Виступ Симоненка у Сімферополі

Печать
PDF
  Petro Symonenko У Сімферополі на головній площі, де проходила зустріч лідера КПУ Петра Симоненка з виборцями, група кримських татар закидала головного комуніста країни яйцями і гнилими фруктами, вимагаючи від нього вибачень за виправдання насильницького переселення в 1944 році за наказом Сталіна татар з Криму.
   Акція почалася близько 17:30. До цього часу на площі Леніна зібралися близько 300 комуністів з червоними прапорами, сюди ж прийшли близько 50 кримських татар, в тому числі перший заступник голови Меджлісу Рефат Чубаров. 
   Порядок забезпечували більш як 100 міліціонерів, у тому числі співробітники спецпідрозділу "Беркут".
  Приводом для акції кримських татар став виступ Симоненка в середині травня у Верховній Раді, де обговорювався проект закону про відновлення прав депортованих. Він тоді заявив, що депортація татар не є злочином і дозволила уникнути громадянської війни в Криму. "Сьогодні на кримській землі перебуває неофашист. Ця людина несе зло Криму, і таким людям тут не місце", - сказав журналістам перший заступник голови Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров.
   Кримські татари виступали під своїми блакитними національними прапорами й тримали плакати: "Симоненко - геть із Криму", "Петра Симоненко - під суд!", "Ні поверненню сталінізму в Україні!".
   Водночас лідер КПУ в ході виступу заявив, що серед кримських татар під час Великої Вітчизняної війни були як герої, і їх була більшість, але були й зрадники, що перейшли на сторону фашистів.
   Як повідомляло агентство, у травні Меджліс кримськотатарського народу просив Парламентську асамблею Ради Європи заборонити Симоненку в'їзд у країни Європи й можливість його участі в роботі міжнародних організацій як члена українського парламенту через пропаганду ним ідеї сталінізму.
   У травні 1944 року радянська влада масово депортувала кримських татар із Криму в Середню Азію, Сибір і на Урал.
   У роки Великої Вітчизняної війни також були виселені кримські болгари, вірмени, греки й німці. Повернення кримських татар на півострів почалося наприкінці 1980-х років.
На сьогодні вони становлять 13% населення Криму.
   Чубаров у коментарі журналістам назвав Симоненка «моральним виродком» і нагадав, як в травні з трибуни Верховної Ради лідер КПУ нешанобливо висловлювався про кримських татар і виправдовував депортацію.
 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Виступ Симоненка у Сімферополі - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика