Хто лобіює "Синергію" у владних кабінетах Ірпеня?

Печать
PDF
15 ЖК Синергія-2 ЖК Синергия-2Десять хвилин від Києва - і ви в тихому та затишному Ірпені. Зручна інфраструктура і близькість від столиці роблять місто привабливим для інвесторів, і перш за все будівельників.

З кінця 2014 - початку 2015 років в Ірпені починається стрімке захоплення ринку будівництва житла новою будівельною компанією "Синергія".

Щоб зрозуміти методи цієї нової компанії, розглянемо історію будівництва житлового комплексу Grand Life (компанія "Укрсоцбуд"), яке на сьогоднішній день контролює "Синергія".

Ще 8 років тому "Укрсоцбуд" уклав з Національним аграрним університетом договір про суборенду земельної ділянки в 5 гектарів під забудову житлового комплексу. Термін оренди вказано аж до середини грудня 2030 року, плата за суборенду становить близько трьохсот тисяч гривень на рік до міського бюджету. Зрозуміло, дане рішення отримало схвалення на сесії міської ради.
 
Розпочалося будівництво, і через деякий час тут з'явився сучасний ЖК Grand Life з чотирма багатоповерховими будинками. І це був тільки початок. Квартири охоче купувалися, в планах будівельників було звести другу і третю черги комплексу. Також забудовник проклав нові комунікації: водопровід, газопровід, каналізацію. На все це витрачено понад 38 млн грн.

Але сталася криза, і "Укрсоцбуд" тимчасово заморозив будівництво наступних черг, продовжуючи шукати інвестиції. І при цьому регулярно вносячи орендну плату.

На початку 2016 року будівельники знову закотили рукава. Крім житлових будинків, потрібно було звести ще дитячий садок і іншу соціальну інфраструктуру. Але почалося незрозуміле. "Укрсоцбуд" несподівано дізнався, що за рішенням Ірпінської міської ради договір оренди з компанією розірвано, земельні ділянки поділені на частини з новими кадастровими номерами і передані в користування іншій будівельній компанії - "Синергія". Земельна ділянка була швидко обнесена парканом, причому на "окупованій" території залишилися не тільки прокладена газова мережа, водопровід, каналізація, розведені під другу чергу будівництва, але і дві трансформаторні підстанції та навіть будівля офісу продажів квартир Grand Life.

24173372

Рейдерське захоплення? Дуже схоже на нього. При цьому, незважаючи на "зміну" забудовника, в будівельному паспорті ділянки тривалий час значився "Укрсоцбуд" - ЖК Grand Life. Новий забудовник почав будувати на "чужому" місці великий житловий комплекс ЖК "Синергія". Зрозуміло, що такі дії неможливі без повного взаєморозуміння та погодження з владою Ірпеня. 

24173373

Звичайно, "Укрсоцбуд" подав до суду. 23 травня 2016 року Київський окружний суд скасував рішення міськради про передачу землі новому забудовнику, наклав арешт на дані ділянки та заморозив будівництво ЖК "Синергія".

Укрсоцбуд рішення суду 2016

Однак новий забудовник не зупинив будівництво - після винесення судового рішення співробітники поліції зафіксували в протоколі факт того, що компанія веде будівництво по чужому технічного паспорту - нібито дитячого садка, якого так не вистачає місту. Але згідно з інформацією фахівців "Синергії", розміщеної на будівельних форумах, спочатку планується будівництво 7 багатоповерхових будинків, а потім - дитячого садка.  

Пройшов час, будинки ЖК "Синергія" будуються повним ходом... Квартири продають, не жаліючи грошей на рекламу. І ніякі перевірки та суди не зупинять цей процес, якщо маєш потужних лобістів у владних кабінетах Ірпеня. А можливо це не тільки лобісти, а й ідейні натхненники і співвласники будівництва.

24173370

Людей, які купують квартири забудовник "Синергія" не попереджає, що квартири побудовані на чужій землі.

ДУМКИ СТОРІН

Мер Ірпеня Володимир КАРПЛЮК:

- Ми кілька разів зверталися в компанію "Укрсоцбуд", щоб вони виконали свої зобов'язання і побудували дитячий садок. Нам щоразу відмовляли. На цьому наші взаємини з "Укрсоцбуд" закінчилися. Хоча вся проектна документація передбачала будівництво соціальної інфраструктури. Але там навіть елементарних парковок не зробили. Що стосується комунікаційних мереж, то компанія зарахувала їх собі в рахунок пайової участі, а потім передала на баланс місту. І ми будемо оскаржувати це рішення. Понад мільйон гривень "Укрсоцбуд" повинен в рамках реконструкції інфраструктури міста. Частина території відійшла під садок, а частина - залишилася в місті. Міськвиконком на конкурсних засадах визначив, хто і як там буде будувати.

Директор "Укрсоцбуд" Володимир КРИВИЙ:

- У нашому проекті спочатку було заплановано будівництво дитячого садка на 150 місць. Але нам необхідно було залучити кошти, щоб завершити будівництво в умовах кризи. Ми провели для даного мікрорайону нові комунікації: водопровід, каналізацію, газопостачання. Але міська влада незаконно передала землю, що вже підтвердив суд, іншій будівельній компанії. "Синергія" відкрито продає квартири в споруджуваних на нашій землі будинках, використовує наші комунікації. А прокладка нових комунікацій - це 30% від загальної вартості будівництва. 

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - Хто лобіює "Синергію" у владних кабінетах Ірпеня? - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика