекту».

Саме будівництво стартує цієї осені. «Над проектом працюють кращі американські та українські архітектори. Вони брали участь у створенні знакових проектів у «Кремнієвій долині», таких, наприклад, як кампус Google або бізнес-школи Стенфордського університету», - говорить Звєрєв.

Першу чергу проекту обіцяють здати в 2015 році. До цього часу в технопарку побудують науково-дослідні та бізнес-центри, житло для IT-фахівців, спортивно-оздоровчий центр і соціальну інфраструктуру - кафе, аптеки, магазини і т.д. Весь же Bionic Hill обіцяють до 2020 року, і займатиме він 147 га землі (вартість проекту - близько $1 млрд), на яких, крім усього іншого, планують ціле місто високих технологій зі своїми лабораторіями, готелем, університетом, поліклінікою, школою і штучним озером з парком, де зможе бувати будь-хто, а не тільки співробітник технопарку.

Автори проекту вважають, що завдяки технопарку з України перестане їхати талановита молодь.

«За оцінками експертів, щорічно з України їде 5-6 тисяч IT-спеціалістів, а країна в результаті втрачає сотні мільйонів доларів.

У парку будуть жити 12 тисяч осіб, а працювати - 35 тисяч. Ми розраховуємо, що цей проект дозволить скоротити виїзд за кордон кваліфікованих українських IT-фахівців, адже тут вони зможуть жити за західними стандартами. А іноземним компаніям вигідніше наймати їх на роботу саме в Україні, де заробітні плати нижча, ніж у США або Європі», - говорить Звєрєв.

Правда, є скептики, які вважають, що наша силіконова долина буде лише черговим бізнес-центром, і українські фахівці навряд чи туди потягнуться.

«Технопарки в усіх розвинених країнах світу не з'являлися на пустому місці, вони створювалися на місцях, де вже були університети, тобто потрібна база. Наш же Bionic Hill створюється з нічого. Причому у час, коли програмісти всього світу, навпаки, прагнуть працювати віддалено, а не в одному місці. Також мені не віриться, що такі великі гравці, як, скажімо, Apple з'являться тут», - каже експерт з ІТ-технологій Юрій Савицький. У самому ж технопарку кажуть, що вже запустили свій університет на базі Києво-Могилянської академії і домовилися про співпрацю з багатьма передовими західними IT-компаніями. Правда, з ким конкретно, поки таємниця.

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Біля Ірпеня побудують українську "Силіконову долину" - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика