Підготовано новий "мовний" законопроект

Печать
PDF
 movazakon  Скандальний мовний законпроект про мови днями був дещо доопрацьований робочою групою, тому нова його редакція не передбачає надання мовам нацменшим статусу регіонального, а просто гарнатує їх захист.
    Зокрема, захист гарантують у тому випадку, якщо на певній території проживає не менше 30% носіїв такої мови,  - пише Коммерсант-Україна.
   При цьому, члени групи вирішили змінити навіть назву закону і  назвати його "Про порядок застосування мов в Україні". Як зауважив один з учасників засідання, мета перейменування - "знизити статус документа".
   Законопроект зберігає за українською мовою статус державної і містить заходи щодо  її захисту.  Так, використання державної мови є обов'язковим в судо-та діловодстві, в діяльності органів державної влади, збройних сил, у сфері науки і освіти, рекламі. В області інформації та ЗМІ документ встановлює 75-відсоткову квоту мовлення (зараз - 25%) українською мовою від загального добового ефіру. Трансляція програм та фільмів на інших мовах повинна супроводжуватися обов'язковим українським дублюванням або субтитруванням.
   Як повідомила член робочої групи, радник президента Ганна Герман, за запропонований варіант законопроекту вчора проголосувала переважна більшість учасників групи. "Це робоча пропозиція, проект буде представлений на експертизу Національної академії наук. Тож не можна сказати, що цифра в 30% остаточна. На засіданні Леонід Кравчук озвучив 30%, я говорила про 20% ... Після висновків фахівців НАН буде затверджено остаточний варіант законопроекту" -  відзначила вона.
   Нагадаємо, що попередній законопроект за словами голови Житомирського осередку Всеукраїнського комітету захисту української мови Віктора Мойсієнка був прийнятий незважаючи на те, що не отримав схвалення жодної установи Національної академії наук, а міжнародні експерти побачили в цьому законі незбалансованість між російською, як однією з регіональних, та єдиною державною мовою - українською.

Законопроект Ківалова-Колесніченка отримав негативну оцінку у висновках більшості профільних установ НАН України:
1.Інститут мовознавства ім.О.Потебні.
2.Інститут української мови.
3.Інститут політичних та етнонаціональних досліджень.
4. Інститут держави і права.
5.Український мовно-інформаційний фонд.
6.Академія наук Вищої школи.
 
   Нагадаємо, групу з доопрацювання мовного закону була створена за дорученням Президента Віктора Януковича очолила віце-прем'єр-міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова. До складу групи увійшли 42 учасники, які розділилися на дві підгрупи - під керівництвом екс-президента Леоніда Кравчука та ректора Київського національного університету ім. Шевченка Леоніда Губерського.При цьому остаточне рішення щодо підтримки та захисту цих мов пропонується закріпити за Верховною Радою. Противники законопроекту стверджують, що він не здатний забезпечити використання мов національних меншин в Україні.

Джерело: 20minut.ua
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Підготовано новий "мовний" законопроект - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика