Безкоштовне оформлення землі

Печать
PDF

zemelna diljankaУчора набула чинності Постанова Кабінету Міністрів, згідно з якою змінилися правила надання адміністративних послуг територіальними органами Державного агентства земельних ресурсів. Зокрема, значно скоротився перелік платних послуг. Попередньою постановою було визначено 27 адмінпослуг, які надавалися на платній основі. Нині 14 з них є безкоштовними. Нововведення покликані також зробити процедуру надання адміністративних послуг прозорою і легкодоступною.

Першою умовою виникнення права власності на земельну ділянку є процес її формування, який передбачає визначення площі та меж. Він здійснюється в порядку відведення ділянок із земель державної та комунальної власності або шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок. 

Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера – індивідуального цифрового коду, що не повторюється на всій території України. Цей код присвоюється під час проведення державної реєстрації ділянки і зберігається за нею протягом усього часу її існування. 

Другою умовою набуття права власності на земельну ділянку є державна реєстрація речових прав на неї, яка здійснюється вже після державної реєстрації власне земельної ділянки в Державному земельному кадастрі. Тобто спочатку треба зареєструвати ділянку, а потім право власності на неї в територіальних органах Державної реєстраційної служби, діяльність якої координується Міністерством юстиції. 

Здійснюється реєстрація ділянки в органах Державного агентства земельних ресурсів державними кадастровими реєстраторами, які мають відповідні посвідчення та власні печатки, а всі рішення щодо реєстрації земельної ділянки, внесення відомостей про неї до Державного земельного кадастру приймають особисто під свою відповідальність.

До кадастру під час реєстрації вносяться наступні відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; місце розташування; опис меж; площа; міри ліній по периметру; координати поворотних точок меж; дані про прив'язку поворотних точок меж до пунктів державної геодезичної мережі; відомості про якісний стан земель та про бонітування ґрунтів. 

У Державному земельному кадастрі також вказується цільове призначення ділянки; склад угідь із зазначенням контурів будівель і споруд, їх назв; відомості про обмеження у використанні земельних ділянок; нормативна грошова оцінка; інформація про документацію із землеустрою і оцінки земель та інші документи, на підставі яких встановлено відомості про земельну ділянку.

Реєстрація також передбачає відкриття Поземельної книги на ділянку, а для її здійснення необхідно надати наступні документи: заяву за формою, встановленою Держземагентством; оригінал документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки; документацію із землеустрою, яка є підставою для формування електронного документа; квитанцію, що підтверджує оплату послуг. 

Реєстрація речових прав на земельну ділянку відбувається на підставі заяви правонабувача, сторін (сторони) правочину, за яким виникло право, або уповноважених ними осіб. Разом із заявою подаються документи, що підтверджують виникнення, перехід, припинення відповідних прав (договір, свідоцтво про право на спадщину, рішення суду тощо), та документ, що підтверджує оплату послуг.

Строк реєстрації становить 14 робочих днів з дня подання заяви.

Джерело: kor.gov.ua

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Безкоштовне оформлення землі - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика