Загадковий дерев`яний будиночок в Ірпені

Печать
PDF
2На високому березі річки Ірпінь, в оточенні столітніх дубів, кленів і сосен, сховавшись у заростях густого чагарнику, стоїть невеличкий, але цікавий та загадковий дерев`яний будиночок. Цей будинок зберігає величезну кількість таємниць, а ще в ньому мешкає привид…

Але все по-порядку. Київський купець I гільдії, Іван Чоколов, старший брат Миколи Чоколова, який був купцем II гільдії, разом з братом створив винокурно-дріжджовий завод на Подолі. Саме на честь братів Чоколових називається район Києва – Чоколівка, де селились робітники заводу купців. Але справами заводу займався молодший брат – Микола Чоколов, а Іван мав власний бізнес. Він займався друкарською справою, мав кілька друкарень. На них, інколи, друкувалися брошури й книги, що потім заборонялися (а типографія ризикувала бути закритою), наприклад, «Відкритий лист поляка П. Н. Белашеву» Є. Старчевського, де критикувалися польсько-російські відносини. Також друкарня друкувала географічні атласи, нотні збірки для всієї Росії. Крім того, нехтуючи Уваровською забороною, він друкував українською мовою зібрання творів Нечуя - Левицького. Іван Чоколов і сам був упорядником поетичних збірок популярних українських поетів.

У 1943-му підлітки врятували Ворзель від спалення

Печать
PDF
464197 1 w 300Улітку 1941-го Вікторові Нацевичу з Ворзеля під Києвом не було й 14. Він навчався в школі, жив із матір'ю, старшою сестрою та вітчимом. 22 серпня німці підійшли до селища. У жовтні підліток створив підпільну групу зі своїх товаришів.

Окупаційна влада оголосила, що всі мають здати радіоприлади й деталі до них. На облік узяли тих, хто викладав фізику, радіосправу. Хлопці про око здали кілька радіодеталей. І потай склали радіоприймач — один із них до війни відвідував гурток. Отримавши перше повідомлення Радінформбюро, випустили листівку. Розповіли, що Червону армію не розгромлено, як казали німці. Пізніше листівки починали так: "Український народе! Дорогі брати і сестри...".

Восени 1943-го до Києва наближався фронт. У район Ворзеля прибули власівці. Готувалася "зачистка" території: вранці 5 листопада все збиралися спалити — будівлі, дерева. Нацевич зібрав зо 20 хлопців — усім було від 13 до 19 років. Засідку зробили в ліску на підході. Удосвіта загін із двох сотень власівців рушив колоною на Ворзель. Коли ввійшли в лісок, їх зустрів шквал вогню: хлопці мали німецькі станкові кулемети, пару "максимів", гвинтівки. У цей час у небі з'явилися два радянські літаки-розвідники. Льотчики побачили, як із лісу вискакують військові в якійсь незрозумілій формі, й обстріляли їх. Тим часом наспіла допомога з Київського партизанського загону. Уціліли лише семеро карателів. Усі хлопці лишилися живі.

Дом в экологически чистой зоне

Печать
PDF
IMG 2602Продам дом 126 м.кв. на участке 11 соток в тихой лесной части Ворзеля. Всё создано с любовью и вкусом с использованием натуральных материалов. На первом этаже большая гостиная с камином, кухня, столовая, спальня, санузел с большой ванной и душевой кабиной. На втором этаже: холл и две спальни. На территории есть колодец, хозяйственный дворик, альтанка, САУНА с небольшим бассейном и душем. Есть гараж и летняя кухня, хороший подвал для запасов на зиму. Всё продумано до деталей-делалось для себя. Дом подходит для комфортного, спокойного проживания. Цена 78 000 у.е. Без комиссии. Телефон: (067)4161329, (095)2807671, (093)8723501

СУД НЕ ПОБАЧИВ ЗЛОЧИНУ ІРПІНСЬКОГО ЗАБУДОВНИКА У ПЕРЕШКОДЖАННІ ЖУРНАЛІСТАМ

Печать
PDF
суд-ФемидаАпеляційний суд Київської області визнав невинним Ірпінського забудовника, який, на думку журналістів, грубо перешкоджав знімальній групі телеканалу СТБ 27 червня позаминулого року здійснювати зйомку і виконувати свої журналістські обов'язки.

Судді не бачать у діях забудовника складу злочину, тож рішення судів попередніх інстанцій залишили без змін. До уваги не взяли відеоматеріали, які є у вільному доступі в інтернеті.

Представниця Київської обласної прокуратури Наталія Стаховська зазначила: "Ми вважаємо, що дане рішення є незаконним. Ми будемо його оскаржувати до Вищого спеціалізованого суду. Ми вважаємо, що дійсно у діях виправданої особи є склад кримінального правопорушення щодо перешкоджання журналістській діяльності".

Білийчанський ліс став національним парком!

Печать
PDF
forest01.05.2014 р. в.о. Президента України підписав Указ Президента України № 446/2014 «Про зміну меж національного природного парку «Голосіївський», яким до території національного парку приєднано 6462,62 гектари лісів Святошинського лісопаркового господарства, що займає територію в межах столиці України м. Києва від вулиці Генерала Наумова до річки Ірпінь (з заплавою ріки і водоохоронною зоною включно) і від Житомирського шосе - до автомагістралі Київ-Ковель, з малими річками Нивка і Любка в тій їх частині, що протікає через територію Біличанського лісу.

Петра Мельника задержано

Печать
PDF
melnyk-povernyvsjaПравоохранители задержали бывшего ректора Национального университета Государственной налоговой службы Петра Мельника, который в августе прошлого года сбежал из домашнего ареста, об этом на своей страничке в Фейсбуке сообщил министр внутренних дел Арсен Аваков.
 
«Задержали "налогового ректора" Мельника. Помните сбежал при Януковиче с домашнего ареста? По прибытии из Лондона. Боюсь, на жертву прежнего режима вряд ли похож. Действуем по законной процедуре...» - написал Аваков во вторник, 1 апреля, в соцсети.

Loading...
Кухарська сотня Приірпіння

Авторизация вход пользователей


Забыли логин/пароль?
Зарегистрироваться

Пользователи авторизованные пользователи

Нет
Ирпенский независимый сервер - СМИ об Ирпене - Ирпень сайт - это новости Ирпеня, доска объявлений Ирпеня, работа в Ирпене, недвижимость Ирпеня, справка Ирпеня, карта города Ирпень и много полезной информации об Ирпене
Яндекс.Метрика
жалюзи Одесса оптом