Українські солдати зможуть вбивати

Печать
PDF
  hqdefault Учора, 19 вересня, Верховна Рада прийняла закон, що дозволяє українським солдатам брати участь не лише в гуманітарних і миротворчих місіях, але і в бойових операціях.
   У прийнятому законопроекті поняття "миротворчі операції" замінюється поняттям "міжнародні операції з підтримання миру і безпеки", що розширює спектр завдань, які можуть виконувати українські солдати за кордоном.
   Зокрема, закон дає право брати участь не лише в гуманітарних і миротворчих місіях, але і в бойових операціях. За словами джерела в Мінобороні, закон дозволяє українським військовослужбовцям застосовувати зброю для захисту себе та своїх товаришів. "Необхідність прийняття цього рішення назріла давно, наприклад, у світлі нашої можливої участі в операції НАТО Океанський щит у боротьбі з морськими піратами", - сказало джерело.
   Газета пише, що починаючи з 1992 року в різних миротворчих операціях взяли участь близько 37 тисяч українських військовослужбовців, 50 з них загинули. У складі багатонаціональних сил в Іраку з 2003 по 2005 рік наші підрозділи брали участь у реальних бойових діях і втратили в цілому 18 осіб.
   "Наші військовослужбовці тоді опинилися в патовій ситуації, оскільки командири змушені були через штаб просити дозволу відкрити вогонь. На відміну, наприклад, від американців, які в подібних ситуаціях спочатку стріляють, а потім вже розбираються. Тож такий закон потрібно було прийняти давно", - розповів експерт Центру досліджень армії конверсії та роззброєння Сергій Згурець.
   Нагадаємо, у 2013 році Україна має намір направити в Аденську затоку фрегат Гетьман Сагайдачний з вертольотом і підрозділом спецназу ВМС на борту для боротьби з піратами Сомалі.

Джерело: ua.korrespondent.net
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Ирпенский независимый сервер - Українські солдати зможуть вбивати - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика