У Польщі нардепа Червакову позбавили б мандату і відправили під трибунал

Печать
PDF
KOS0109-e1461243466822-1170x35012 липня відбувся телеміст Польща-Україна на тему “Розвиток самоврядування як реалізація базових демократичних цінностей країн ЄС”. У дискусії взяли участь Павел Ягасек – мер Кожухова (місто в західній Польщі, належить до Новосольського повіту Любуського воєводства) та Ігор Ксенич – доктор політичних наук Університету ім. Адама Міцкевича. З української сторони – Анастасія Попсуй та Богдан Слюсаренко, депутати Ірпінської міської ради. Організатор телемосту – польське громадське об’єднання “Товариство друзів України”.

В першу чергу, представників країн ЄС здивувала політична ситуація, яка склалася у селищі Коцюбинське на Київщині. Чому політичне протистояння у невеликому селищі України може бути важливим для Європейського Союзу?
 
Справа в тому, що у квітні 2016 року голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський повідомив, що ЄС виділить 97 млн. євро на підтримку місцевого самоврядування в Україні. Ці кошти виділили спільно Європейська Комісія, Німеччина та Польща в рамках децентралізації, яка зараз відбувається в країні. У Європі децентралізація – це інструмент побудови демократичного і сильного суспільства. Тому ЄС робить максимальні кроки для того, щоб наша держава наближалася до стандартів ЄС саме через місцеве самоврядування.
 
Проте останні дії Верховної Ради України йдуть врозріз з децентралізацією, яка задекларована на найвищих рівнях. Йдеться про незаконну постанову Верховної Ради від 14 квітня “Про припинення повноважень Коцюбинської селищної ради та призначення позачергових виборів”. Проект постанови підготувала і пролобіювала у парламенті народний депутат Ольга Червакова. Вищий адміністративний суд України визнав дану постанову антиконституційною. Це рішення залишив у силі і Верховний Суд України, який переглядав рішення ВАСУ.

Польські експерти засудили дії Верховної Ради, що порушують законодавство України та здійснюють незаконне втручання у діяльність місцевого самоврядування. У Польщі за порушення законів депутатами є відповідальність – Державний Трибунал. Він вирішує справи про відповідальність осіб, які займають визначені законом вищі державні посади, і які порушили Конституцію чи закони. Такими особами можуть бути Президент, Голова Ради Міністрів, міністри, голови комітетів і комісій Ради Міністрів, Голова Найвищої палати контролю, Голова Польського Національного банку.

За порушення рівня Червакової позбавляють виборчого права і мандату. Бо по факту представник потужної політичної сили порушила Європейську Хартію місцевого самоврядування і ввела в оману своїх колег. Було відчутно, що у словах експертів звучить розчарування у діях депутатів, оскільки саме вони прийшли на хвилі Майдану. В умовах децентралізації не допускається незаконне втручання в діяльність органів місцевого самоврядування. Для Європи це не допустимо! Порушення законів призведе не тільки до засудження зі сторони ЄС, але й може потягти фінансові санкції. Україна може залишитися без фінансової підтримки з ЄС.

За результатами телемосту було прийнято рішення підготувати спільну декларацію української та польської сторони із закликом дотримуватися законів, зібрати підписи мерів України та Польщі та направити до Європарламенту.
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Комментарии  

 
# Алексей2 10.08.2016 16:17
Выкуси сволочь
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - У Польщі нардепа Червакову позбавили б мандату і відправили під трибунал - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика