Інтелігенція проти мовного закону

Печать
PDF
мова    Представники гуманітарної сфери на зустрічі із президентом Віктором Януковичем намагатимуться довести антиконституційність ухваленого парламентом закону "Про засади державної мовної політики" і проситимуть застосувати вето до нього.
   Про це повідомив ВВС Україна академік, директор Інституту літератури ім.Шевченка Микола Жулинський, який планує взяти участь у зустрічі.
   Зустріч Віктора Януковича із представниками інтелігенції відбудеться 7 серпня у Криму, де із 7 липня президент перебуває у робочій відпустці.
   За неофіційною інформацією, на зустріч у Крим її учасників доставлять літаком. Як сказав Іван Драч, "нам сказали, що буде літак".   
   Як повідомили ВВС Україна джерела в адміністрації президента, у зустрічі має взяти участь близько десяти відомих громадських діячів та діячів культури. Планується, що із президентом спілкуватимуться колишній президент Леонід Кравчук, поет Іван Драч, депутат парламенту і керівник товариства української мови "Просвіта" Павло Мовчан, академік, директор Інституту літератури ім.Шевченка Микола Жулинський, архітектор Лариса Скорик, співак Іван Попович, письменниця Марія Влад, літературознавець і генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус, ректор Київського національного університету ім.Шевченка Леонід Губерський, директор Національного науково-дослідного інституту українознавства Петро Кононенко, поет-пісняр Андрій Демиденко.
    Іван Драч сказав ВВС Україна, що він сподівається на те, що позиція президента відрізнятиметься від позиції Партії регіонів, і що громадські діячі зможуть вплинути на Віктора Януковича.
   "А на кого ще можна впливати? Вже нема до кого звертатися, треба спробувати ще вплинути на президента. Розумію, що ухвалення цього закону - це був виборчий хід Партії регіонів, тому будемо говорити, що може у цій ситуації зробити почесний голова цієї партії. Президент може посісти свою власну позицію", - сподівається Іван Драч.
    Він також припустив, що Віктор Янукович може не володіти усією інформацією стосовно наслідків втілення мовного закону.
На запитання ВВС Україна про те, чи сподівається він, що президент прислухається до аргументів противників закону, Микола Жулинський сказав, що у нього "є підстави так думати".
   "Оскільки президент хоче зустрітися із якоюсь частиною інтелігенції, то це вже дає якісь підстави думати, що він і справді шукає аргументи чи юридичні підстави для того, щоб заветувати цей закон", - сказав академік Жулинський.
   "З одного боку, він як лідер Партії регіонів, яка виконує свої передвиборчі обіцянки, має на це зважати. З іншого боку, я думаю, він як гарант Конституції усвідомлює, що ухвалений парламентом закон порушує низку конституційних норм", - додав він.
   Микола Жулинський сказав, що "без емоцій і почуттів, дуже конкретно" хоче показати Вікторові Януковичу, які у нього є підстави для ветування закону.
  Минулого тижня голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон "Про засади державної мовної політики" і передав його на підпис президентові. Як вказується на сайті президента, "закон перебуває на підписі" у Віктора Януковича.
   Керівник управління гуманітарної політики адміністрації президента Ганна Герман минулої п'ятниці, 3 серпня, наголошувала, що президент уважно вивчає і аналізує отриманий закон.
   На запитання, коли Віктор Янукович може його підписати, вона сказала, що може лише прогнозувати, що президент ухвалить рішення лише після того, як вислухає усі думки з приводу документа.
   "Зазвичай президент сам вивчає, аналізує ситуацію, слухає різні сторони і тільки тоді ухвалює рішення. Я сподіваюся, що так буде і цього разу", - наголосила у коментарі ВВС Україна Ганна Герман.
 
Детальніше на BBC Україна
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Комментарии  

 
# фуфа 07.08.2012 19:02
цікаво було б дізнатися наслідки такого обговорювання.. .
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Інтелігенція проти мовного закону - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика